نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 20875
تاریخ انتشار: 1396/01/20 - 15:04:23

وزیر بهداشت در افتتاحیه بیمارستان 320تخت‌خوابی بهلول گناباد:

دولت یازدهم 10برابر سایر دولت‌ها تخت بیمارستانی ایجاد کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید، بیش از ۱۰ برابر سایر دولت‌ها تخت بیمارستانی به مجموع تخت‌های بیمارستان‌های کشور افزوده شده است.
 دولت یازدهم 10برابر سایر دولت‌ها تخت بیمارستانی ایجاد کرد,

سید حسن قاضی زاده‌هاشمی روز شنبه در حاشیه افتتاح بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی بهلول گناباد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید قول افزایش ۲۱ هزار تخت بیمارستانی در کشور داده شد در حالی که تاکنون بیش از این میزان تخت افزوده شده است.

وی اظهار کرد: این در حالی است که در مدت فعالیت سایر دولت‌ها به طور متوسط ۱۸۰۰ تا ۲ هزار تخت به مجموع تخت‌های بیمارستانی کشور افزوده شده است.

وی گفت: 6هزار و 500طرح عمرانی در بخش بهداشت و درمان کشور در حال اجرا است که تا پایان دولت ۵۰ درصد آنها تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.


وزیر بهداشت افزود: طرحهای نیمه تمام در بخش بهداشت و درمان کشور رو به اتمام است و طرحهای مشابه علاوه بر شهرستان گناباد در شهرستانهای فریمان، سبزوار، درگز، قوچان، سرخس، خلیل آباد و تربت جام استان خراسان رضوی به اتمام رسیده است.

وی اظهار کرد: از مجموع ۴۵ پایگاه اورژانس هوایی در دست اجرا در کشور تاکنون ۳۰ پایگاه راه اندازی شده و بقیه نیز تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به ظرفیتها و موقعیت جغرافیایی گناباد ازنظر ارائه خدمات درمانی به مناطق جنوبی استان خراسان رضوی و شهرستهای همجوار ابراز امیدواری کرد پایگاه اورژانس هوایی در آینده نزدیک در این شهرستان راه اندازی شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت تدبیر و امید خدمات بسیار در بخشهای مختلف انجام داده که از جمله آنها می‌توان به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد.

وی افزود: دولت تاکنون هزاران میلیارد تومان برای اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور هزینه کرده که نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها و مراجعه مردم مناطق شهری و روستایی به بیمارستانها و توسعه کمی و کیفی زیرساختهای عمرانی در بخش بهداشت و درمان داشته است.

وی اظهار کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۱۲ هزار پزشک متخصص و فوق تخصص با هدف افزایش دسترسی مردم به ویژه در مناطق محروم به پزشکان، در این مناطق و استان‌های مرزی مشغول کار شده‌اند.

بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی علامه بهلول گنابادی روز شنبه طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

برای ساخت این بیمارستان با زیربنای ۲۳ هزار و ۸۳۵ مترمربع در هفت طبقه ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.بیمارستان بهلول گنابادی شامل بخشهای جراحی، اطفال، داخلی، زایشگاه، مامایی، اتاقهای عمل، همودیالیز، داروخانه، NICU ، CCU، ICU و بخشهای پاراکلینیک شامل آزمایشگاه مرکزی، رادیولوژی دیجیتال، ماموگرافی، سونوگرافی، فلوروسکوپی، سی.تی.اسکن و ام.آر.آی است.

با حضور وزیر بهداشت و استاندار خراسان رضوی عملیات اجرایی مجتمع بهداشتی و درمانی شادروان محمد علیزاده در گناباد آغاز شد.

این مجتمع که با 2هزار و 152مترمربع زیربنا در چهار طبقه احداث می‌شود ۳۰ میلیارد ریال هزینه در بر دارد و در بخش‌های آموزش بهورزی، پایگاه سلامت و خانه بهداشت فعالیت خواهد کرد.

زمین این مجتمع توسط مرحوم علیزاده و همسر وی مرحومه صدیقه خزاعی به دانشگاه علوم پزشکی گناباد اهدا شده است.

 

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.