نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 20515
تاریخ انتشار: 1395/12/25 - 16:47:54

نتورک مارکتینگ در شش بُعد

نتورک مارکتینگ در شش بُعد,

چرا توجه به نتورک مارکتینگِ شش بُعدی مهم است؟
شاید بزرگترین خطای لیدرهای نتورک مارکتینگ این باشد که به دنبال توسعه سازمان خود هستند در حالیکه تنها کلید موفقیت در این تجارت همانا توسعه دادن لیدرها است. تا وقتی نتوان به عنوان یک لیدر توسعه یافت و دیگران را هم توسعه داد، کار کردن در این تجارت همچون آب در هاون کوبیدن خواهد بود. به دلیل اهمیت لیدرشیپ در نتورک مارکتینگ، نگاهی شش بُعدی به این کار لازم است.

بُعد اول: سخت تر و بیشتر کار کنید
برای من هیچ چیزی ناامید کننده تر از این نیست که لیدری پس از پنج از سال کار کردن در نتورک، هنوز ذهنیت کار سخت را در خود و در سازمانش نهادینه نکرده است. شکست خورده های نتورک مارکتینگ بدون شک آدمهای تنبلی بوده اند و یا کسانی بوده اند که به راحتی سر تسلیم در برابر مشکلات فرود آورده اند. برعکس اگر از لیدرهای موفق نتورک در رابطه با رموز موفقیتشان سوال کنید، بیشتر جوابهای آنها در اطراف کار سخت می‌گردند.

بُعد دوم: بیشتر و بیشتر یاد بگیرید و یاد بدهید
لیدرهای حرفه ای نتورک پس از رسیدن به یک سازمان بزرگ، تازه کارشان شروع می‌شود. کار اصلی این لیدرها راهبری و لیدرشیپ سازمان فروش است. برای لیدرشیپ سازمان فروش نیز، عامل توسعه شخصی و یادگیری تنها کلید است. بدون اغراق بیشتر لیدرهای نتورک مارکتینگ این مسیر را بر عکس طی می‌کنند. یعنی پس از ایجاد یک سازمان بزرگ یا نسبتاً بزرگ وارد منطقه آرامش شده و بیشتر به دنبال استراحت هستند تا لیدرشیپ سازمان! روزی که بهترین دوست لیدرهای نتورک، کتابها شوند و بهترین مکانی که در آنجا وقت می‌گذرانند کتابفروشی‌ها شوند، روز توسعه حقیقی آنها و سازمان فروششان خواهد بود. توصیه می‌کنم که لیدرهای نتورک مارکتینگ حداقل 10 درصد از درآمد خودشان را صرف یادگیری و توسعه شخصی خودشان کنند.

بُعد سوم: بزرگ فکر کردن را موازی با لیدرشیپ دوبلیکت کنید
عامل سختکوشی، پایه‌های سازمان شما را بنا می‌نهد. پس از آن نیز فاکتور لیدرشیپ و راهبری سازمان فروش است که فروش را به طور خودکار می‌سازد. لیدرهای هوشمند در این تجارت به طور متوسط 80 درصد از وقت و انرژی و پول خود را صرف تولید و توسعه لیدرهایشان می‌کنند. ابزرگترین ضعف یک شرکت نتورک مارکتینگ همانا فقدان لیدرهای فوق حرفه ای برای راهبری سازمان است. راهبری سازمان فروش یک ذهنیت برنده برنده است که سبب توسعه عدالت اجتماعی در میان تمام اعضای شرکت می‌شود. به طور کلی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که لیدرهای واقعی نتورک بیش از آنکه دست بگیر داشته باشند، دست دهنده دارند.

بُعد چهارم: سیستم شروع کار با بهره وری حداکثر بسازید
دنیای نتورک و نحوه آموزشهای آن کاملا تغییر کرده و هرگز نمی توان به کمک آموزشهای منسوخ، دل به موفقیت نتورکرها در این تجارت بست. در این زمینه شرکتها می‌بایست ابتدا خود به این نتیجه برسند که نیاز به تغییری اساسی در دیدگاهشان نسبت به روز کردن آموزشهای نتورک مارکتینگ دارند. مثل هر صنعت دیگری، نتورک هم نیاز به یک هوای تازه دارد. مدیران شرکت‌ها می‌توانند نقش موثری در هدایت شرکتها به مسیر درست ایفا کند.

بُعد پنجم: سیستم یکپارچه آموزشی بسازید
بر طبق گزارش سازمان فروش مستقیم، تنها 1 درصد از نتورکرها قادر به انجام درست این کار هستند. اگر قرار باشد هر لیدری با مطالعه یک کتاب سیستم جدیدی برای ایجاد سازمان فروش بسازد، فاکتور یکپارچه سازی زیر سوال رفته و دود آن به چشم تمام اعضای شرکت می‌رود. در نهایت هر لیدر استراتژی‌های خود را در شرکت دنبال می‌کند.

بُعد ششم: هرم معکوس بسازید
بدون اغراق عنوان می‌کنم که بیشترین سود مالی در نتورک‌های بیمار، به جیب شرکت‌ها و چند تاپ لیدر بالا و اصلی می‌رود و بقیه تقریبا به عنوان کارمند آنها در حال کار کردن هستند! ایجاد این هرم مدیریتی و مالی در نهایت به مرگ نتورک مذکور ختم خواهد شد. این هرم باید معکوس شود. پلان‌های درآمد زایی می‌بایست به نفع بدنه و کف سازمان تغییر کند. شرکت‌ها می‌بایست پلانهای درآمدزایی را به نفع نفرات جدید تغییر داده و در عوض پاداش‌های راهبری ماهانه را برای لیدرها و تاپ لیدرها به طور جدی افزایش دهد.

در پایان خاطرنشان می‌کنم که با در نظر گرفتن موارد بالا می‌توان چشم انداز فوق العاده ای برای شرکت‌های نتورک مارکتینگ در نظر گرفت.

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.