نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 20481
تاریخ انتشار: 1395/12/24 - 15:31:06

در آخرین روزهای سال توسط هنرمندان نقاش رقم می­خورد؛

اقتصاد، همسایه هنر

نمایشگاه نقاشی «خیال روزهای آخر» تا هشتم فروروردین در گالری «دیگری» مشهد برپاست
اقتصاد، همسایه هنر,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، نمایشگاه نقاشی «خیال روزهای آخر» با آثاری از هنرمندان مشهدی از ۲۲ اسفند در گالری «دیگری» برگزار شد. بعد از تعیین قرار با دبیر اجرایی این نمایشگاه به دیدن آن و تماشای آثار روی دیوار رفتیم و در حاشیه این نمایشگاه با او به گفت­وگو نشستیم. 

ایمان صادقی گفت: این نمایشگاه ارادتی است به پروژه «شش روز، شش نقاش» که در آن هنرمندان تهرانی هنگامی که نمایشگاهی با این عنوان در شش روز و در تهران، برگزار کردند؛ آثار خود را به نمایش و در روز آخر آنها را با قیمت اندکی به فروش گذاشتند.

وی افزود:70 قاب از 35 هنرمند که با نظر چهره­های برجسته­ای چون استاد معمری، محدث و... بود انتخاب شده است. ایده خود من بود نمایشگاهی این چنین برگزار کنیم و فقط کارهای مدرن که خلاقیت هنرمندان را در خود دارد، به نمایش عموم بگذاریم.

صادقی تصریح کرد: از کارهایی که هنرمندان تهرانی انجام داده­اند ایده گرفتیم و ما هم برای آثار هنرمندانی که کارهای خوب خود را پیاده کرده­اند، قیمتی در نظر گرفتیم و خواستار کمتر شدن قیمت­ها شدیم تا آثار را به فروش برسانیم. تلاش ما بر این است با فروش بیشتر بتوانیم بازاری اقتصادی هنر را در شب­های عید و همزمان با رسیدن بهار تقویت کنیم.

وی بیان کرد: روزهای آخر هر دوره را به مرور آنچه رخ داده ، اختصاص می­دهیم و گاه، امکان تحقیق فرم­های بدیلی را در ذهن­مان، نقش می­زنیم، در باور  نقاشان «روز داوری» ریشه دارد، باوری که بر وجود «بنیادی محاسبه­گر» استوار است. با این دید که روزهای آخر سال است و نام این نمایشگاه را بر این اساس «خیال روزهای آخر»گذاشتیم. در روزهای پایانی سال عده­ای می­خواهند نقاشی­هایی را خریداری کنند و ما هم تاکید بر این داشتیم کارهای خوب را ارائه دهیم کارهایی مدرن در زندگی­های امروزی.

صادقی گفت: اشتراک زیادی بین کارها نیست غیر از اینکه ما با دید و رویکرد خود که نگاهی مدرن است کارها را انتخاب کردیم و سعی بر این بود که بهترین آثار را به نمایش بگذاریم. نقش­ها اشتراک مفهومی چندانی ندارد تنها مدرن بودن را در نقاشی­ها پیاده کرده­ایم و آثار را به سمتِ کلاسیک قدیمی نکشانده­ایم.

انتهای پیام الناز پورعباس


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.