نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 20408
تاریخ انتشار: 1395/12/22 - 17:52:19

فرافکنی شهردار مشهد؛

هزینه تبلیغات در صداوسیما، معادل سه ونیم صفحه روزنامه بود

هزینه تبلیغات در صداوسیما، معادل سه ونیم صفحه روزنامه بود,

مرتضوی: من هیچ‌وقت به دنبال اثبات خودم نبوده‌ام

چندی پیش توهین شهرداری مشهد در ادامه برخورد غلط مجموعه تحت مدیریت وی با رسانه‌های منتقد، باعث شد تا در روزنامه اتفاقیه از این روال گلایه کنیم. هنوز هم نمی‌دانیم چرا باید شهردار به جای پاسخ دهی درباره میزان هزینه کرد شهرداری برای تبلیغات در رسانه‌ ملی و روزنامه‌های کثیرالانتشار به یک خبرنگار جواب دهد: مگر شما بخیلید؟ مگر شما مدعی العمومید؟

به نظر می‌رسد که در دوره فعلی و با روالی که در پیش گرفته شده است، نباید خواستار پاسخگویی شهردار مشهد به جای فرافکنی، توهین و فرار از اصحاب رسانه شویم. برخورد تلخ و زننده شهرداری مشهد با خبرنگاران، قصه دردناکی است که هنوز ادامه دارد. روز گذشته شهردار مشهد در نشست خبری خود بدون عذرخواهی از خبرنگاران گفت: از هیچ خبرنگاری گلایه ندارم و تنها گلایه‌ام از رسانه‌های وابسته به دولت است. به هنرنمایی خبرنگاران در عصبانی کردنم، امتیاز می‌دهم.

سید صولت مرتضوی مطالبی را در دفاع از عملکرد خود گفت که در ادامه می‌خوانید.

همه چیز را سیاسی نکنیم!
مرتضوی افزود: من از آن روزی که استاندار شده‌ام تا امروز فقط در یک جلسه سیاسی بیشتر شرکت نکرده‌ام. از زمانی که استاندار شده‌ام از چند تشکل سیاسی که عضو بوده‌ام استعفا دادم همه چیز را سیاسی نکنیم.

به اندازه سه ونیم صفحه روزنامه؛ هزینه تبلیغات قطارشهری شده است
وی ادامه داد: بزرگترین پروژه در شهرداری مشهد انجام شده است. حالا صدا و سیما هم چهار تا برنامه پخش کرده است که بسیار ناچیز است. در بین این بحبوحه از من سوالی می‌شود و بعد می‌گویند شهردار عصبانی و با طبع بد جواب داده است. تحسین می‌کنم خواهر و برادر خبرنگارم را که توانستند مرا عصبانی کنند.

مرتضوی با بیان اینکه شهرداری در صدا و سیما به اندازه سه و نیم صفحه روزنامه هزینه کرده است، خاطرنشان کرد: من هیچ‌وقت به دنبال اثبات خودم نبوده‌ام و این برنامه‌ها تنها در جهت معرفی فعالیت‌های شهرداری بوده است.

نامه اعضای شورا به دست من نرسیده است
وی با اشاره به نامه درخواست تعیین میزان هزینه‌کرد شهرداری در صدا و سیما توسط هشت نفر از اعضای شورا، یادآور شد: من هم در مورد این نامه شنیده‌ام، اما هنوز چیزی به دست من نرسیده است؛ من نمی‌دانم چرا تیم رسانه‌ای دولت، شهرداری را رقیب خود می‌داند زیرا از گذشته هم دوستانمان در تیم رسانه‌ای دولت در حق ما لطف داشته‌اند و بعد از انتخابات مجلس این لطف بیشتر هم شد.

شبیه سازی کنسرت مفتضحانه قم و حقوق نجومی در شهرداری مشهد
مرتضوی یادآور شد: یک زمانی در این مملکت نجومی‌ها پولی به جیب زدند که رسانه‌ها بعد از آن تمرکز را روی شهرداری مشهد قرار دادند، اما دیدند که چیزی نیست. یک بار دیگر آن افتضاح در قم در رابطه با کنسرت پیش آمد و آن را مشابه‌سازی کردند با شهرداری مشهد.
وی افزود: الان هم به شهرداری مشهد می‌گویند پروژه قطار شهری 6 میلیارد تومان تبلیغات داشته است؛ همه این‌ها اسنادش وجود دارد و تعارفی هم برای بیان آن‌ها نداریم.

شهردار مشهد تصریح کرد: صدا و سیما وظیفه خود را در رسالت معرفی کارآمدی یک شهرداری انجام داده است؛ اینکه دولت 170 میلیارد تومان پول را برای حاشیه شهر فقط اختصاص داده ببینید چقدر در تمام رسانه‌ها به آن پرداخته‌اند.

وی در خصوص اینکه آیا سال آینده هم شهردار مشهد می‌شود یا خیر، گفت: اگر بگویم نه، این کفران نعمت است، اما قطعا شورای آینده باید به فکر شهردار جدید باشد به هر حال هر کسی ظرفیتی دارد و در این حوزه از ظرفیت من استفاده شده است.

مرتضوی اضافه کرد: باید نیروهای جوان تر وارد کار شوند، اما این به معنی این نیست که در شهرداری تغییر گفتمان رخ بدهد؛ هر کسی در آینده شهردار مشهد شود قطعا از این نگاه انقلابی و توجه به حاشیه شهر بیشتر خواهد داشت.

رئیس شورا باید پیگیری‌های لازم را انجام دهد
فعالیتهای تبلیغاتی شهرداری مشهد به ویژه در صدا و سیما مدتهاست مورد نقد برخی اعضای شورای اسلامی شهر است و جواد ستاری از اعضای این شورا نیز امروز در نطق پیش از دستور نشست علنی شورای اسلامی مشهد این اقدام شهرداری و آنچه که «هزینه میلیاردی شهرداری برای معرفی خود» دانست را بی‌انصافی بیان کرد.

پانزدهم اسفندماه جاری 8تن از اعضای شورای شهر مشهد در خواستار شفاف سازی قراردادهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی شهرداری این شهر شدند، اما هنوز این نامه به دست شهردار مشهد نرسیده است. در گفت‌وگویی با سیدجلال فیاضی عضو شورای اسلامی شهر مشهد ویکی از امضا کنندگان این نامه، نظر وی را درباره صحبت‌های اقای شهردار پرسیدم.

به گزارش اتفاقیه، فیاضی در پاسخ به این که چرا نامه 8تن از اعضای شورای شهر هنوز به دست شهردار نرسیده است، به خبرنگار ما گفت: ما این قضیه را از طریق رئیس شورای شهر پیگیری می‌کنیم. مکاتبات اعضای شورا با رئیس شورا است و ایشان موظف به ارسال نامه بوده‌اند.

عضو شورای شهر مشهد درباره این که واقعا هزینه تبلیغات شهرداری در صداوسیما چقدر بوده است، بیان کرد: ما پیش داوری و قضاوت نمی‌کنیم. به همین دلیل درخواست کرده‌ایم تا رقم قرارداد به ما اعلام شود که باید ظرف یک هفته قراردادها به شورای شهر مشهد تحویل داده می‌شد ولی هنوز این اتفاق نیافتاده است.
 

انتهای پیام/ اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.