نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 20554
تاریخ انتشار: 1395/12/26 - 14:20:53

نیم‌نگاهی به نتایج نمایندگان استان در رقابت‌های لیگ دسته اول فوتسال؛

از ناکامی بی‌پول‌ها و شگفتی کشاورز تا پایان غم‌انگیز شهرداری!

 از ناکامی بی‌پول‌ها و شگفتی کشاورز تا پایان غم‌انگیز شهرداری!,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، رقابت‌های لیگ دسته اول فوتسال کشور در حالی به ایستگاه پایانی خود رسیده است که نمایندگان خراسان نتایج بسیار ضعیفی در این مسابقات کسب کرده‌اند.
استان خراسان رضوی در این فصل از رقابت‌ها سه نماینده داشت که برخلاف انتظارات نتوانستند نتایج درخشانی کسب کنند. تیم فوتسال مقاومت شهرداری مشهد تا پیش از هفته پایانی با کسب 9 امتیاز به لیگ دسته دوم سقوط کرد، فردوسی دیگر نماینده استان 20 امتیازی شد و علم و ورزش فریمان با 19 امتیاز به کار خود در این مسابقات پایان داد.

*بازگشت پولدارهای مشهدی به لیگ دسته دوم
تیم فوتسال مقاومت شهرداری مشهد پس از صعود به رقابت‌های دسته اول کشور اولین حضور خود را تجربه کرد و از همان روزهای اول سودای لیگ برتری شدن در سر داشت. مدیران این تیم که با حمایت ویژه شهرداری مشهد سعی در بستن تیمی مقتدر برای صف‌آرایی مقابل حریفان داشتند، آنچنان که باید به آرزویشان نرسیدند.

کریمیان، مدیرعامل این تیم مشهدی تصمیم گرفت تا از رفیق جوان خود به عنوان سرمربی حمایت کند و با ریخت و پاش‌های فراوان سراغ بازیکنان مطرحی رفت و آن‌ها را برای حضور در تیمش مجاب کرد تا شاید طعم لیگ برتری شدن را در کوتاه‌ترین زمان بچشد. اما غافل از اینکه این خواسته در حد آروزیی برای این مدیرعامل باقی ماند؛ چراکه تیمش نه تنها به لیگ برتر صعود نکرد بلکه با سقوط به دسته دوم اولین و آخرین حضورش را در این رقابت‌ها تجربه کرد.

تیم فوتسال مقاومت شهرداری مشهد با جذب بازیکنان گران‌قیمت پیش از آغاز فصل جاری لیگ دسته اول لقب «پولدارهای مشهدی» را به خود اختصاص دادند و خیلی‌ها براین باور بودند با این همه بازیکن دارای سابقه لیگ برتری حتی در چندین هفته مانده به پایان لیگ جواز صعود را کسب کند ولی خب اشتباهات شرایط دیگری را برای آن‌ها رقم زد.

این تیم در همان چند مسابقه اول نشان داد که به هیچ وجه شخصیت لیگ برتری شدن را ندارد و نتایج ضعیفش باعث شد تا در نیم‌فصل شاهد خانه تکانی آن‌ها باشیم. کریمیان در شرایطی که نشان می‌داد از شفیعی مربی جوان خود حمایت می‌کند اما در پشت پرده سراغ مربیانی رفت که پیش از این عملکرد ضعیف‌شان را شاهد بودیم.

«حمید شاندیزی»، مربی این روزهای تیم ملی امید گزینه‌ای بود که هدایت تیم مشهدی را برعهده گرفت و البته با تدبیر بسیار خود دستیار همیشگی‌اش یعنی کاهانی را به عنوان سرمربی معرفی کرد تا در چنین روزی مقصر سقوط نباشد و به سادگی در جایگاه مشاور با این تیم سقوط به دسته دوم را تجربه کرد.

*سرمایه‌ای که بر باد رفت
البته ناگفته نماند که ریخت‌ و پاش‌های فراوان مدیران این تیم مشهدی نه تنها جواب نداد بلکه بازیکن سالاری در این تیم هم باعث شد تا خیلی زود در همان اوایل فصل دچار مشکل شوند و چند دستگی در میان بازیکنان مقاومت شهرداری به وجود بیاید.

ای کاش مدیران شهرداری مشهد که بارها اعلام کرده‌اند نمی‌توانند در بحث تیم‌داری وارد شوند، کمی مدیریتی‌تر عمل می‌کردند و سرمایه خود را در چنین تیمی هدر نمی‌دادند و با اعتماد به برخی آقایان این‌گونه امتیاز فوتسالی استان را بر باد نمی‌دادند.

تیم فوتسال مقاومت شهرداری مشهد باید در روز پنج شنبه به مصاف نماینده شیراز بروند که خیلی بعید به نظر می‌رسد دیگر پولی برای اعزام به این مسابقه کم اهمیت داشته باشند.

*بی‌پول‌های فامیل در آرزوی لیگ برتری‌شدن
تیم فوتسال فردوسی مشهد که فصل گذشته با کسب نتایج ضعیف راهی رقابت‌های لیگ دسته اول کشور شد هم نتوانست دوباره جواز حضور در مسابقات لیگ برتر را کسب کند. این تیم در هفته‌های ابتدایی لیگ دسته اول آن‌قدر ضعیف ظاهر شد که نگرانی‌هایی را برای سقوط به دسته دوم به وجود آورد.
آن‌ها در شرایطی که با بی‌پولی دست و پنجه نرم می‌کنند با تقلید از همشهری خود فرش‌آرا بازی‌هایشان را به سالنی در منطقه گلشهر مشهد منتقل کردند و همین موضوع باعث شد تا به طلسم ناکامی‌های خود را بشکنند و با کسب چند پیروزی امیدوار به ماندن در لیگ باشند.

تیم فوتسال فردوسی مشهد پیش از این در لیگ دسته اول توانسته بود نتایج درخشانی کسب کند و لیگ برتری بشود اما این تیم شرایط کاملا متفاوتی را با آن زمان داشت؛ چراکه کادر فنی‌اش دچار تغییرات فراوانی شده بود و فقط نعمتی جوان به عنوان سرمربی و مدیرعامل به کارش ادامه می‌داد و دیگر دستیاران باتجربه‌اش را کنار خود نمی‌دید.

در این فصل «عباس بازمانده» در مقطعی به عنوان مربی به کادر فنی فردوسی اضافه شد اما پس از اینکه وضعیت مالی آن‌ها را بحرانی دید عطای کار را به لقایش بخشید و از جمع آن‌ها جدا شد. نعمتی در این شرایط تصمیم گرفت یکی از اقوام خود را به جمع فامیلی باشگاه اضافه کند تا شاید با همت بستگان دوباره به لیگ برتر برسد ولی خب کاملا واضح بود بازیکنان تیمی که تا همین هفته پایانی فقط در حد هزینه‌های روزمره از باشگاه خود پول گرفته‌اند هیچ انگیزه‌ای برای ادامه کار ندارند.

*برخوردهای زننده در رختکن!
این نماینده مشهد به لطف 6 امتیاز باد آورده به خاطر عدم حضور حریف و نیمه‌تمام ماندن یکی از بازی‌هایش توانست از منظقه خطر فاصله بگیرد و حداقل دسته گلی جدید پس از سقوط به لیگ دسته اول به آب ندهد!

قطعا اگر بازیکنان فردوسی مشهد در طول فصل شارژ مالی می‌شدند و به جای برخوردهای زننده در رختکن کمی مهربانی می‌دیدند شاید شرایط دیگری برای این تیم رقم می‌خورد. تیم فوتسال فردوسی مشهد باید در هفته پایانی از استقلال نوین ماهشهر پذیرایی کند.

*کشاورزی که روسفید شد
سومین نماینده خراسان در رقابت‌های این فصل لیگ دسته اول کشور، تیم علم و ورزش فریمان بود که شروع طوفانی در این مسابقات داشت.
این تیم در اولین بازی خود به مصاف مقاومت شهرداری مشهد رفت و با شکست حریفش زنگ خطر را برای سایر تیم‌ها به صدا درآورد. نتایج خوب آن‌ها تا آن‌جایی ادامه داشت که همگان از آن به عنوان یکی از مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر یاد می‌کردند.

نماینده فریمان با داشتن جوانان بسیار مستعد و جذب یکی دو مهره باتجربه درس بزرگی را به دو تیم دیگر فوتسالی استان در این رقابت‌ها داد و ثابت کرد با دست خالی هم می‌توان نتایج درخشانی را رقم زد و به نوعی شگفتی‌ساز هم شد.

شاید اگر بدشانسی‌های این تیم بخاطر مصدومیت بازیکنانش در نیم‌فصل دوم و از همه مهمتر تجربه کم برخی از آن‌ها نبود اکنون باید علم و ورزش را در بین دو تیم برتر گروهشان می‌دیدیم اما حالا هم باید اولین حضور این تیم شهرستانی با کسب 19 امتیاز را در این رقابت‌ها به فال نیک گرفت.

جالب است بدانید نماینده فریمان با هزینه‌های شخصی یک کشاورز گام به رقابت‌های لیگ دسته اول گذاشت و جالب‌تر آن‌که آنان از الان تصمیم دارند برای فصل آینده لیگ برتر امتیاز یک تیم را به فریمان منتقل کنند تا جوانان مستعد این شهرستان حضور در سطح اول فوتسال کشور را هم تجربه کنند.

انتهای پیام/ مانی پویا


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.