نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 20381
تاریخ انتشار: 1395/12/21 - 19:36:31

ادامه جوسازی مقامات و رسانه های صهیونیستی علیه ایران؛

توافق ایران با بشار اسد برای ایجاد یک پایگاه نظامی در لاذقیه

در ادامه جوسازی های مقامات صهیونیستی علیه ایران در سوریه، اینبار نیز یک پایگاه خبری صهیونیستی به نقل از منابع امنیتی رژیم اسرائیل مدعی شد که ایران در آستانه توافق با «بشار اسد» رییس جمهور سوریه برای ساخت پایگاه نظامی در بندر لاذقیه این کشور است.

در ادامه جوسازی های مقامات صهیونیستی علیه ایران در سوریه، اینبار نیز یک پایگاه خبری صهیونیستی به نقل از منابع امنیتی رژیم اسرائیل مدعی شد که ایران در آستانه توافق با «بشار اسد» رییس جمهور سوریه برای ساخت پایگاه نظامی در بندر لاذقیه این کشور است.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، وبگاه «آلگماینر» در این زمینه نوشت: این دیپلمات اسرائیلی به پایگاه عبری زبان «والا» گفته است که  این روش تلافی بشار اسد در عوض حمایت مالی و نظامی ایران از حکومت وی از زمان آغاز نبردهای این کشور از 6 سال گذشته به این سو است.

به گزارش این وبگاه صهیونیستی، ایجاد پایگاه نظامی ایران در دریای مدیترانه و حضور این کشور «گامی قدرتمند» و به هدف شدت بخشیدن بی‌ثباتی در منطقه و عملیات ضد اسرائیلی است.

بر این اساس، حضور نظامی ایران در لاذقیه موجب  تقویت محور ایران و حزب الله و افزایش تهدید علیه اسرائیل می‌شود. این در حالی است که بندر لاذقیه کمتر از 200 مایلی تا ساحل بندر شمالی حیفا قرار دارد.

در این باره جوسازی این رسانه صهیونیستی در ادامه جوسازی مقامات اسرائیل و به ویژه نتانیاهو مطرح شده است. چند روز پیش نتانیاهو در جریان سفر خود به مسکو با ادعای تهدید اسرائیل در سوریه از سوی ایران توضیح داد بیشترین بخش دیدار وی با پوتین حول محور تهدیداتی است که ایران از طریق سوریه برای اسرائیل ایجاد کرده است.

وی گفت که اسرائیل نگران نقطه تحولی است که سوریه در مسیر آن قرار دارد و ممکن است بر اساس آن عرصه مبارزات به سازش و حل و فصل منازعات تبدیل شود. وی مدعی شد که ایرانی‌ها به دنبال تلاش برای ایجاد بندری دریایی در سواحل سوریه هستند و این موضوع با منافع تل آویو در تضاد قرار دارد. سایت صهیونیستی «ان آر جی» نیز در این رابطه گفت که هرتسی هلیوی رئیس شعبه اطلاعات رژیم صهیونیستی گزارش و ادله این رژیم مبنی بر تلاش ایران برای ایجاد بندری دریایی در اراضی سوریه را ارائه کرد.

The port of Latakia, on Syria's Mediterranean coast. Photo: Wikimedia Commons.

به نظر می رسد مقامات و رسانه های اسرائیلی از جوسازی های خود در مورد ایجاد پایگاه نظامی توسط ایران یک هدف مشخصی را دنبال می کنند؛ این هدف چیزی نیست جز وارد کردن اسرائیل به فرایند مذاکرات صلح سوریه و حساس کردن سایر بازیگران نسبت به ایران و در ادامه فشار بر ایران و حزب الله برای خارج کردن مستشاران خود از سوریه.

Image result for ‫بندر لاذقیه‬‎

«سارا فینبرگ» از اعضای مؤسسه مطالعات امنیت ملی اسرائیل در گفتگو با «آلگماینر» گفته است که اسرائیل به خاطر حضور تهدیدآمیز ایران در سوریه باید بخشی جدایی ناپذیر از فرایند مذاکرات مربوط به آینده سوریه باشد.

وی افزود؛ اسرائیل نیاز دارد وارد فرایند گفتگوها در مورد آینده سوریه شود زیرا تهدید پیش رو عبور چند موشک از سمت بلندی های جولان به سوی اسرائیل نیست بلکه ایجاد یک پایگاه دائمی از سوی ایران و حزب الله در مرزهای شمال شرقی است.

انتهای پیام/ تابناک
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.