نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 20572
تاریخ انتشار: 1395/12/28 - 10:36:09

در واکنش به سفر وزیر دفاع عربستان به واشنگتن/

خانواده قربانیان حملات 11 سپتامبر به ترامپ نامه نوشتند

گروهی از خانواده های قربانیان حملات 11سپتامبر، با ارسال نامه ای به رئیس جمهوری آمریکا از سیاست ترامپ در قبال عربستان انتقاد و ابراز نگرانی کردند که وی از وعده دوران انتخابات برای فشار به ریاض در پرداخت خسارت به بازماندگان شانه خالی کند.
خانواده قربانیان حملات 11 سپتامبر به ترامپ نامه نوشتند,
به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه به نقل از ایرنا، خانواده های قربانیان حملات یازدهم سپتامبر دلیل نگارش این نامه را دیدار رئیس جمهوری آمریکا و وزیر دفاع عربستان عنوان و اعلا کردند که عربستان با پول و تبلیغات تلاش دارد، نقش خود را در حملات تروریستی پاک کند و کنگره آمریکا را به بازی بگیرد.
در این نامه که توسط نشریه آمریکایی 'دی دیلی کالر' منتشر شده است، با اشاره به پرونده باز شکایت از عربستان سعودی در دادگاه های آمریکا آمده است که حکومت عربستان به دلیل نقش مامورانش در حمایت از عاملان حملات یازدهم سپتامبر در سال 2001، در جایگاه متهم قرار دارد، با این حال حکومت سعودی از پذیرش مسولیت خود در آن حملات و گسترش افراط در جهان شانه خالی می کند.
این نامه ریاض را به پشتیبانی از القاعده و داعش متهم کرده و می افزاید که حکومت عربستان قرائتی افراطی از اسلام را در جهان ترویج می کند.
دونالد ترامپ در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری، از تصویب و اجرای قانون 'جاستا' در کنگره آمریکا در خصوص نقش عربستان سعودی در حملات تروریستی یازدهم سپتامبر پشتیبانی کرده بود.
قانون 'عدالت علیه حامیان تروریسم' موسوم به 'جاستا' که توسط کنگره و با رای دو حزب ایالات متحده آمریکا به تصویب رسید، به خانواده های قربانیان حملات 11 سپتامبر اجازه می دهد از عربستان سعودی شکایت کرده و غرامت دریافت کنند. 
محمد بن سلمان، پسر پادشاه عربستان و وزیر دفاع این کشور روز سه شنبه با رییس جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار کرده بود. رسانه های آمریکایی این دیدار را نشانه گرم شدن روابط با ریاض می دانند. 
روابط ریاض و واشنگتن، در اواخر دوران ریاست جمهوری اوباما به سردی گراییده بود.
گزارش منابع اطلاعاتی امریکا نشان می دهد که در حملات تروریستی یازده سپتامبر سال 2001 نزدیک به سه هزار نفر در آمریکا کشته شدند. نوزده شهروند عربستان سعودی در این حملات دست داشتند. این افراد از اعضای سازمان تروریستی القاعده بودند که رهبری آن با ' اسامه بن لادن' سرمایه دار سعودی پناه گرفته در افغانستان بود. 
دولت وقت آمریکا به بهانه مبارزه با عاملان این حملات، به کشورهای افغانستان و عراق حمله کرد.
انتهاي پيام/

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.