نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 20416
تاریخ انتشار: 1395/12/23 - 08:54:25

همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود

اجرای طرح عیدانه کتاب در خراسان شمالی

معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: طرح عیدانه کتاب در این استان همزمان با سراسر کشور در حال اجراست.
اجرای طرح عیدانه کتاب در خراسان شمالی,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، رضا رضایی با توجه به اینکه این طرح از 15 اسفند آغاز و تا 15 فروردین‌ماه ادامه دارد، اظهار داشت: این طرح در 4 کتاب‌فروشی استان اجرا می‌شود.

رضایی گفت: این طرح از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتاب‌خوانی، همزمان با آغاز عید تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.

وی تصریح کرد: کتاب‌های کمک‌درسی، کمک‌آموزشی، نایاب، افست، بدون شماره شابک و کتاب‌هایی که در سایت خانه کتاب نباشد، مشمول تخفیف نمی‌شود.

رضایی، سقف تخفیف برای هر کتاب‌فروشی در مرحلهٔ اول را تا 20 میلیون ریال دانست و افزود: افزایش این مبلغ منوط به مواردی شامل میزان فروش، اطلاع‌رسانی محلی در مورد طرح توسط کتاب‌فروش، تولید خبر مرتبط با طرح و انعکاس آن در سطح شهر و رسانه‌های محلی، اطلاع‌رسانی در مورد طرح در فضای مجازی است.

وی افزود: در طرح عیدانه کتاب تا سقف خرید یک‌صد هزار تومان، ۲۰ درصد تخفیف به خریداران ارائه می‌شود.

معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: از طرح پاییزانه و زمستانه کتاب در نهمین نمایشگاه سراسری کتاب استان که در آبان ماه امسال برگزار شد، ۵۰۰ میلیون تومان کتاب به فروش رسید.

رضایی اظهار کرد: به‌منظور حمایت از تولید و چاپ کتب، در سال جاری ۲۶۰ عنوان کتاب به ارزش ۷۰ میلیون تومان از نویسندگان و ناشران استانی خریداری شد.

وی گفت: اجرای این طرح باهدف رونق بخشیدن به بازار کتاب، ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و نهادینه شدن این امر در بین خانواده‌ها، هم‌زمان با سراسر کشور در استان در حال اجراست.

وی درباره شرایط شرکت کتاب‌فروشی‌ها در این طرح خاطرنشان کرد: کتاب‌فروشانی که متقاضی شرکت در طرح عیدانه کتاب هستند می‌بایست شرایط لازم برای عضویت را داشته باشند.

انتهاي پيام/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.