نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 20442
تاریخ انتشار: 1395/12/23 - 15:42:09

عضو شورای شهر مشهد مطرح کرد:

ما شورای مردمیم نه شورای شهرداری

بصیری‌پور: حاضرم برای پاسخگویی به مردم، میزم را در میدان شهدا بگذارم
 ما شورای مردمیم نه شورای شهرداری,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، چندی پیش تعدادی از نمایندگان شورای شهر اعتراضی را مبنی بر ازدیاد رفت‌وآمد به دفتر عضو باسابقه شورای شهر مشهد، در محل ساختمان این شورا در میدان شهدا مطرح کرده بودند. تا جایی که هیئت رئیسه شورای شهر در مورخه ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ مصوبه ای را تصویب نمود مبنی بر این که باتوجه به اعتراض جمعی از اعضای شورا مبنی بر مراجعین دفتر آقای بصیری‌پور در روزهای دوشنبه (از نظر فیزیکی، امنیتی، اخلاقی) مقرر شد نامه‌ای از طریق رئیس محترم شورا به آقای بصیری پور نوشته شود که امور مربوطه به غیر از شورا در خارج از شورا پاسخگوئی نمایند.

روز گذشته، غلامرضا بصیری‌پور در نطق پیش از دستور خود جوابیه‌ای را در صحن علنی شورای شهر مطرح کرد که بخش‌هایی از آن را در ادامه می‌خوانید.

رئیس شورای شهرستان‌های خراسان رضوی گفت: علاقه‌مندم بدانم این جمعی از اعضای شورای شهر معترض چه کسانی هستند؟ اگر آنهائی هستند که در سه سال گذشته برای بنده حقیر که رأی اول مردم را داشتم آنقدر محدودیت ایجاد کردند که حتی عضو یک کمیسیون بنام فرهنگی نباشم اگر همان‌ها هستند که حرف جدیدی نیست. اما اگر دوستان دیگری هستند که حتما برای حل مشکلات مردم باید از آنان کمک گرفت.

حضور مردم مشکل اخلاقی، امنیتی دارد؟
عضو شورای شهر مشهد اضافه کرد: حضور مردم محروم و بقول حضرت امام پا برهنه‌ها، ورودشان و حضورشان به شورای شهر مشکل امنیتی دارد ؟ مشکل فیزیکی یا اخلاقی دارد؟ برای مردم بسیار جای سؤال است مگر این مردم از آنسوی مرز‌ها آمده‌اند که مشکل امنیتی دارند. مگر چه مشکلی ایجاد کرده‌اند که مشکل فیزیکی دارند، و یا مشکل اخلاقی دارند من سالها خودم مسئول امنیت شهر بودم اصلا حرف خوبی در حق مردم نیست.

مگر کسانی که برای حل مشکلاتشان به شورای شهر مراجعه می‌کنند چه کسانی هستند اولاعموم مردم هستند آیا اینها غیر از پدران، مادران، همسران، برادران و خواهران وفرزندان ایثارگران، شهداء، جانبازان و یا برادران و خواهران عزیز بسیجی ما هستند که اعضای محترم شورای شهر هر چهار سال یکبار با رأی آنان بر صندلی‌های این شورا تکیه می‌زنند. اما در مراجعه به شورای اسلامی‌شهر برای آنان موانع ایجاد کنیم.

به خاطر آسایش‌مان، مردم را ممنوع‌الورود کنیم؟
بصیری پور خاطرنشان کرد: براساس اصول هفتم ویکصدم تا یکصد وچهارم قانون اساسی ودیگر قوانین جاری کشور شورای شهر، شورای شهرداری نیست بلکه شورای اسلامی‌شهر است و به اعتقاد بنده در برابر همه امور مردم شهر ما مسئول هستیم من شورای شهر را پاسخگوی همه مشکلات شهروندان میدانم نه صرفا امور شهرداری‌ها.

مردمی‌که به شورای شهر می‌آیند شورا را ملجاء و پناهگاه خود می‌دانند. باید خوشحال باشیم که حضور مردم را هرچه بیشتر داشته باشیم. روزی که مردم از شورا ناامید شوند و با شورا قهر کنند آن روز، روز خوبی برای شورا نخواهد بود ودرب شورا را باید ...

بسیاری از بیکاری فرزندانشان خسته شده‌اند حتما به ما و شورا امید دارند که مراجعه می‌کنند. فرض را بر این قرار دهیم جوانی که نه پدر دارد نه مادر به دفتر من و شما مراجعه می‌نماید از فشار زندگی، بیکاری، بیماری، عدم تامین معاش فریاد هم بزند. آیا پاسخش این است چون امنیت و آسایش ما به خطر می‌افتد، تو حق ورود به شورا را ندارید؟

پیامبر اعظم (ص) چگونه با کسی که به ایشان حمله کردند شال مبارک حضرت را کشید تا حتی گلوی ایشان آسیب دید پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) فرمودند اشکالی ندارد چون ممکن است ایشان گرفتاری داشته باشد. وقتی جوانی با چشم اشکبار می‌آید و میگوید من دیگر خجالت میکشم به خانه برگردم همسرم قصد طلاق دارد فرزندم دیشب گرسنه خوابیده است شما بعنوان مسلمان چه جوابی میدهید؟ خانمی‌میگوید فرزندم بخاطر خطای کوچکی یک میلیون تومان نیاز دارد و در زندان است و ده‌ها مورد دیگر که اجاره‌شان عقب افتاده است و در فشار هستند و حتی صاحبخانه نظر سو دارد و.... شما باشید چه پاسخ می‌دهید؟

عضو شورای شهر مشهد اضافه کرد: دوستان عزیز شورایی اول به خودم بعد هم به دوستان دیگر توصیه میکنم بررسی نمایند این مردمی‌که به دفتر من و شمامی‌آیند ومشکل دارند از کدام نقطه شهرند یا از پورسینا یا از شهرک رجایی و باهنر پنجتن و مشابه این مناطق که اکتریت همان حاشیه‌ای که از صبح تاشب سنگ آنها را به سینه میزنیم حتی به ارزش تخریب دیگران وحتی در حضور یکدیگر، تخریب نکنیم و تخریب نکنید سه سال قبل نطق قبل از دستور گفتم همه اعضای شورای اسلامی‌شهر سوار یک کشتی هستیم که اگر کشتی توسط یک نفر سوراخ شود همه غرق می‌شویم.

بصیری پور تاکید کرد: خط قرمز من خدمت به محرومین است واین را توفیق الهی می‌دانم لذا ضمن احترام به تصمیم هیئت رئیسه که حق قانونی آنهاست که هرچه را تصویب کنند واجرا نمایند اما حق من هم این است که از این پس تا پایان دوره ملاقات حضوری مردمی‌را در شورای شهر مشهد تعطیل وبه مکان دیگری منتقل نمایم. اگر لازم باشد میز خود را در گوشه‌ای از میدان شهداء می‌گذارم و از این‌که پابرهنه‌ها و اقشار آسیب پذیر جامعه برای بعضی ازاعضای محترم شورا ایجاد مزاحمت کردند، از آنان عذرخواهی می‌کنم. همچنین از این‌که جمعی از اعضای شورا حضور مردم را باعث سلب امنیت وآسایش خود دانستند از مردم عذر عذرخواهی می‌کنم

شهرداری برای هزینه‌های هنگفت پاسخگو باشد
وی در پایان افزود: یک جمله برادرانه هم به آقای شهردار این موردی که بحث روز شهر تبلیغات شهرداری در محافل است تبلیغات به در ودیوار شهر وبرای یک موردی که هنوز خط به پایان نرسیده است، اینهمه صدا وسیما شبکه‌های مختلف وهزینه‌های آنچنانی آیا با اقتصاد مقاومتی حضرت آقا همخوانی دارد؟ یا خیر؟ خطاب به همه وجدانهای بیدار، وجدان‌ها پاسخ دهند. ضمنا عصبانیت ندارد مگر سوال کردن برای شفافیت موضوعی برای شهردار بایدمشکل باشد؟ مثل معروفی است که میگوید هر کس را میخواهی استخدام کنی اول اخراجش کن بعد استخدام. شهردار از روز اول خود را برای هرنوع سوال و بالاتر از سوال باید آماده نماید اصلا عصبانیت ندارد خود را در گیر با دولت و مسائل سیاسی کشور اصلا به صلاح شهرداری نیست ونیست
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.