نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 20500
تاریخ انتشار: 1395/12/25 - 08:43:48

شهردار بجنورد:

بودجه سال 95 شهرداری بجنورد بالاترین درصد تحقق را دارد

شهردار بجنورد گفت: بودجه شهرداری در سال 95 به بالاترین رقم خود رسیده و با 130 میلیارد تومان توسط شورای شهر تصویب شد.
بودجه سال 95 شهرداری بجنورد بالاترین درصد تحقق را دارد,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، کیوان دژهوت در جمع خبرنگاران با اشاره به تحقق بودجه 50 درصدی بودجه شهرداری در سال‌های گذشته اظهار داشت: امسال باوجود بالا بودن رقم بودجه، درصد تحقق آن نیز بالابود و 62.5 درصد از این رقم محقق شده است.

وی افزود: با توجه با روزها باقی‌مانده تا یایان سال و صدور پروانه و دیگر موارد درآمدی شهرداری انتظار داریم تا این درصد بالاتر نیز رفته و به رقم 90 میلیارد تومان برسد.

کمک‌های بی‌سابقه به سازمان‌های وابسته شهرداری

دژهوت درباره کمک به سازمان‌های وابسته شهرداری نیز گفت: طی سال جاری به سازمان اتوبوسرانی که جزو سازمان‌های آسیب‌پذیر شهرداری است حدود دو میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان کمک شده که 2.5 برابر سال گذشته است؛ کمک‌های شهرداری در سال 94 و 93 به ترتیب 850 و 750 میلیون تومان بوده است.

وی تصریح کرد: کمک شهرداری به سازمان پسماند نیز سبب شده تا این نهاد حقوق کارکنان خود را در دو ماه اخیر، دو برابر پرداخت کند. سازمان آتش‌نشانی نیز در سال گذشته 2 میلیارد و چهارصد میلیون تومان دریافت کرده اما امسال سه میلیارد و چهارصد میلیون تومان به این سازمان پرداخت‌شده است.

قرارداد نیروهای شرکتی با شهرداری تا پایان فروردین

دژهوت درباره کارکنانی که حقوق آن‌ها از آذرماه امسال پرداخت‌نشده بود گفت: شهرداری به دلیل نبود پیمانکار و طرف قرارداد نبودن کارکنان و اشکالات قانونی نمی‌توانست حقوق آنان را پرداخت کند.

وی اظهار داشت: با همکاری استانداری و نهادهای مربوطه شهرداری مجاز به عقد قرارداد با این کارکنان به مدت 6 ماه است و می‌تواند حقوق آنان را پرداخت کند.

دژهوت در بخش دیگری از جلسه گفت: مالیاتی که به حقوق کارکنان شهرداری تعلق می‌گرفت از حقوقشان کسر شده اما به اداره مالیات پرداخت‌نشده است؛ طی سال جاری یک میلیارد و 800 میلیون تومان از بدهی‌ها به اداره مالیات پرداخت‌شده و به سبب این خوش‌حسابی و با مذاکرات انجام‌شده نیز 3 میلیارد تومان بخشودگی کسب کرده‌ایم.

تنها شهردار بجنورد هستم که تنخواه نگرفتم

شهردار بجنورد درباره بدهکاری شهرداران پیشین بجنورد به شهرداری گفت: تنها شهردای هستم که به شهرداری بدهکار نیستم و تنخواهی دریافت نکرده ام.

پرونده قبر و پایه چراغ ها در دست بررسی

دژهوت درباره خرید پایه چراغ های نصب شده در معابر شهر با قیمت بیش از متعارف گفت: این پرونده در بازرسی در حال بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: پرونده ای نیز با موضوع بررسی تخلف مربوط به خرید و فروش قبر در آرامستان نیز باز و در دست بررسی است.

شهردار بجنورد درباره مطالبات تأمین اجتماعی نیز گفت: شهرداری باید ماهانه 500 میلیون تومان به این نهاد پرداخت کند که برای ما سنگین است؛ در حال حاضر ماهانه 200 میلیون تومان به تأمین اجتماعی پرداخت می‌کنیم و تصمیم داریم 300 میلیون باقی‌مانده را با توافقات جبران کنیم. با پرداخت به‌موقع حق بیمه‌ها به این نهاد، شهرداری شامل 4 میلیارد و 500 میلیون تومان بخشودگی شده است.

همچنین دژهوت از پرداخت 15 میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری خبر داد.

دژهوت در خصوص المان میدان امام رضا (ع) نیز گفت: بازرسی کل استان با توجه به موارد موجود در این پروژه، خواستار اسناد و مدارک ساخت این المان شد و هنوز این مدارک را به ما تحویل نداده است.

وی افزود: بااین‌وجود ما ساخت این المان را به مناقصه گذاشتیم اما پیمانکاری برای آن اقدام نکرد. بااین‌حال این المان را در سال آینده خریداری و نصب می‌کنیم.

پیگیر پارکینگ هستیم

شهردار مرکز استان درباره اتفاقاتی که تاکنون حول ساخت پارکینگ افتاده است گفت: دریکی دو سال گذشته پنج میلیارد و 800 میلیون تومان برای پارکینگ اخذشده است اما یک سانتی‌متر پارکینگ برای مردم ساخته نشده است.

وی عنوان کرد: بخش اعظم حمام کوثر خریداری‌شده و بارگذاری دوطبقه از پارکینگ طبقاتی نیز در کمیسیون ماده پنج تصویب و مقررشده مبالغ آن محاسبه و به شورای کمیسیون ترافیک استان ارسال شود؛ در روز شنبه 28 اسفندماه نیز آخرین جلسه این شورا برگزار و از سال آینده عملیاتی می‌شود.

نقشه 3 هکتاری برای پارک 1.5 هکتاری

دژهوت درباره پارک مینیاتور نیز گفت: مساحت زمین این پارک 1.5 هکتار بود اما در اوج ناباوری نقشه‌ای که برایان طراحی‌شده برای زمین 3 هکتاری است و قابلیت اجرایی ندارد.

شهردار مرکز استان افزود: زمین را باید از ستاد تأمین اجتماعی نیروهای مسلح تحویل بگیریم تا ساخت این پارک آغاز شود؛ هنوز اسناد پادگان به اسم شهرداری منتقل نشده است.

وی درباره پردیس سینمایی نیز گفت: دو هزار متر زمین در اختیار آن‌ها با رویکرد فرهنگی قرار داده‌ایم؛ این عزیزان نیز نقشه‌ای را تبیین کرده بودند اما مطابق با موازین تعیین‌شده ما نبود.

دژهوت افزود: نقشه این مجموعه را آماده کردیم و طبقات تجاری آن در قالب فعالیت‌های فرهنگی دیده‌شده است؛ نقشه در شورای شهر در حال بررسی است.

دژهوت درباره صدور پروانه ساختمانی و بانک املاک شهرداری گفت: در سال 95 رشد 80 درصدی را در تعداد صدور پروانه ساختمانی را داشتیم.

وی افزود: بانک املاک شهرداری درزمانی که این پست را تحویل دادم 360 قطعه بود اما ابتدای سال که دوباره به شهرداری بازگشتم تنها 26 قطعه باقی‌مانده بود که هفت هزار و 436 مترمربع زمین دیگر طی سال جاری احیا شد تا در سال آینده به‌منظور بهره‌برداری از پروژه‌های شهری مورداستفاده قرار گیرد.

دژهوت همچنین درباره خرید نردبان آتش‌نشانی نیز این نوید را داد که سال آینده با توجه به بودجه‌های مصوب شده نردبان آتش‌نشانی خریداری می‌شود.

انتهای پیام/حمید یزدان پناه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.