نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 20527
تاریخ انتشار: 1395/12/26 - 08:59:36

استاندارخراسان شمالی مطرح کرد

رتبه اول استان در رشد اعتبارات و مجوز سرمایه‌گذاری خارجی ارمغان سال 95

استاندارخراسان شمالی گفت: یکی از افتخارات خراسان شمالی در سال 95، رتبه اول میزان رشد اعتبارات و همچنین بالاترین مجوز سرمایه‌گذاری است.
رتبه اول استان در رشد اعتبارات و مجوز سرمایه‌گذاری خارجی ارمغان سال 95,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، محمدرضا صالحی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امسال اعتبارات هزینه‌ای استان 25.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش دارد و درزمینهٔ اعتبارات تملک و دارایی با 14.8 درصد رشد رتبه دوم کشور را ازلحاظ میزان افزایش اعتبارات داریم.

صالحی تصریح کرد: امسال در سطح کشور 11 میلیون دلار در بخش سرمایه‌گذاری مجوز صادر شد که از این میزان سه هزار و 365 میلیون دلار مربوط به خراسان شمالی است.

وی افزود: طی دولت تدبیر وامید بیش از چهار هزار و ۶۴۲ پروژه بااعتباری بالغ‌بر یک هزار و ۹۱۱.۵ میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف تا پایان دهه فجر در استان به بهره‌برداری رسید.

استاندار گفت: تعدادی از پروژه‌های عمرانی در استان ازجمله پروژه ارتقای بیمارستان ۳۲ تختخوابی به ۶۴ تختخوابی گرمه و جاجرم، بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی بجنورد، ۵۰ کیلومترازمحور بجنورد به جنگل گلستان و طرح تجهیزوتوسعه فرودگاه بین‌المللی بجنورد پروژه‌هایی هستند که آماده افتتاح‌شده‌اند.

تکمیل استادیوم 15 هزارنفری

وی تصریح کرد: همچنین استادیوم 15 هزارنفری بجنورد تکمیل‌شده و آماده‌سازی راه دسترسی و نصب تجهیزات در دستور کار است.

صالحی بابیان اینکه درزمینهٔ گازرسانی به میانگین 80 درصدی رسیده‌ایم، افزود: گازرسانی شهری کامل شده و گازرسانی به روستاها تا سال 96 در استان به پایان می‌رسد.

وی اظهار داشت: درزمینهٔ آب‌رسانی روستایی از 71 درصد به 76 درصد رسیده‌ایم و از ابتدای دولت تدبیر وامید 150 روستا در استان با تانکر آب‌رسانی می‌شد که اکنون ب 48 روستا کاهش‌یافته است و تاکنون 55 درصد از روستاهای استان طرح هادی اجراشده است.

نرخ 11.2 درصدی بیکاری استان

صالحی بابیان اینکه نرخ بیکاری در استان 11.2 درصد و میانگین کشوری نرخ بیکاری 12.4 درصداست، تصریح کرد: نرخ مشارکت در استان 42.4 درصد است که نسبت به میانگین کشوری با 39.4 درصد نرخ بالاتری داریم

وی افزود: امسال پنج هزار شغل جدید در استان در سامانه رصد به ثبت رسیده است باوجوداینکه هنوز تعدادی از دستگاه‌ها ازجمله منابع طبیعی که بالغ‌بر 300 نفر شغل ایجاد کرده در این سامانه درج نشده است.

استاندار اظهار داشت: 38 پروژه عمرانی نیمه‌تمام شناسایی‌شده است که یک پروژه واگذار و 21 پروژه در حال واگذاری است.

وی سهم اشتغال در بخش کشاورزی ۴۰ درصد، صنعت ۲۴ درصد و خدمات را در استان ۳۶ درصد عنوان کرد.

صالحی بابیان دستاوردهای هیات اعزامی به اروپا، گفت: این سفرها با هدف معرفی ظرفیت‌های استان به اروپا و دعوت از سرمایه‌گذاران انجام شد و در زمینه‌های انرژی‌های تجدید پذیر و دیگر ظرفیت‌ها تفاهم‌های خوبی شده است.

استاندار در خصوص سؤال مطروح شده درباره میزان هزینه سفر که توسط موسسه‌ای مجری انجام‌شده است گفت: این موضوع و مجوز موسسه مجری بررسی می‌شود و چنانچه قیمت ارائه‌شده از سوی موسسه بیشتر از هزینه سفر باشد مبلغ بازگردانده می‌شود.

انتصاب فرمانداران سیاسی نیست

صالحی درباره تغییروانتصاب فرمانداران در استان افزود: این تغییرات با نگاه انتخاباتی نیست و بلکه این انتصاب‌ها بر اساس تخصص گرایی، تبدیل به احسن و استفاده از تجربه‌های جدید صورت می‌گیرد.

بابیان اینکه اگر انتصاب فرمانداران با نگاه انتخاباتی صورت می‌گرفت باید چند ماه گذشته این جابجایی‌ها انجام می‌شد، اظهار داشت: تعویض چند فرماندار طی ایام اخیر از چند ماه گذشته در دستور کار بوده است ونیز تعویض فرمانداری شیروان در برنامه داریم که به‌هیچ‌عنوان این انتصاب‌ها با انتخابات مرتبط نیست.

صالحی افزود: در حال حاضر ما هیچ مشکلی برای اعطای تسهیلات به شرکت هواپیمایی اترک برای خرید هواپیمای کوچک نداریم اما باید این شرکت نیز اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهد و نگاه ما در مرحله اول حمایت است اما اگر این شرکت بیشتر از این تعلل کند از طریق قانون وارد می‌شویم.

وی تصریح کرد: اختصاص مشکل ساخت پیست سوارکاری حل‌شده و زمین‌ساخت آن تأمین‌شده است.

انتهای پیام/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.