نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 20545
تاریخ انتشار: 1395/12/26 - 13:41:19

استاندار خراسان رضوی :

بی‌طرفی اعضای هیات نظارت انتخابات، یک ضرورت است

رشیدیان بر بی‌طرفی اعضای هیات های نظارت چون سایر دست اندرکاران امر انتخابات تاکید و بیان کرد: باید سیاستها و راهبردهای مقام معظم رهبری و قانون به عنوان محورهای ارزشی و قانونی محور عمل بوده و بدان متعهد و پایبند باشیم.
بی‌طرفی اعضای هیات نظارت انتخابات، یک ضرورت است,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه،علیرضا رشیدیان دیروز صبح در همایش توجیهی آموزشی اعضای هیات‌های نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای خراسان رضوی در مشهد گفت: برگزاری انتخاباتی سالم، شفاف و رقابتی توام با اخلاق و حقوق برابر برای همه رای دهندگان و داوطلبان از ضرورت ها و افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: ما به عنوان یک نظام بهم پیوسته در عرصه بین المللی هستیم و هر اقدام و عمل ما به نام نظام است و انتخابات یکی از عرصه‌های قدرت نمایی نظام مبتنی بر آرای عمومی است و به نوعی میزان مشروعیت، قوت و قدرت نظام را به نمایش می‌گذارد.

رشیدیان خاطر نشان کرد: در این دوره نیز باید همه تلاش کنیم انتخابات، نمایشی مقتدرانه از قدرت و همدلی نظام باشد و بدست خود بهانه به دشمنان و بدخواهان نظام و کشور ندهیم .

رشیدیان با تاکید بر اینکه فلسفه وجودی هیات‌های نظارت جلوگیری از اقدامات غیر قانونی، رقابت ناسالم و تخلفات در حوزه اجرایی و نامزدهای انتخاباتی است، گفت: بر این مبنا، اصل بر پیشگیری است و تلاش می شود اجازه وقوع تخلف ندهیم تا در مرحله بعد نیاز به برخورد نباشد.

وی همچنین اظهار کرد: دست اندرکاران امر انتخابات باید به دور از مرزبندی های ناصحیح عمل کنند، مرزبندی هایی که وجود آنها به مصلحت نظام نیست. باید همه اعم از هیاتهای اجرایی و نظارت بر انتخابات شوراها در کنار هم تلاش کرده و بر اساس ظرفیت سازی‌های قانونی زمینه را برای مشارکت حداکثری مردم در هر دو انتخابات فراهم کنند.

وی بر اهمیت نظارت بر حسن برگزاری انتخابات و صیانت آرا مردم تاکید و بیان کرد: باید توجه داشت همه ما در محضر خداوند هستیم و همه منافع، گروه‌ها و جناح‌هایی می‌آیند و می‌روند اما باید دقت کرد قوانین را سلیقه ای تعبیر و تفسیر نکنیم.

وی افزود: باید این ظرفیت ایجاد شود که سلایق، گروه ها و داوطلبان با توانایی و تخصصهای مختلف این عرصه رقابتی را شناخته و وارد شوند. جمعیتی که بتوانند در این عرصه نقش آفرینی بهتری داشته تا شاهد شکل گیری شوراهایی قویتر با ظرفیت‌های بیشتر باشیم.

استاندار خراسان رضوی بر لزوم برابری امکانات برای همه نامزدها در امر تبلیغات نیز تاکید و بیان کرد: باید فضا و شرایط یکسان برای همه نامزدها و شرکت کنندگان فراهم شود.

همچنین معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در مراسم نمادین نواختن زنگ انتخابات در محل استانداری که جمعی از شهروندان رای اولی هم حضور داشتند سید جواد حسینی گفت: فرآیند برنامه ریزی و تشکیل ستاد انتخابات از مدت‌ها قبل آغاز شده است. اما شروع رسمی این فرآیند همزمان با سراسر کشور با آغاز برنامه های اجرایی انتخابات شوراها و تشکیل هیاتهای اجرایی آن به صورت رسمی کلید خورد.

حسینی گفت : همزمان با نواخته شدن زنگ انتخابات در خراسان رضوی پیش ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات شوراهای شهر و روستا  از طریق دفاتر پیشخوان در استان آغاز شده است و تا شروع ثبت نام رسمی ۳۰ اسفند ادامه دارد. معاون استاندار افزود: داوطلبان نامزدی برای تکمیل مدارک و دریافت گواهی نداشتن سوءپیشینه اقدام کنند تا در زمان نام نوسی رسمی و قطعی دچار مشکل نشوند. حسینی در ادامه گفت : ۲۵ تا ۲۹ اسفند هیات‌های اجرایی انتخابات شوراها در شهرها و بخش ها تشکیل می شوند و در این مدت فرمانداران و بخشداران موظف هستند. ۳۰ نفر از افراد بومی، معتمد و خوشنام را به عنوان اعضای هیات‌های اجرایی به هیات های نظارت معرفی کنند . رییس ستاد انتخابات استانداری خراسان رضوی با تاکید بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات،گفت: در انتخابات گذشته مشارکت ۶۴درصد بود و امروز تلاش می‌شود جمعیت ۳۶درصدی غایبان انتخابات هم به حضور و مشارکت در سرنوشت خود تشویق شوند.

لازم بذکر است که فرآیند انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز در سطح کشور آغاز شد. 25 تا 29 اسفند هیات های اجرایی انتخابات شوراها در شهرها و بخش ها تشکیل می شوند. در این مدت فرمانداران و بخشداران موظف هستند 30 نفر از افراد بومی، معتمد و خوشنام را به عنوان اعضای هیاتهای اجرایی به هیاتهای نظارت معرفی کنند.

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بطور همزمان 29 اردیبهشت 1396 در سراسر ایران برگزار می شوند.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.