نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 20557
تاریخ انتشار: 1395/12/26 - 14:57:07

سریال تکراری مرگ نوزاد، این بار استان زنجان؛

اصرار کادر درمان بر زایمان طبیعی، نوزادم را به کام مرگ کشید!

به رغم همه تلاش هایی که کادر درمانی بیمارستان ها برای ارائه خدمات بهینه نسبت به بیماران انجام می دهند، هنوز برخی مسئولیت گریزی ها رخدادهای تلخی را برای هموطنان رقم می زند؛ رخدادهایی که در بروز بسیاری از آنها بیمار هیچ نقشی ندارد و با ملاحظاتی اندک، می توان از بروزشان جلوگیری کرد. مثل مرگ نوزاد نورسیده ای که در زنجان در عین سلامت کامل به کام مرگ کشیده شد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، چهاردهم اسفند ماه سال جاری، مادر بارداری در شهرستان خدابنده استان زنجان برای وضع حمل به بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهر قیدار مراجعه کرد و آماده عمل زایمان شد. به رغم اینکه بازه زمانی زایمان این مادر غیر طبیعی طولانی شد و همراهانش اصرار به انجام عمل سزارین داشتند، این اتفاق رخ نداد تا نوزادی که معاینات پیشین سلامتش را اثبات می کرد، در جریان این عمل زایمان فوت کند.

اسناد پزشکی پیش از تولد این نوزاد ـ که به همراه دیگر مستندات پرونده، نزد «تابناک» محفوظ است ـ گویای این است که این نوزاد پیش از عمل زایمان در سلامت کامل بوده و هیچ مشکلی او را تهدید نمی کرده است؛ اما پس از زایمان طبیعی، به دلیل طولانی شدن زایمان و نرسیدن اکسیژن به مغز دچار خفگی شد.

به گفته والدین این نوزاد، آنها برای انجام عمل زایمان ساعت 2 بامداد چهاردهم اسفند به بیمارستان دولتی شهر قیدار مراجعه کردند و به رغم آغاز عمل زایمان طبیعی در همین ساعت، این عمل تا ساعت 14 همان روز ادامه یافت و در این بازه زمانی اصرار همراهان مادر باردار برای انجام عمل سزارین نتیجه نداد؛ اتفاقی که باعث شد در نهایت نوزاد سالم بی عیب این خانواده فوت کند.

پدر این نوزاد نیز در رابطه با اتفاقی که افتاده است، به «تابناک» گفت: من بارها اصرار کردم عمل زایمان همسرم را به شکل سزارین انجام دهند؛ اما کادر درمان قبول نکرد و آنها به من گفتند مشکلی پیش نخواهد آمد. حالا که بچه ام فوت کرده به من می گویند، در اثر طولانی شدن فرایند زایمان، به مغز فرزندت اکسیژن نرسید و فوت کرد.

این پدر داغدیده افزود: بارها تلاش کردم رئیس بیمارستان و پزشک همسرم را ببینم، ولی آنها حاضر به توضیح نشدند. یکی از مسئولان بیمارستان به من گفت اگر همسرت را سزارین می کردیم، ممکن بود برای همسرت مشکلی پیش بیاید.

اسناد و معاینات پیش از انجام وضع حمل این نوزاد که نزد «تابناک» محرمانه می ماند، گویای سلامت کامل نوزاد پیش از تولد است که بر اساس ادعای پدر این نوزاد، اصرار کادر درمانی بر انجام عمل زایمان طبیعی باعث مرگ او شد.
 
اصرار کادر درمان بر زایمان طبیعی، نوزادم را به کام مرگ کشید!
 
بنابراین، شاید بتوان گفت بار دیگر سهل انگاری کادر پزشکی در تشخیص صحیح نحوه وضع حمل، یک بار دیگر بلای جان یک نوزاد نورس شد؛ نوزادی که پدر و مادرش با هزاران امید منتظر تولدش بودند و شاید اگر پزشکان در نوع وضع حمل و تولدش تصمیم دیگری گرفته بودند، اکنون سالم بود و مثل همه ما از حق حیات خدادادی اش بهره مند می شد.

گفتنی است، «تابناک» آمادگی دارد برای روشن شدن ابعاد دیگری از ماجرا، توضیحات مسئولان بیمارستان مذکور و تیم پزشکی این عمل پزشکی را منتشر کند.
 

انتهای پیام/ تابناک


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.