نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 20962
تاریخ انتشار: 1396/01/23 - 15:56:52

اما و اگرهای ماندن مشکی‌پوشان در لیگ برتر؛

ناممکن‌های شدنی سیاه‌جامگان!

مشکی پوشان مشهدی برای بقا تنها 4 فینال دیگر پیش رو خواهند داشت. شاگردان میثاقیان باید برای بقا حداقل 7 امتیاز دیگر کسب کنند.
 ناممکن‌های شدنی سیاه‌جامگان!,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، تیم فوتبال سیاه‌جامگان گرچه در هفته‌های اخیر با اکبر میثاقیان توانسته به نتایج خوبی دست یابد اما پیروزی پرگل صبا مقابل تراکتورسازی در هفته 25 سبب شد تا بقای سیاه‌جامگان باز هم به اما و اگر کشیده ‌شود. حالا مشکی‌پوشان خراسانی برای بقا در لیگ شانزدهم در 4 دیدار آتی نیاز به حداقل 7 امتیاز دیگر دارند، 7 امتیازی که البته به دست آوردنش نشدنی نیست. شاگردان میثاقیان در ادامه راه باید به ترتیب در آبادان با صنعت نفت، در مشهد با پیکان، در تبریز با ماشین‌سازی و در نهایت در دیداری خانگی با پرسپولیس رقابت کنند.

*سه امتیاز از دهان شیر
سیاه‌پوشان مشهدی جمعه 25 فروردین‌ماه باید در آبادان میهمان صنعت نفت و فیروز کریمی باشند. صنعت نفتی که پس از پیروزی مقابل پرسپولیس و کسب تساوی از ذوب نشان داد احیا شده، تاکنون 29 امتیاز کسب کرده و هنوز به طور کامل از منطقه خطر دور نشده ‌است. دیدار دو تیم در مشهد با پیروزی یک بر صفر نفتی ها به اتمام رسید، دیداری که در آن خداداد روی نیمکت سیاه‌جامگان و دست‌نشان روی نیمکت برزیل ایران نشسته‌بودند. سیاه‌جامگان در صورت پیروزی مقابل شاگردان کریمی نه تنها شانس خود را برای بقا افزایش خواهد داد بلکه صنعت نفت را دوباره به لیست تیم‌های کاندیدای سقوط اضافه خواهد کرد.

*پیکان بی تفاوت
شاگردان مجید جلالی نتایج خوبی در هفته‌های اخیر کسب نکرده‌اند و اگر با همین روند در هفته بیست و هفتم در برابر ذوب‌آهن حاضر شوند، قطعا با عدم نتیجه‌گیری احتمالی شانس خود را برای کسب سهمیه آسیایی از دست خواهند داد. جلالی این هفته‌ها شدیدا به داوری‌ها معترض است اما مشخص نیست دقیقا به کدام صحنه و چرا؟ بحران در پیکان فرصت خوبی را برای استفاده سیاه‎پوشان مشهدی فراهم خواهد کرد تا انتقام شکست 1 بر 0 دور رفت را از حریف پایتخت‌نشین بگیرند. حضور گسترده هواداران مشهدی بدون شک می‌تواند فرصت خوبی را در اختیار شاگردان میثاقیان قرار دهد تا به کسب امتیاز در این دیدار امیدوار باشند.

*جدال در زمین تبریز سقوط کرده
ماشین‌سازی نخستین تیم سقوط کرده به لیگ یک اما سومین رقیب سیاه‌جامگان خواهدبود. مشکی‌پوشان مشهدی که سرمربی سابق خود را روی نیمکت ماشین‌سازی می‌بینند باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند و با کسب پیروزی در آوردگاه تبریز به بقا امیدوار شوند. ماشین‌سازی که در دیدار رفت و در مشهد نیز یک بر صفر به سیاه‌جامگان باخته، در طول لیگ ثابت کرده که جز سقوط لیاقت هیچ اتفاق دیگری را ندارد. حالا این سه امتیاز حاضر و آماده برای شاگردان میثاقیان در تبریز مهیا شده، مگر اینکه بخواهند از شرایط آرمانی خود دور باشند.

*و اما پرسپولیس...
شاگردان میثاقیان بدون تعارف باید امیدوار باشند که پرسپولیس برانکو حسابی درگیر بازی‌های آسیایی باشد و سرمربی سرخپوشان از تیم اصلی در مصاف با سیاه‌جامگان استفاده نکند. اگر کار به هفته آخر بکشد بدون شک امید اول هواداران فوتبالدوست مشهدی نه به بازیکنان که به هنر اکبر میثاقیان خواهد بود. اکبر میثاقیان ثابت کرده که به سرخابی‌های پایتخت به این راحتی‌ها باج نمی‌دهد. حالا در آخرین دیدار فصل که احتمالا حکم مرگ و زندگی را برای سیاه‌جامگان دارد، باید میثاقیان و شاگردانش به مصاف پرسپولیسی بروند که قهرمان ایران است. کاری سخت که البته اکبر اوتی ثابت کرده از پس آن می‌تواند برآید.
 
*دیگر گزینه‌های سقوط در منطقه خطر

اما صبای قم نیز در این 4 فینال باقیمانده کار ساده‌ای نخواهد داشت. شاگردان مرفاوی باید این هفته در آزادی به مصاف استقلال تهران بروند. هرچند استقلالی‌ها درگیر جام باشگاه‌های آسیا هستند اما کمتر کسی مشت‌های گره‌کرده خرمگاه و الهامی را فراموش کرده. بدون شک حساسیت این دیدار برای علیمنصور و کادرش اگر از دیدار با تراکتور و قلعه‌نویی بیشتر نباشد کمتر هم نیست. رقابت‌های درون خانوادگی و حیثیتی میان پیشکسوتان استقلال در این بازی نیز حواشی ریز و درشتی رقم خواهدزد و باید منتظر باشیم و ببینیم این بار دو طرف چگونه از خجالت یکدیگر درخواهند آمد؟

*دیدار با کرانچار
صبا در هفته 28 نیز باید در قم پذیرای سپاهان متحول‌شده کرانچار باشد، سپاهانی که با آمدن سرمربی سابقش حالا جانی تازه گرفته و شدیدا به دنبال کسب سهمیه آسیایی –در صورت قهرمانی تراکتور در جام حذفی و صعود تیم چهارم جدول به جام باشگاه‌های آسیا- است. سپاهان در دو هفته حضور کرانچار با یک تساوی در برابر فولاد و یک پیروزی قاطع مقابل سایپا، 4 امتیاز دشت کرده و به دنبال حفظ رتبه چهارمی است.

*ورشکسته‌ها رو در روی هم
صبا در هفته 29 نیز میهمان نفت علی دایی ست. تیمی پر از مهره‌های بزرگ اما ورشکسته. نفت با علی دایی قطعا می‌توانست بین 4 تیم اول ایران جای گیرد اگر کمی حمایت می‌شد. حالا این تیم بی‌پول باید در قم به مصاف صبایی برود که البته خیلی هم حال و روزش با نفت تهران فرقی ندارد. جدال بی‌پول‌ها می‌تواند کلید حل معمای دومین تیم سقوط کرده به لیگ یک پس از ماشین‌سازی باشد. اگر صبا بتواند در این دیدار به سه امتیاز دست یابد، کار سیاه‌جامگان برای بقا سخت خواهد شد.

*آخرین تلاش برای بقا
صبا در نهایت در آخرین بازی خود در لیگ شانزدهم نیز در خانه پذیرای استقلال خوزستانی خواهدبود که پس از شکست مقابل سیاه‌جامگان در هفته 26 رسما اعلام کرد که دیگر شانسی برای کسب سهمیه ندارد و تنها روی دیدارهای آسیایی خود تمرکز خواهد کرد. مرفاوی و شاگردانش در این دیدار نیز تمام تلاش خود را خواهند کرد تا با کسب تمام امتیازات آن بقای خود در لیگ برتر را تضمین کنند.


نباید فراموش کرد که سایپای 28 و صنعت نفت 29 امتیازی نیز از دیگر کاندیداهای سقوط هستند، اگر مشکی‌پوشان بتوانند در همین 2 هفته آتی به امتیازات لازمه دست یابند. حضور کاندیداهای بیشتر در منطقه سقوط قطعا با کم کردن فشار روانی از روی بازیکنان سیاه‌جامگان سبب خواهد شد تا شاگردان میثاقیان بتوانند با آرامش بیشتری به رقابت‌های خود بپردازند. در صورتی که سیاه‌جامگان بتواند در آبادان شاگردان کریمی را شکست دهد فاصله با این تیم تنها سه امتیاز خواهد شد. ضمن اینکه فراموش نباید کرد که در هفته 28 سایپا پذیرای نفت ابادان خواهد بود و در نهایت یکی از این دو تیم یقه دیگری را خواهدگرفت و فرصت مناسب دیگری برای تیم مشهدی به وجود خواهد آمد.

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.