نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 20182
تاریخ انتشار: 1395/12/15 - 18:13:27

نماینده شیروان:

عضویت در آیسکو نتیجه عملکرد مثبت وزارتخانه‌های خارجه و اقتصاد بود

نماینده شیروان و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: عضویت در آیسکو فرصتی مغتنم برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی در بورس کشور است.
عضویت در آیسکو نتیجه عملکرد مثبت وزارتخانه‌های خارجه و اقتصاد بود,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، عبدالرضا عزیزی اظهار داشت: اصل سرمایه‌گذاری همین بازار بورس است و عضویت کشور ما در آیسکو نشان از این دارد که سازمان بورس ما از استانداردهای بین‌المللی لازم در حوزه بازار سرمایه برخوردار است.

عزیزی تصریح کرد: این موضوع به خارجی‌ها این اطمینان و آرامش را می‌دهد که با فراغ بال وارد بازار بورس ایران شوند. امید است این تعامل در طولانی‌مدت حفظ شود زیرا موفقیت و رشد اقتصادی کشور تا حد زیادی به ارتباطات بین‌المللی گره‌خورده است.

نماینده مردم شیروان در مجلس افزود: در این رابطه به چند مزیت می‌توان اشاره کرد که از آن جمله، حضور خارجی‌ها در بورس ایران، امکان استفاده از دوره‌های آموزشی و خدمات فنی آیسکو، پرستیژ جهانی برای بازار سرمایه ایران و باز شدن راه برای بازگشت بورس تهران به فدراسیون جهانی بورس‌ها است.

وی افزود: به نظر من پذیرفتن عضویت ایران در آیسکو از مزایای تعامل با کشورهای جهان است که بعد از توافق در برجام اتفاق افتاده است. هم وزارت خارجه و هم وزارت اقتصاد نقش خود را به‌خوبی ایفا کردند و امروز همین عملکرد مثبت این دو وزارتخانه باعث شده که دنیا ما را بپذیرد.
 

انتهای پیام/ اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.