نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 20498
تاریخ انتشار: 1395/12/25 - 08:34:39

وزیر بهداشت :

بیمارستان‌های بجنورد و شیروان بهار 96 به بهره‌برداری می‌رسد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دو بیمارستان بجنورد و شیروان در ابتدای بهار سال آینده با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری می‌رسد.
بیمارستان‌های بجنورد و شیروان بهار 96 به بهره‌برداری می‌رسد,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در آئین افتتاح پروژه‌های بهداشتی خراسان شمالی اظهار داشت: هم‌اکنون روند پیشرفت فیزیکی این دو بیمارستان به حد خوبی رسیده و زمانی که این پروژه به حد بهره‌برداری برسد منتظر حضور ایام و شخصی نخواهیم شد و به‌سرعت بهره‌برداری انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: بر این موضوع اعتقاد داریم که باید پروژه‌ها بی‌نقص و عیب برگزار شود و نباید برای بهره‌برداری از پروژه‌هایی که منفعتش به مردم می‌رسد منتظر حضور مسئولی ماند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به موضوع انتخابات اشاره داشت و افزود: در این زمان نباید وارد جریان و فضاسازی‌های شویم و در قضاوت‌ها عجولانه بپردازیم.

وی تصریح کرد: برخی در آستانه انتخابات بجای آنکه شور و نشاط را دربین مردم ایجاد کنند به فضاسازی و تشنج می‌پردازند که این موضوع با اهداف انقلاب تفاوت دارد. زیاده روی و صحبت‌های عجولانه نه تنها سودی ندارد بلکه سبب آزردگی خاطر نیز می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: مسئولان ما بدون نیت سو و با هدف خدمت به مردم در وزارتخانه‌های خدمت می‌کنند و چشم‌داشتی ندارند. اکثر وزرای دولت با چندین سال سابقه خدمت در وزارت در دولت‌های قبل هستند که اکنون نیز بدون منت در حال انجام‌وظیفه هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از الکترونیکی شدن پرونده سلامت ۶۵ میلیون ایرانی در طرح تحول سلامت خبر داد.

 سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در جمع خبرنگاران تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت را از زیرساخت‌های طرح تحول سلامت برشمرد و اظهارکرد: بالغ‌بر ۶۵ میلیون ایرانی دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند.

هاشمی اظهار کرد: در صورت تداوم همکاری مؤثر بین بخش‌های مختلف درمان، بیمه‌ها و وزارت ارتباطات، تا پایان سال ۹۶ تمام دفترچه‌های بیمه کاغذی برچیده می‌شود.

وی بابیان اینکه فراهم کردن زیرساخت‌های این امربر عهده وزارت بهداشت است، عنوان کرد: طرح تحول سلامت در کشور ریشه‌دار شده است و مردم دراین‌باره توقع دارند.

وی با اشاره به اینکه‌ای کاش تمام یارانه‌هایی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد از این نوع باشد، تصریح کرد: یارانه باید به‌صورت غیر نقدی و در آرامش و آسایش مردم مشهود باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میزان اعتبار در نظر گرفته‌شده برای طرح تحول سلامت در بودجه ۹۶ را منطقی‌تر از بودجه سال جاری توصیف کرد و گفت: در این زمینه نگرانی وجود ندارد.

هاشمی اضافه کرد: البته اعتبارات مربوط به بیمه ناقص است و به نظر می‌رسد در این بخش باید تجدیدنظر صورت بگیرد.

وی همچنین در خصوص ایجاد بیمارستان در شهرستان مرزی ۷۰ هزارنفری راز و جرگلان نیز گفت: دولت بیش از هزار اولویت دارد که رسیدگی به تمام آن‌ها با توجه به بودجه محدود دولت، مقدور نیست.

افتتاح چندین پروژه بهداشتی

با حضور وزیر بهداشت در خراسان شمالی مرکز تشخیص سرطان این استان در محل بیمارستان امام علی (ع) بجنورد افتتاح شد.

این مرکز بااعتباری بالغ‌بر 80 میلیارد ریال و از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری احداث‌شده است که خدماتی همچون شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، ماموگرافی و سونوگرافی در آن ارائه می‌شود.

با بهره‌برداری از این مرکز، نیاز بیماران سرطانی به رادیوتراپی به‌منظور تکمیل درمان که پیش‌ازاین به استان‌های مجار انجام می‌شد برطرف شد.

همچنین مرکز جراحی محدود سپاه جوادالائمه (ع) بجنورد به‌عنوان یکی از برنامه‌های سفر حسن قاضی‌زاده هاشمی به استان مورد بهره‌برداری قرار گرفت که برای بهره‌برداری از این مرکز 11 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

طرح توسعه بیمارستان زنان بنت‌الهدی در بجنورد، پروژه توسعه بیمارستان جاجرم از طریق ویدئوکنفرانس، مرکز بهداشتی و درمانی روستای باغچق، بیدک، صندل آباد در بجنورد و روستای حسین‌آباد در شیروان نیز از دیگر طرح‌های قابل‌افتتاح در سفر یک‌روزه وزیر بهداشت به خراسان شمالی است.

انتهای پیام/اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.