نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 20959
تاریخ انتشار: 1396/01/23 - 14:51:12

اتفاقیه از عملکرد برخی دستگاه‌ها در جریان زمین‌لرزه اخیر گزارش می‌دهد؛

حاشیه‌نگاری زلزله و زلزله‌نگاری حاشیه

حاشیه‌نگاری زلزله و زلزله‌نگاری حاشیه,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، زلزه هفته گذشته استان، مهمان ناخوانده‌ای بود که پرسروصدا آمد و پرصروصدا رفت و حتی خبری از پس‌لرزه‌های دلهره‌آور و وقت و بی‌وقت آن‌هم نیست.اما حتی این واقعه طبیعی نیز حاشیه‌هایی بدنبال داشت که تا مدت‌ها سوژه رسانه‌ها و محافل مختلف سیاسی و خبری خواهد بود. موضوعی که شاید بیش از هرچیزی به چشم می‌خورد  سواستفاده برخی‌ها از حادثه برای تخریب رقیب آن‌هم در آستانه انتخابات است که خود زلزله هم فکرش را نمی‌کرد اینگونه سوژه شود و اگر می‌دانست اصلا نمی‌آمد یا وقت بهتری را برای به وقوع پیوستن انتخاب می‌کرد. حرف و حدیث‌های پیش آمده باعث شد فرمانداری مشهد اهم اقدامات خود و برخی دستگاه‌های دیگر را در رابطه امدادرسانی و ارایه خدمات پس از زلزه در بخش رضویه شهرستان مشهد مقدس منتشر کند که در ادامه خواهید خواند.

متأسفانه برغم ادعا وتظاهر برخی افراد به پایبندی به ارزشها، روشها و اقداماتی مشاهده می‌شود که نه تنها باتقوا و امانت‌داری درتقابل است که از نظر انسانی هم غیر قابل قبول است . درشرایطی که فرمانداری در حال انجام وظیفه خدمت رسانی به مناطق زلزله زده و همزمان انجام کارهای مربوط به انتخابات است، برخی کسانی که همه چیز را سیاسی و جناحی می‌بینند‌ درآستانه انتخابات  درصدد بهره‌برداری سیاسی وتخریب دولت هستند تابه خیال خود به این روش‌های غیراخلاقی به اهداف خود برسند لذا با پنهان کردن یا تحریف حقایق و بزرگ‌نمایی برخی مشکلات ادعا و مطالبی را طرح کرده‌اند که جای تاسف است .ازاین رو ناگزیر از ارایه گزارش ذیل درمورد چگونگی رسیدگی به مناطق زلزله زده تامورخه ۲۰ فروردین هستیم.

استاندار شخصا بلافاصله بعد زلزله به مناطق زلزله‌زده رفت و با بررسی ابعاد حادثه دستورات مقتضی را صادر کرد . ظهر روز حادثه نیز بخشداررضویه  در مناطق و روستاهای زلزله زده در محل حاضر و آخرین اخبارروستاهای زلزله زده را به فرمانداری ارسال کرد. هماهنگی با هلال احمر و سایر دستگاهها ازجمله اورژانس ،بهداشت و درمان ، بنیاد مسکن وراهداری جهت اعزام به منطقه و تخلیه مجروحین احتمالی وبراورد خسارات وامداد رسانی وحضور تیم ها در منطقه بسرعت صورت گرفت.

جلسه ستاد بحران شهرستان مشهد نیز بلافاصله تشکیل شد و وظایف هرکدام از دستگاهها برای اقدامات کمکی و حمایت ازمردم تعیین شد. هماهنگی وحضوراکیپ های برق وآب رسانی برای وصل آب و برق و ترمیم موقت شبکه های مربوطه از جمله اقداماتی بود که در ساعات اولیه صورت پذیرفت.

معاون استاندار و فرماندار مشهد مقدس بهمراه معاونت عمرانی فرمانداری ورئیس هلال احمر نیز در همان ساعت اولیه برای بررسی اوضاع وارد منطقه شدند و اقدام به تعیین مکانی مناسب بعنوان قرارگاه امدادرسانی و پشتیبانی در منطقه و سازماندهی و تقسیم کارمحلی و فراخوان برادران سپاه ونیروی انتظامی حاضر در مناطق اطراف به محل قرارگاه بمنظور هماهنگ سازی توزیع خدمات و امکانات کردند.

تریلر حامل چادر و پتو و امکانات درمحل قرارگاه با هدف انتقال چادرها وپتو و امکانات با وانت‌های نیروهای نظامی ،انتظامی و دولتی به روستاهای زلزله زده باتوجه به اولویت مناطق مستقر شد بطوریکه در اولین شب به همه روستاها چادر تحویل شد.

از حدود نیمی از روستاها ازغروب همان روز تا۱بامداد روز بعد به اتفاق نماینده محترم مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی دکتر قاضی زاده هاشمی نماینده سرخس وفریمان و رضویه سرکشی شد و بررسی میدانی مشکلات وکمبودها و اتخاذ تصمیمات لازم انجام شد.

همچنین باتوجه أخبار واصله مبنی بر اضطراب در شهر مشهد وحضور مردم در خیابان‌ها هماهنگی بامدیریت بحران شهرداری ونیروی انتظامی و پیش بینی وتمهیدات لازم برای تامین امنیت وانتظامات واسکان احتمالی درسوله هاوکمپ ها و برگشت فرماندار ومعاون عمرانی به مشهد باتوجه به مشکلات احتمالی درمشهد مقدس و ماندن بخشدار در منطقه انجام شد.

ارتباط زنده رادیویی نیز با صدای استان برقرار شد و اطلاع رسانی لازم و تلاش برای آرامش مردم صورت گرفت.

پیگیری لازم از سوی استاندار و معاون عمرانی  برای آواربرداری ازمنازل تخریب شده درروز بعد و تکمیل امدادرسانی و استقرار تجهیزات موردنیاز و بالگرد درمحل قرارگاه بمنظور کمک رسانی بیشتر انجام شد.

با حضور مجدد بخشدار در تک تک روستاها و برآورد دقیق نیازمندی‌ها و اعلام به فرمانداری برای تامین کسری‌ها وپیگیری و هماهنگی با مهندس رشیدیان ومعاون عمرانی و مدیرکل بحران، اقدامات لازم برای تامین آنها بویژه سرویس‌ها بهداشتی و حمام سیار انجام شد.

مهندس نوروزیان و معاونین عمرانی و مالی اداری فرمانداری در روستاهای زلزله زده برای رفع کمبودهای ونقائص احتمالی مجددا حضور یافتند.

وزیر بهداشت هم بعنوان فرستاده ویژه رئیس جمهوری بهمراه استاندار محترم ومعاون محترم عمرانی و مدیرکل بحران استانداری و برخی مدیران کل استانی در منطقه حضور یافتند وهماهنگی وتبادل نظر درجهت پیگیری و حل مشکلات انجام شد.

هماهنگی و پیگیری برای انتقال و استقرار سرویس‌های سیار دستشویی ودوش‌های حمام با اداره کل بحران استانداری وسپاه که بحمدالله در روستاهایی که تخریب بالایی داشتند این امکانات مستقرگردید.

تصمیمات دولت و استاندار محترم به مردم زلزله زده مبنی بر پرداخت ۲۰میلیون وام با اقساط ۱۵ ساله وکم بهره و۷میلیون تومان کمک بلاعوض درجهت بازسازی ابلاغ شد. هماهنگی با بنیاد مسکن برای انجام فوری آواربرداری و برنامه ریزی ساخت وسازها انجام شد.

در پایان لازم به ذکر است که از حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای رئیسی تولیت محترم آستانقدس درروز جمعه  در منطقه و دستور مساعدت در تامین وعده غذایی وتامین سرویس بهداشتی برای روستای کلاته قدم و همچنین از حضور و همکاری موثر برادران سپاه ونیروی انتظامی و عزیزان رسانه ای  درکمک ومساعدت تقدیر و تشکر می‌گردد.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.