نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 20794
تاریخ انتشار: 1396/01/17 - 09:20:56

تقویت و تجهیز کتابخانه‌ها از اولویت‌های مهم فرهنگی است

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیروان گفت: ایجاد تقویت و تجهیز کتابخانه‌ها از اولویت‌های مهم فرهنگی است.
تقویت و تجهیز کتابخانه‌ها از اولویت‌های مهم فرهنگی است,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، احسان روشن در گفت‌وگو با خبرنگار اتفاقیه اظهار کرد: فرهنگ کتاب‌خوانی زمانی به فرهنگی عمومی تبدیل می‌شود که جامعه آن را نیازی مبرم و وسیله‌ای برای رشد فرهنگی خود بداند و مطالعه، در کنار سایر کارهای روزانه، در زندگی مردم وارد شود یعنی برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای باشد که احساس نیاز به کتاب در جامعه زنده شود.

روشن افزود: وضعیت کتاب و کتاب‌خوانی در ایران یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری در چند دهه اخیر بوده که ناشی از علاقه ایشان به کتاب و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است.

وی تصریح کرد: باهدف تحقق خواسته مقام معظم رهبری مبنی برافزایش سرانه مطالعه در کشور و فراهم کردن سازوکار این امر و دستیابی به این اهداف فرهنگی احداث کتابخانه مرکزی در تمام شهرستان‌های فاقد کتابخانه بزرگ ازجمله در شیروان با مشارکت شهرداری این شهرستان در حال احداث است.

دبیر کمیتهٔ نهضت مطالعه مفید شهرستان شیروان ادامه داد: تعامل خوب و مثبت کتابخانه‌های عمومی و شهرداری سبب شده تا کتابخانه‌های عمومی به سطح مطلوبی از کیفیت و توانمندی فرهنگی ارتقا یابند.

روشن اهم فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی شیروان را راه‌اندازی ایستگاه مطالعه در تعدادی از ادارات متقاضی این شهرستان، برگزاری مسابقات مستمر کتاب‌خوانی، نقاشی خاطره‌نویسی و غیره برای تمام قشرهای مردم اعم از کودکان و نوجوانان، زنان خانه‌دار و اهدای جوایز ارزنده و همچنین برگزاری نمایشگاه کتاب مناسبت‌های مختلف طبق تقویم فرهنگی عنوان کرد.

وی همچنین خواستار مشارکت خیران در اهدای کتاب و تجهیزات مورداستفاده در کتابخانه‌های عمومی به‌ویژه مناطق محروم شد.

انتهای پیام/حشمتی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.