نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 20513
تاریخ انتشار: 1395/12/25 - 16:26:36

جهت گیری اعتبارات استانداری بر روی پروژه‌های نیمه تمام

بیش ازدوهزاروسیصد پروژه دراستان تکمیل شد

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: امسال برای اولین بار جهت گیری در تخصیص اعتبارات از سوی استانداری به سمت اتمام پروژه‌های نیمه تمام گذاشته شده است. یعنی همه پروژه‌هایی که می‌توانست با تخصیص اعتبار به بهره برداری برسد، این اعتبار در اختیار آن‌ها گذاشته شد، تا بتوانیم هر چه زودتر از سرمایه‌های گذاشته شده بهره برداری کنیم.
بیش ازدوهزاروسیصد پروژه دراستان تکمیل شد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ محمد مقدوری، در نشستی خبری که به مناسبت پایان سال جاری، در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به وضعیت اعتباری استانداری در دو بخش هزینه ای و عمرانی در سال 1395، افزود: در بخش اعتبارات در سال جاری، مجموعه اعتباراتی که به استان از دو مسیر بودجه‌های عمومی کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های ابلاغ شده است، مجموع مصوب و ابلاغی ما چه در بخش عمرانی و هزینه ای استان، 2653 میلیارد تومان اعتبار بوده که دو هزار و دو میلیارد تومان در مجموع تخصیص داده شده و تا کنون میزان پرداختی از سوی خزانه، یک هزار و 258میلیارد تومان است که از این میزان جمع اعتبارات هزینه ای استان 432میلیارد تومان و جمع اعتبارات عمرانی 826 میلیارد تومان بوده است.

وی در مورد اعتبارات شهرداری‌ها و دهیاری‌های سطح استان در سال جاری نیز ادامه داد: در ارتباط با شهرداری‌های استان ما مجموعاً چه در حوزه اعتبارات هزینه ای و چه اعتبارات عمرانی، 552 میلیارد تومان اعتبار مصوب داشته‌ایم که 486میلیارد تومان تخصیص داشته و 480میلیارد تومان هم تا این لحظه توسط خزانه پرداخت شده است. اعتبارات دهیاری‌های استان هم 129 میلیارد و 800 میلیون تومان مصوب بوده است که 100درصد آن تخصیص یافته و به طور کامل هم از طریق خزانه پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار خراسان رضوی در توضیح توجه خاص استانداری به مناطق محروم، تصریح کرد: جهت گیری‌های بودجه ای ما به شکلی بوده است که به مناطق محروم، دهیاری‌ها و روستاها توجه ویژه داشته‌ایم و این تنها مسیری بوده است که اعتبارات مصوب در آن 100 درصد تخصیص پیدا کرده و به طور کامل پرداخت هم شده است.

مقدوری در بیان آمارهایی از حوزه درآمدی استانداری در یک سال گذشته گفت: اعتبارات کل درامدهای 12 ماهه استان بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته 2980 میلیارد تومان بوده که در 11 ماه باید 2738 میلیارد تومان وصولی استان می‌بود و ما در عملکرد یازده ماهه به 2259 میلیارد تومان رسیده‌ایم که نسبت به آن چه مصوب بوده است 5/17 درصد کاهش داریم اما در مقایسه با یازده ماهه مشابه سال گذشته که 1966 میلیارد تومان بوده است، 9/14 درصد افزایش درامد را شاهد بوده‌ایم.

وی در این باره اضافه کرد: این درامدها یا مالیاتی هستند و و یا غیر مالیاتی محسوب می‌شوند که در خصوص درامدهای مالیاتی سهم 11 ماهه ما 2005 میلیارد تومان بوده است که نسبت به عملکرد 11 ماهه سال گذشته که 1754 میلیارد تومان بوده، 9/16 درصد افزایش را شاهد هستیم.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار خراسان رضوی با اشاره به تعداد پروژه‌های افتتاح شده در سال جاری، خاطرنشان کر: در سال 1395، در سه نوبت به طور کلی پروژه‌های ما افتتاح شده است که هفته دولت، دهه فجر و در جریان دو سر رئیس جمهوری به استان بوده‌اند که در این ایام مجموعاً 2398 پروژه با جمع اعتبارات هزینه شده 3765 میلیارد تومان افتتاح شده است. تعداد پروژه‌هایی که ما در سه سال گذشته و اختصاصاً در همین سه ایام اعلام شده افتتاح کرده‌ایم، مجموعاً 6661 پروژه بوده است که اعتباری بالغ بر 9024 میلیارد تومان برای این پروژه‌های هزینه شده است. قابل توجه است که پروژه‌های متفرقه افتتاح شده در طول سال، جزو این آمار نیامده است.

مقدوری در ادامه به تلاش‌های صورت گرفته برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سطح استان پرداخت و تصریح کرد: در خصوص اتمام پروژه‌های نیمه تمام همانطور که پیش تر اطلاع رسانی شده است از 1800 پروژه تقریباً سنواتی نیمه تمام استان در ابتدای این دولت، 950 پروژه تا انتهای سال 1394 باقی مانده بود، که با سیاست گذاری که صورت گرفت، قرار شد که امسال تا پایان سال بین 480 تا 500 پروژه را به اتمام برسانیم که این هدف گذاری با همان جهت گیری ادامه پیدا کرده است و ما امیدواریم که با لطف خدا و با پیش بینی‌هایی که روی مکانیزم تخصیص اعتبارات و سیاستی که در این جهت در استان برای اولین بار اعمال شد، ادامه پیدا کند و محقق شود.

وی با اشاره بر نگاه جدیدی که در تخصیص اعتبارات استان اعمال شده است، در این باره تأکید کرد: پیش تر تخصیص اعتبارات معمولاً با یک نگاه شهرستانی صورت می‌گرفت که امسال برای اولین بار جهت گیری را بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام گذاشتیم. یعنی همه پروژه‌هایی که می‌توانست با تخصیص اعتبار به بهره برداری برسد، این اعتیار در اختیار آن‌ها گذاشته شد تا بتوانیم هر چه زودتر از سرمایه‌های هزینه شده و پیش بینی شده بهره برداری کنیم و از رکود آن‌ها جلوگیری شود. خوشبختانه این امر محقق شده است و تا این لحظه توانسته‌ایم آن پروژه‌ها را به اتمام برسانیم که امیدواریم تا پایان سال مالی که تیر ماه 1396 است، به هدف معین شده دست پیدا کنیم

انتهای پیام/ مصطفی قویدل


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.