نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 20331
تاریخ انتشار: 1395/12/19 - 15:16:30

تدبیر دولت در خراسان رضوی به ثمر رسید؛

بهره برداری از 9 پروژه با 678میلیاردتومان اعتبار

در جریان سفر رییس جمهور به مشهد مقدس 9 طرح و پروژه در حوزه‎های مختلف، افتتاح شد. امری که نشان دهنده توجه ویژه دولت یازدهم به خراسان رضوی است. افتتاح بیمارستان جایگزین امام رضا(ع)، با اعتبار 225 میلیارد تومان و اشتغال زایی سه هزار نفر از جمله این پروژه‎ها است.
بهره برداری از 9 پروژه با 678میلیاردتومان اعتبار,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، رئیس جمهور در حاشیه افتتاح این مرکز درمانی گفت: باید کاری کرد که مردم در کمترین زمان بهترین کیفیت خدمات درمانی را دریافت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی افزود: مردم ما قدرشناس و قدردان زحمات و تلاشهای همه دست اندرکاران هستند.

وی موضوع سلامت را بسیار مهم توصیف و بیان کرد: اینکه وزیر بهداشت میگوید 10 بیمارستان در همین چند روز گذشته افتتاح شده موجب خرسندی همه ماست. لذا باید کاری کنیم که اجر مضاعفی داشته باشد و خداوند همه پزشکان و پرستاران را اجر مضاعف دهد.

رئیس جمهوری همچنین به تجهیزات پیشرفته بیمارستان تازه تاسیس مشهد اشاره و بیان کرد: شاید کمتر بیمارستان دولتی باشد که با این زیبایی و تجهیزات تکمیل شده است.امیدواریم این مرکز که به نام امام رضا(ع) مزین است، مرکز شفا برای همه بیماران باشد.

عملیات اجرایی این پروژه که سهم عمده ای در بهبود و تامین زیرساختهای درمانی خراسان دارد، از سال 87 شروع شد و تا سال 92 با هزینه 275 میلیارد ریال 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشت. طی سه سال اخیر با تامین منابع مالی مورد نیاز به میزان هزار و 975 میلیارد ریال عملیات اجرایی پروژه سرعت گرفت و با تکمیل و تجهیز آن امروز توسط رئیس جمهوری بهره برداری شد.

مجموع هزینه ساخت این بیمارستان 2 هزار 250 میلیارد ریال با اشتغالزایی سه هزار نفر است. از کل هزینه این پروژه هزار و 350 میلیارد ریال صرف ساخت بنای بیمارستان و 900 میلیارد ریال دیگر نیز صرف تجهیز آن شد.

پروژه افتتاحی دیگر سد مخزنی چهچهه در شهرستان کلات است که در این سفر با طول تاج 250 متر و ارتفاع 61 متر از پی سنگی و حجم مخزن در تراز نرمال به میزان 19 میلیون مترمکعب به بهره برداری رسید.

عملیات ساخت این سد از سال 83 آغاز شده بود و در مجموع 740 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

ورزشگاه پنج هزار نفری قوچان طرح دیگری است که ساخت آن از سال 88 در زمینی به مساحت 100 هزار متر مربع آغاز شد و اینک با ظرفیت پنج هزار نفر با زمین چمن مصنوعی بهره برداری شد.

این پروژه در ابتدای دولت یازدهم حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و مابقی آن در سه سال گذشته با تامین اعتبار به انجام رسیده است و مجموع اعتبار هزینه شده در این پروژه 110 میلیارد ریال بوده است.

پروژه پست 132 کیلوولت شهید رجایی شمال شرقی مشهد هم طرح دیگری است که در وسعت سه هزار و 600 متر مربع زیربنا در یک سال گذشته آغاز و به انجام رسیده است.

کل اعتبار صرف شده برای این پروژه که با هدف تامین و پایدارسازی برق در سطح شهر مشهد اجرا شده 74 میلیارد ریال است که با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

بهره برداری از شرکت تولید یراق آلات در و پنجره دوجداره به ظرفیت تولید پنج هزار و 500 تن در سال در زمینی به مساحت 42 هزار متر مربع، اشتغال زایی 47 نفر و با اعتبار 152 میلیارد ریال در شهرستان سبزوار، از جمله پروژه های صنعتی افتتاحی است.

بهره برداری از یک شرکت سرمایه گذاری صنایع مشارکتی در سبزوار که ماده موثر دارویی پروژسترون را تولید می کند و موجب اشتغال 37 نفر شده با اعتبار 220 میلیارد ریال از دیگر طرح های صنعتی مشهد است.

افتتاح یادمان هنری شهیدان گمنام مشهد با هشت میلیارد و 500 میلیون ریال و افتتاح دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد از دیگر پروژه هایی بود که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.

در میان این طرح ها سد چهچهه کلات، ورزشگاه پنج هزار نفری قوچان و بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا (ع) جزو مصوبات و تفاهمنامه سفر استانی هیات دولت در شهریور 93 بوده است.

در سفر قبلی رئیس جمهوری که در آذرماه گذشته به صورت غیررسمی انجام شد نیز هشت پروژه با مجموع اعتبار یک هزار و 900 میلیارد ریال در استان خراسان رضوی به بهره برداری رسیده بود.

از جمله این طرح ها، تصفیه خانه بزرگ فاضلاب در خین عرب مشهد، پروژه آبرسانی از سد ارداک به مشهد، توسعه پست 400 کیلوولت نیشابور، باند دوم محور مهنه – گناباد و پست 132 کیلوولت چناران بود.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.