نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس علمی فناوری | کد خبر: 20961
تاریخ انتشار: 1396/01/23 - 15:47:22

اتفاقیه نظرات فعالین صنعت بازاریابی شبکه ای را بررسی می کند؛

بازاریابی شبکه ای فرصت زندگی بهتر را به ما داد

در این سری از مطالب مربوط به صنعت بازاریابی شبکه ای تصمیم گرفتیم که با حضور در دو شرکت بازاریابی شبکه ای در مشهد با فعالین این حوزه گفت و گو کنیم و نظراتشان را پیرامون فعالیت شان در بازاریابی شبکه ای جویا شویم.
 بازاریابی شبکه ای فرصت زندگی بهتر را به ما داد,

عصر یکی از روزهای بهاری با حضور در اولین شرکت با دو نفر آقا و دو نفر خانم گفت و گوی صمیمی داشتیم که در ادامه از نظرتان می گذرد.

بازاریابی شبکه ای راهی موثر برای رفع معضل بیکاری
در وهله اول با آقایی که متولد 1369 و جوان برومندی بود، گفتگو کردیم. او که یک سال در صنعت بازاریابی شبکه ای کار کرده است هنگامی وارد این حوزه شده است که سرباز بوده اما با تلاش و وقت محدودی که در اختیار داشته به موقعیت های خوبی دست پیدا کند.

او می گوید: در حال  حاضر دانشجوی فوق لیسانس هستم و در گذشته طراح کارخانه دیش دیش بودم. فرصت خوبی برای من ایجاد شد که با صنعت بازاریابی شبکه ای آشنا شدم. همواره در این فکر بودم که زندگی ام را از لحاظ مادی و معنوی دست خوش تغییراتی کنم. روزهای اول با سیستم بازاریابی شبکه ای آشنایی لازم را نداشتم اما به مرور دریافتم که صنعت بازاریابی شبکه ای قانونی شده چون از گذشته می دانستم شرکت هایی در دهه 80 وجود داشتند که شرکت های فاقد مجوز بودند. طی این یک سال اخیر در زندگی ام برنامه ریزی درست و هدفمندی ترسیم کردم و این فقط با مدد و یاری تفکرات حاضر در بازاریابی شبکه ای است. از طریق بازاریابی شبکه ای توانستم دوستانی را که وضعیت اشتغال مناسبی نداشتند، به کار گرفته شوند و در صنعت بازاریابی شبکه ای فعالیت کنند و طبیعتا در زندگی چندین نفر تاثیر مثبت گذاشتم که همه این ها از الطاف خداوند بود. من حتی برخی افراد را می شناسم چون از طریق بازاریابی شبکه ای وضعیت مالی بهتری پیدا کرده اند، رابطه معنوی شان با خدا نزدیک تر از قبل شده است. من این احساس را دارم که برای کشورم مفید هستم و این جنبه معنوی عالی برای من می باشد.

او در ادامه افزود: در تاریخ 6/6/ 1390 شرکت بادران، اولین مجوز را در بازاریابی شبکه ای اخذ کرد و بنده در اسفند ماه 1394 وارد صنعت بازاریابی شبکه ای شدم و فکر می کنم بازاریابی شبکه ای موج جدیدی اقتصادی و معنوی وارد کشور کرد. یکی از معضلات جامعه، بحث اشتغال زایی است که اغلب جوانان دچار معضل بیکاری هستند و بازاریابی شبکه ای فرصتی است که هر فردی با تخصص های گوناگون و هر میزان تحصیلات بتواند به بازاریابی شبکه ای ورود پیدا کند و با توجه به آموزش هایی که در این صنعت وجود دارد بتواند گام به گام پیشرفت کند.


وی در خصوص تاثیر بازاریابی شبکه ای بر اقتصاد مقاومتی، گفت: جوانان کشورمان از طریق بازاریابی شبکه ای می توانند در سرنوشت ایران موثر باشند و با فروش محصولات ایرانی به اقتصاد ملی کمک کنند. طی سالیان اخیر رهبر انقلاب و رییس جمهور به لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی اشاره کرده اند. برای نمونه در شرکت بادران تمام محصولات داخلی هستند که به فروش می رسد و این فروش به اقتصاد کشور کمک می کند و از رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانه ها خارج می شویم.

بازاریابی شبکه ای فرصتی برای بروز استعدادها
در ادامه با خانمی که دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی فرآیندهای نفت بود و تقریبا یک سال و نیم پیش از طریق خواهرش با بازاریابی شبکه ای آشنا شده بود. او درباره دلایل ورودش به بازاریابی شبکه ای به ما گفت: به این امید وارد سیستم بازاریابی شبکه ای شدم تا بتوانم پتانسیل هایی که در وجودم نهفته است آزاد کنم و از طرفی در مورد بازاریابی شبکه ای تحقیق کردم. ناگفته نماند من همواره در طول زندگی ام دنبال راهی بودم که متفاوت از بقیه افراد جامعه باشم بدین معنی که معمولا راه افراد موفق با بقیه جامعه متفاوت و من به دنبال این راه بودم. طی سالیان اخیر قصد داشتم که این مسیر را طی کنم اما از لحاظ مالی و رشته تحصیلی ام امکان کار جدی و درآمد زا نبود اما بازاریابی شبکه ای این فرصت را برای من فراهم کرده است که بدون سرمایه اولیه به سمت اهدافم سوق پیدا کنم.

وی از مزایای ورود به بازاریابی شبکه ای، گفت: طی یک سال و نیم اخیر، سازمان فروش ام را با کیفیت پرورش دادم. این مدت رشد شخصیتی خیلی خوبی داشتم از این حیث که اعتماد به نفسم را افزایش داد و از سویی من همیشه فردی هستم که کمک به دیگران علاقه دارم و حال در بازاریابی شبکه ای این حس خوب به من منتقل می شود. زندگی در بازاریابی شبکه ای بصورت یکنواخت نیست و این از نکات خوب صنعت بازاریابی شبکه ای است. در صورتی که در حرفه های دیگر معمولا در شغل های کارمندی و شغل آزاد روند معمولی و یکنواختی وجود دارد.

البته او از سختی های در این راه گفت: در این مسیر سختی هایی بود که با تلاش رفع شد به عنوان مثال با بحث فروش چالش داشتم اما وقتی تمرین مداوم داشتم الان فروش برای من مشکلی ندارد.

وی خاطر نشان کرد: در بازاریابی شبکه ای با افراد مختلف کار می کنیم و به مرور زمان یاد می گیریم که باید با خلق و خوی افراد کنار آمد و یکدیگر را تحمل کنیم و این روح کار تیمی و گروهی است. در کار گروهی نیز پتانسیل ها و نکات قوت هر فردی مشخص می شود و در راستای اهداف گروه به کار گرفته می شود. معمولا در بازاریابی شبکه ای همه تیم ها کنار یکدیگر با همدلی برای یک هدف کار می کنند.

همدلی و وفاق از اصول کار گروهی در بازاریابی شبکه ای
در ادامه این گزارش به شرکتی دیگر می رویم با یکی از افراد موفق این شرکت که سابقه بیشتری از بقیه افراد دارد، به گفت و گو نشستیم. او که 29 سال سن دارد و کارشناسی ارشد مهندسی مخابرات است، سالها در اداره برق خراسان رضوی مشغول به فعالیت بوده که به به مرور به سمت صنعت بازاریابی شبکه ای سوق پیدا کرده است. او به ما می گوید: دیدگاه بنده نسبت به بازاریابی شبکه ای مثبت نبود و تقریبا یک بار در سال 1390 به مدت شش ماه با این سیستم کار کرده بودم و نتیجه مثبتی دریافت نکردم. دلیل مهمی که آن موقع نتیجه خوبی نگرفتم به این خاطر بود که پیشینه و نحوه فعالیت آن شرکت مناسب و قوی نبود. دوباره در سال 1393 کار بازاریابی شبکه ای به بنده معرفی شد و این بار بسیار بازخورد بدی داشتم ولی این دوست، کلامی را از حضرت علی (ع) را برای من ذکر کرد و مضمون حدیث این بود که هیچ پیشنهادی را بدون بررسی رد نکن.

این فعال صنعت بازاریابی شبکه ای در ادامه افزود: این بار پیشنهاد کار مجدد در بازاریابی شبکه ای را بررسی دقیقی کردم و همه موارد از جمله پیشینه شرکت، نوع محصولات، چه تیمی هست و مسایل دیگر را در مورد آن تحقیقات لازم را انجام دادم. در این 25 ماه فعالیت در بازاریابی شبکه ای متوجه شدم که اصل تیمی است که با آن فعالیت می کنم. در سیستم بازاریابی شبکه ای همگی باید بصورت تیمی عمل کنند و کار تیمی نیازمند همدلی است و دقیقا در تیمی که بالغ بر 5000 نفر هستند و بعنوان سازمان فروش بنده فعالیت دارند، این مشخصه همدلی و همراهی وجود دارد.

او از تغییرات مثبت در زندگی اش بعد ورود به بازاریابی شبکه ای، گفت: من در بازاریابی شبکه ای راه پیشرفت را که همیشه به دنبال آن بودم پیدا کردم و حال خانواده ام نسبت به آینده مالی زندگی ام، آسوده خاطر هستند.  سیستم بازاریابی شبکه ای به من قدرت خوداتکایی داد و طرز برخوردم با اجتماع متفاوت شد. در 9 ماه اولی که فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای داشتم، حقوق کمی داشتم اما حال روحی خوبی داشتم چون می دانستم در راهی قدم برداشتم که پیشرفت در آن وجود دارد.

وی یادآور شد: از لحاظ اقتصادی نیز استطاعت مالی و حس کمک به دیگران در وجود من افزایش پیدا کرده است. در سیستم بازاریابی شبکه ای، فضای امن و ایمنی برای خانواده ها ایجاد شده است و قطعا عزیزترین افراد زندگی ام در شرکت بازاریابی شبکه ای فعالیت می کنند که مسایل اخلاقی رعایت می شود و تفکیک جنسیتی انجام شده تا محیطی امن برای افراد فعال در صنعت بازاریابی شبکه ای باشد.

فرصت رسیدگی به همه امور خانه با بازاریابی شبکه ای
در این شرکت بازاریابی شبکه ای با خانمی هم کلام شدم که متاهل و فرزندی کم سن و سال دارد که باید امور خانه را انجام می داد اما با این وجود از افراد موفق صنعت  بازاریابی شبکه ای شده به صورتی که در حال حاضر مجری برنامه های این شرکت است.

او در خصوص ورودش به بازاریابی شبکه ای گفت: بنده حدود یک سال است که وارد صنعت بازاریابی شبکه ای شده ام و تحصیلاتم در زمینه هنر می باشد و با توجه به زمان و وقتی که برای کار هنری می گذاشتم اما بازار کار مناسبی نداشت و از طرفی چون متاهل هستم و فرزند پسر کم سن و سالی دارم باید امور خانه را انجام می دادم. همواره دنبال این مقوله بودم که بتوانم درآمدی داشته باشم و به نوعی استقلال مالی داشته باشم اما هیچ موقع این فرصت برای من فراهم نشد.

او از محیط کاری سالم مناسب بانوان در بازاریابی شبکه ای، گفت: چون متاهل هستم انتظار داشتم که محیط کاری سالم و مناسبی برای من باشد و از طرفی کار در خانه باشد که بتوانم فرزندم را در کنارم داشته باشم. طی این یک سال اخیر همزمان با فروش محصولات کنار فرزند و همسرم هستم و امور خانه را نیز انجام می دهم و چه کاری بهتر از این برای من است؟

وی در ادامه افزود: قبل از ورود من به بازاریابی شبکه ای نیز مادرم در این حوزه فعالیت کرده بود و پیشنهاد فعالیت در صنعت بازاریابی شبکه ای را به من داد. طی این یک سال که در صنعت بازاریابی شبکه ای فعالیت می کنم روابط اجتماعی گسترده ای پیدا کردم چون معمولا افراد هنری خجول و گوشه گیری هستند اما در این مدت این توانمندی را به من داده است که مجری برنامه های بازاریابی شبکه ای شدم.

وی معتقد است که بازاریابی شبکه ای، کارگاه انسان سازی است و می گوید: بازاریابی شبکه ای استعدادهای افراد را مشخص می کند که آن فرد تا قبل از این اصلا به ذهنش خطور نکرده است. در بازاریابی شبکه ای همه افراد به یکدیگر کمک می کنند تا به اهداف متعالی دست پیدا کنند. در حرفه بازاریابی شبکه ای کالای ایرانی را با افتخار به فروش می گذارم و خیلی خوشحالم که با فروش محصول ایرانی در زندگی کارگران کارخانه های کشورم تاثیر گذار هستم.

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.