نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 20436
تاریخ انتشار: 1395/12/23 - 14:54:43

در مراسم بهره برداری از پست 132 کیلوولت رجایی مطرح شد:

شاخص‌های برق خراسان رضوی، همطراز با کشورهای توسعه یافته

همزمان با سفر دکتر روحانی رئیس جمهور به استان خراسان رضوی، بهره برداری از پست 132 کیلوولت رجایی در شمال شرق مشهد آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس فرمان افتتاح رسمی از پست 132 کیلوولت رجایی را صادر کرد و اظهار داشت: امسال بیش از 2 هزار مگاوات به ظرفیت برق در کشور افزوده شده است و پیش بینی می‌شود در سال آینده نیز 3 هزار و 500 مگاوات ظرفیت برق کشور افزایش یابد.

دکتر روحانی خاطرنشان ساخت: صنعت برق در توسعه کشور نقش اساسی را ایفا می‌کند و در زمینه رفاه مردم بسیار موثر است. وی همچنین به مشکلات پیش آمده ناشی از ریزگردها در استان خوزستان اشاره کرد و افزود : وزارت نیرو با تلاش فوق العاده، در کوتاهترین زمان ممکن و بسیج عمومی توانست مشکلات ناشی از قطع برق را در این استان مرتفع نماید.

فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در مراسم افتتاح پست 132 کیلوولت رجایی ضمن اشاره به اهداف احداث این پست، گفت: با انجام ی ارزش و توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، در مقایسه با پست‌های مشابه هزینه اجرا حدود 1.5 میلیارد تومان کاهش و زمان اجرا 50 درصد کاهش یافته است و بیش از 90 درصد تجهیزات آن در داخل کشور ساخته شده است.وی یکی از خصوصیات مهم این پست را تامین برق مطمئن برای حاشیه شهر مشهد عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از این پست زمینه توسعه خدمات و زیرساخت‌ها در حاشیه شهر مشهد فراهم شده است

شاخص‌های خراسان هم طراز کشورهای توسعه یافته
وی همچنین بیان داشت: دولت تدبیر وامید توجه خاصی به زیر ساخت‌های مهم از جمله برق در سطح استان خراسان رضوی و بویژه در شهر مقدس مشهد داشته است و شاخص‌های کلیدی برق در استان‌های خراسان و بویژه در شهر مشهد، در رتبه اول کشور وهمطراز با کشورهای توسعه یافته صنعتی است.

فلاحتیان تصریح کرد: در طی فعالیت دولت تدبیر وامید برای توسعه زیر ساخت‌های شبکه برق خراسان 32 پروژه انتقال و فوق توزیع در دستور کار قرار گرفت که با افتتاح این پست خوشبختانه تاکنون 28 پروژه به بهره برداری رسیده است و طی سه ماه اول سال آینده، باقی مانده پروژه‌ها به طور کامل تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

صنعت برق خراسان موفق در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی
معاون وزیر نیرو در امور برق وانرژی گفت: صنعت برق خراسان در اجرای برنامه‌ها  وتکالیف ابلاغی توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی حدود 98 درصد پیشرفت داشته است.

نوآوری در صنعت برق خراسان
 فلاحتیان در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در صنعت برق خراسان تصریح کرد: در اجرای پست رجایی مدیران و مجریان
روش‌های سنتی را با خلاقیت و نوآوری تلفیق کرده اند و این رویکرد در کاهش هزینه‌ها بسیار موثر است که این پست می‌تواند بعنوان الگو برای سایر شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور مطرح باشد.

معاون وزیر نیرو در امور برق وانرژی با اشاره به اینکه امروزه صنعت برق نیاز به نگاه جدید دارد، تصریح کرد: با توجه به کمبود نقدینگی، باید اولویت‌ها شناسایی شود و بر این مبنا پروژه‌ها اجرا گردند.  فلاحتیان اتوماسیون کردن پستهای برق و افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها را در صنعت برق خراسان مهم ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه در این موارد  شرکت برق منطقه‌ای خراسان در کشور پیشتاز است، به طوری که از 50 پست موجود در شهر مشهد 30 پست به صورت اتوماسیون کنترل می‌شود.

هزینه اجرای پست 132کیلوولت رجایی 74 میلیارد و 500 میلیون ریال است که در زمینی به مساحت 3600 متر مربع در شمال شرق مشهد با قابلیت کنترل از راه دور احداث گردیده است و هدف از اجرای آن تامین برق مطمئن مشترکین و متقاضیان منطقه، افزایش ضریب اطمینان شبکه، کاهش تلفات و نرخ انرژی توزیع نشده می‌باشد.

در پایان این مراسم از مجریان و دست اندرکاران اجرای پست رجایی با اهدا لوح تقدیر، قدردانی شد.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.