نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 20840
تاریخ انتشار: 1396/01/19 - 15:18:39

توصیه انتخاباتی معاون استاندار:

افراد، سلایق خود را در اجرا دخالت ندهند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با نمایندگان تشکل‌های اجتماعی و سیاسی دانشجویی دانشگاه‌های استان دیدار و گفت‌وگو کرد.
 افراد، سلایق خود را در اجرا دخالت ندهند,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، سید جواد حسینی در این دیدار با تاکید بر اینکه اتصال و پیوستگی دانشگاه و دانشجویان به جامعه ضرورتی انکار ناپذیر است، افزود: انتخابات برای داشتن سلامت، باید شعبه و صندوق محور باشد، در این راستا افراد حاضر در شعبه‌ها باید از سلامت و قدرت کافی برخوردار بوده، دارای آگاهی و سواد باشند و گرایش‌های سیاسی خود را در امر اجرا دخالت ندهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: برگزاری انتخاباتی امن و سالم و زمینه‌سازی برای مشارکت حداکثری به عنوان سه راهبرد اصلی است که آن را پیگیری خواهیم نمود.

حسینی اضافه کرد: نمایندگان فرمانداران در شعب نیز باید افرادی باتجربه، پخته و مدیر باشند به این دلیل که باید شعبه اخذ رای را مدیریت کنند و در صورت کنترل و مدیریت صحیح، انتخابات نیز به درستی و سالم برگزار می‌شود.

وی گفت: در واقع نیروی انسانی مسئول در این زمینه باید قانون دان و قانون خوان باشند و عمل به قانون را مبنای فعالیت‌های خود قرار دهند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی افزود: انتخابات فضایی ایجاد می‌کند که در آن افراد برای انجام فعالیت‌های سیاسی و تشکیلاتی انگیزه پیدا می‌کنند به علاوه رقابت‌های سیاسی را نیز افزایش می‌دهد که این موارد باعث کاهش شکاف دولت و ملت می‌شود و نهایتا سرمایه اجتماعی، اعتماد عمومی و وفاق اجتماعی در انتخابات افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه افرادی که می‌خواهند فعال سیاسی باشند باید آرمانی فکر کرده، واقعی عمل کنند و انتظار حداقلی داشته باشند، اظهار کرد: در علم سیاست، مشارکت به بخش‌های مختلف مانند مشارکت در قالب رای دادن ،کاندیداتوری، فعالیت‌های تشکیلاتی سیاسی، راه اندازی تشکل‌های سیاسی، تاثیرگذاری بر تصمیم گیری کلان کشور و تحقق این تاثیرگذاری تقسیم می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به سخنرانی‌های انجام گرفته در دانشگاه‌های استان، گفت: شورای تامین استان هیچگونه سخنرانی را در دانشگاه لغو نکرده است به این دلیل که سخنرانی در دانشگاه ساز و کار خاصی دارد و تابع تصمیمات شورای نظارت دانشگاه است. معمولا شوراهای تامین نقش کمک کننده و نظم دهنده دارند و در صورتی که مساله امنیتی وجود داشته باشد ورود پیدا می کنند.

وی با اشاره به اینکه اتصال بین دانشگاه و جامعه باید پررنگ باشد ، گفت: اتصال و پیوستگی دانشگاه و دانشجویان به جامعه ضرورتی انکار ناپذیر است و به همین دلیل در استان شبکه دانشگاه‌ها تشکیل شده است تا مسائل مهم استان با کمک دانش محورانه دانشگاه‌ها رصد و مورد عمل واقع شود.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.