نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 20477
تاریخ انتشار: 1395/12/24 - 15:04:15

استاندار خراسان رضوی:

783میلیون دلار سرمایه خارجی در استان جذب شده است

رشیدیان: دولت قبل 33هزار و دولت یازدهم 57هزار مسکن مهر را تکمیل کردند
 783میلیون دلار سرمایه خارجی در استان جذب شده است,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ استاندار خراسان رضوی گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید یعنی کمتر از چهار سال 783 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان جذب شد که میزان جذب سرمایه خارجی ظرف سال‌های 1381 تا 1392بیش از 904میلیون دلار بوده است.

علیرضا رشیدیان در جلسه شورای اداری جغتای افزود: امسال 160هزار میلیارد ریال تسهیلات به تولیدی‌های کوچک و متوسط اختصاص یافته است. تا آخر بهمن ماه نیز حدود چهار هزار و 390میلیارد ریال به این واحدها پرداخت و خارج از «طرح رونق» نیز 6 هزار و 890میلیارد ریال به هزار و 191واحد صنعتی و کشاورزی دارای بیش از 100 نفر کارگر در خراسان رضوی ارائه شده است.

استاندار خراسان رضوی در ادامه خاطرنشان کرد: ساخت 120هزار مسکن مهر برای این استان تعیین شده بود که در دولت قبل به عنوان مبدع طرح تنها 33هزار واحد آن ساخته و تحویل شد اما فقط در دهه فجر امسال 57هزار مسکن مهر توسط دولت یازدهم در سطح استان ساخته و تحویل شد.

وی افزود: ظرف سه سال اخیر علاوه بر ساخت مسکن مهر به زیرساخت‌ها و روبناهای مجتمع‌های این طرح پرداخته شد بطوری که شبکه آب و فاضلاب آنها در حال تکمیل است و 24 مدرسه در حوزه مسکن مهر ساخته شد.

رشیدیان ادامه داد: در دولت قبل سه مدرسه در مجتمع مسکن مهر گلبهار ساخته شد در حالی که با فعالیت دولت تدبیر و امید 10 مدرسه ساخته شد و علاوه بر آن ایستگاه آتش نشانی و کلانتری نیز بنا و 2هزار میلیارد ریال هم برای روشنایی شهر گلبهار هزینه شد.

وی گفت: همچنین امسال در مناطق محروم و روستاها تسهیلات به صورت قرض الحسنه و وام با 4 درصد سود پیش بینی شد که خراسان رضوی در این حوزه پیشرو بود بطوری که برای 19 طرح اقتصادی 200میلیارد ریال اختصاص یافت.

استاندار خراسان رضوی افزود: با توجه به پیشرفت طرح‌ها 95 میلیارد ریال پرداخت شد و باقیمانده نیز در حال واریز است. علاوه بر آن 55طرح هم در حال بررسی است.

وی ادامه داد: در سال اقتصاد مقاومتی، در حوزه تولید صنعتی، کشاورزی، دامی و آبزیان پیشرفت مناسبی در سطح شهرستان جغتای و استان مشاهده می شود که نشان می دهد درک درستی از اهداف سیاستهای اقتصاد مقاومتی ایجاد شده است.

رشیدیان گفت: با همدلی ایجاد شده بین سطوح عالی دستگاه‌ها در سه سال گذشته تورم به شکل چشمگیری کاهش یافت و از 37.5 درصد در ابتدای فعالیت دولت یازدهم به 5.8 درصد در بهمن ماه امسال نزول کرد.

وی افزود: برای رفع رکود نیز به جذب سرمایه گذاری، ارتقاء فناوری به منظور بالا بردن بهره وری، آموزش و تعلیم نیروهای کارآمد برای بکارگیری امکانات و اعتماد و همدلی بخشهای خصوصی و با بخش دولتی نیاز است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری ادامه داد: بزرگترین موفقیت دولت تدبیر و امید ایجاد آرامش در فضای اقتصادی کشور است که البته به معنای حل مشکل اشتغال نیست.

وی گفت: در بحث اشتغال در خراسان رضوی باید سالانه 105 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شود و این در صورتی است که هدفها هر ساله محقق شده و به سال بعد موکول نشده باشد.

رشیدیان افزود: از تابستان پارسال تا آخر تابستان امسال 90هزار میلیارد ریال پروژه در حال اجراست که در اثر آن 121 هزار فرصت شغلی جدید در خراسان رضوی ایجاد شد.

وی در ادامه با گلایه از برخی رسانه‌ها ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به این معنا نیست که بازار از گندم و میوه‌های وارداتی پر شود تا سفره‌های مردم رنگین تر گردد بلکه دولت با خرید تضمینی گندم از کشاورزان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشت.

استاندار خراسان رضوی گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی به جای حرکتهای ظاهری باید به زیرساختها پرداخت و در این دولت تلاش شد به رغم درآمدهای کم نفتی در حوزه‌های مختلف فعالیتهای مناسبی انجام شود.

وی افزود: در این چارچوب 175 کیلومتر آزادراه، 166 کیلومتر جاده اصلی، 128 کیلومتر جاده بین شهری و 633 کیلومتر راه روستایی در خراسان رضوی ایجاد و بیش از 3 هزار و 500 کیلومتر راه مرمت شد.

رشیدیان ادامه داد: دولت در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موفق بود. خودباوری، اتکا به ظرفیتهای داخلی، بهره گیری از تجربه و دانش داخل و احتراز از ورود به مسائل حاشیه ای باعث این موفقیت شده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: منویات مقام معظم رهبری یک تکلیف برای همه دستگاه‌ها است که برگزاری انتخاباتی شفاف، بدون بهره برداری از امکانات دولتی و عمومی به شکل قانونمند، اخلاق‌مدار و به دور از تخریب از جمله آن‌ها است.

استاندار خراسان رضوی افزود: کسی حق ندارد برای کسب قدرت و منصب و حتی با نیت خیر، دیگران را تخریب کند بلکه باید به دور از تخریب و بداخلاقی رقابت نمود و در این راستا هر کس مردم را از حضور در انتخابات ناامید کند به خون شهدا خیانت کرده است.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.