نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 20337
تاریخ انتشار: 1395/12/19 - 15:59:48

رئیس هیات اسکی خراسان رضوی:

از سوی فدراسیون حمایت مالی نشدیم

رئیس هیات اسکی خراسان رضوی گفت: پیست اسکی شیرباد به عنوان یک ظرفیت استانی نیاز به توجه مسئولین دارد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،علیرضا مختارزاده اظهار کرد: مسیر پیست شیرباد با مشکلاتی روبه‌رو است و به هیچ‌وجه آماده ‌سازی صورت نگرفته چه برسد به آسفالت و این درحالی است که از همان زمان افتتاح پیست با تمام وجود به دنبال حل این مشکل بودیم، اما از سوی مسئولین هیچ کمک و یاری صورت نگرفت و امکانات موجود نیز جوابگوی بهبود شرایط جاده نیست.

وی در خصوص عملکرد هیات اسکی خراسان در سال 95، اضافه کرد: متاسفانه برای گسترش این رشته هیچ پشتیبانی مالی از سوی فدراسیون و اداره کل وجود ندارد با این حال ما برنامه‌هایی در بحث پایه برگزار کردیم. همچنین رشته اسکی صحرا نوردی را به عنوان تنها استان فعال در این رشته آغاز کردیم که هشت نفر از نوجوانان استان برای شرکت در اردوها و تمرینات در پیست شمشک حاضر می‌شوند.

*عملکرد بسیار خوبی در اسکی آلپاین داشتیم
مختارزاده افزود: تا به حال تیم ملی در رشته اسکی صحرانوردی نداشته‌ایم و قطعا با آغاز فعالیت این تیم خراسانی‌ها نقش پررنگی در تیم ملی خواهند داشت. در رشته اسکی آلپاین نیز نوجوانان و نونهالان خراسان عملکرد بسیار خوبی داشتند و در رقابت‌های کشوری توانستند خوب ظاهر شوند.

رئیس هیات اسکی خراسان رضوی گفت: در رشته اسکی آلپاین بزرگسالان نیز از بین 15 استان موفق به کسب مقام‌های پنجم و هفتم شدیم و در مسابقاتی که در تهران برگزار شد، مقام سوم را کسب کردیم.

وی با بیان اینکه استقبال خوبی از این رشته شده است، بیان کرد: برای علاقه‌مندان به یادگیری اسکی هر هفته کلاس‌های آموزشی تئوری و عملی برگزار می‌شود. در خصوص تجهیزات نیز هیات حدود 26 ست در اختیار داشت که پس از انتقال کلاس‌ها به پیست اسکی شیرباد این تجهیزات نیز به آنجا منتقل شد و به صورت اجاره در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

مختارزاده در مورد رابطه هیات با فدراسیون، عنوان کرد: درحال حاضر این رابطه بسیار عالی است و فدراسیون به لحاظ ریاست مدیریت قبلی مورد تائید خیلی از هیات‌های استان‌ها نبود زیرا مدیریت آن بدهی‌های کلانی به بار آورد اما پس از روی کار آمدن افتخاری دید بسیار مثبتی به وجود آمد و امیدواریم روزگاری بهتر از قبل در فدراسیون داشته باشیم.

*هیچ پولی به حساب هیات واریز نشده است
رئیس هیات اسکی خراسان رضوی در مورد دریافت پول از فدراسیون، خاطرنشان کرد: مطلقا هیچ پولی به حساب هیات واریز نشده است، سال گذشته نیز در زمان ریاست مدیر قبلی از سوی فدراسیون جهانی تجهیزاتی به فدراسیون ایران ارسال شد تا در اختیار هیات‌های استانی قرار بگیرد ولی با توجه به اینکه هیات خراسان رضوی با رئیس وقت مقابله می‌کرد این تجهیزات به ما تعلق نگرفت اما از این موضوع ضرر نکردیم بلکه با این کار نشان دادیم که موافق این مدیر نیستیم و در نهایت این موضوع به نفع ما و اسکی کشور شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر تمرکز ما بر روی استعدادیابی و پرورش نیروهای پایه است نیاز به تجهیزات و بانک اسکی برای رده سنی نونهالان و نوجوانان داریم زیرا تعداد ست‌های موجود برای این رده سنی بسیار کم است در صورت افزایش تجهیزات قطعا می‌توانیم با آموزش و پرورش وارد همکاری شویم و استعدادهای بیشتری در این زمینه شناسایی شود.

رئیس هیات اسکی خراسان رضوی با اشاره به راغب بودن افراد بسیاری برای آموزش رشته اسکی، عنوان کرد: طی سال گذشته نزدیک به 400 نفر علاقه‌مند مراجعه کردند که با هزینه خودشان برای آن‌ها تجهیزات تهیه شد.

مختارزاده با اشاره به آموزش اسکی به افراد معلول، اظهار کرد: در تمامی رشته‌های اسکی افراد معلول با هرگونه معلولیتی می‌توانند در این رشته فعالیت کنند و به همین منظور افرادی که شناسایی می‌کنیم برای آموزش به پیست‌های دیزین و شمشک خواهند رفت تا دوره تخصصی را در حضور مربیان فدراسیون ببینند.

*راه‌اندازی شیفت شب پیست شیرباد
وی همچنین در خصوص پیست اسکی شیرباد، گفت: شیفت شب پیست قابل دسترسی شده است و البته فکر می‌کنم در روزهای پنج‌شنبه در صورت رزرو این قابلیت وجود داشته باشد و افراد می‌توانند با حضور در پیست، شب را در آنجا بگذرانند.

رئیس هیات اسکی خراسان رضوی درباره ورزشکاران برتر سال95 ، عنوان کرد: بهترین ورزشکاری که توانسته بود مقام‌های دوم و سوم را در اسکی صحرانوردی از آن خود کند خانم فتانه رضوانی بود که اگر به این ورزش ادامه می‌داد قطعا به رده‌های بین المللی دست می‌یافت اما به دلایلی از ورزش اسکی کناره‌گیری کرد.

مختارزاده ادامه داد: امیررضا حسینی و سیدزهرا حسینی نیز دو ورزشکار نونهال ما هستند که تاکید زیادی روی آن‌ها داریم و امیدوار هستیم که در آینده بتوانند افتخارات خوبی برای اسکی استان کسب کنند.

 

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.