نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 21014
تاریخ انتشار: 1396/01/26 - 09:55:13

مسکو: ایران، روسیه و سوریه برای هماهنگی اقدام ها علیه تروریسم توافق کردند

محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و ولیدالمعلم وزیران امور خارجه ایران، روسیه و سوریه در نشست سه جانبه برای هماهنگی اقدام های سه کشور علیه تروریسم ضدسوری توافق کردند.
مسکو: ایران، روسیه و سوریه برای هماهنگی اقدام ها علیه تروریسم توافق کردند,
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این خبر، نوشت: وزیران خارجه ایران، روسیه و سوریه روز جمعه در یک نشست سه جانبه در مسکو اوضاع نظامی-سیاسی این کشور و پیرامون آن را پس از حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات بررسی کردند. 
 
در بیانیه آمده است: وزیران خارجه سه کشور تحقیقات دقیق و کامل در باره واقعه شیمیایی در خان شیخون سوریه را خواستار شدند و حمله موشکی هشت روز پیش آمریکا به پایگاه الشعیرات را نیز به عنوان نقض آشکار قوانین بین المللی که بدون هر گونه ارائه شواهد و تصمیم شورای امنیت سازمان ملل انجام شد، محکوم کردند.
 
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: در این نشست همچنین از افزایش فعالیت گروههای تروریستی داعش و جبهه النصره همزمان با اقدام نظامی و تحریک آمیز آمریکا ابراز نگرانی شد.
 
در بیانیه افزوده شده است: وزیران خارجه ایران، روسیه و سوریه خواستار برداشتن گام ها برای افزایش هماهنگی های سه جانبه به منظور نابودی تروریسم بین المللی در خاک سوریه، کمک به برقراری صلح و آرامش در این کشور و جلوگیری از تحقق سناریوی عراق یا لیبی برای نابودی دولت سوریه توسط نیروهای خارجی شدند.
 
بیانیه اعلام کرده است: لاوروف و ظریف وزیران خارجه روسیه و ایران نیز بر حمایت اصولی کشورهای خود از حق حاکمیت، یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.
 
شرکت کنندگان در نشست سه جانبه مسکو همچنین بر حل و فصل مسائل سوریه از راههای سیاسی - دیپلماتیک و از طریق مذاکرات ملی فراگیر با شرکت نمایندگان معارضان مطابق با قطعنامه 2254 شورای امنیت تاکید کردند.
 
در پایان بیانیه تاکید شده است: وزیران خارجه ایران، روسیه و سوریه خواستار تداوم مذاکرات سازنده سوری در آستانه پایتخت قزاقستان و رایزنی های بین سوری در ژنو زیر سازمان ملل شدند.
به گزارش ایرنا، وزیران خارجه سه کشور افزون بر نشست مشترک، در دیدارهای دوجانبه نیز اوضاع منطقه و همگرایی های ضدتروریستی را بررسی کردند.
 
انتهای پیام/

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.