نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 21030
تاریخ انتشار: 1396/01/26 - 14:42:25

توصیه استاندار خراسان رضوی به هیات‌های اجرایی و نظارت انتخابات:

تحت تاثیر جو سازی‌ها و فشار قرار نگیرید

استاندار خراسان رضوی با بیان این که حق‌الناس باید در تمامی‌مراحل اعم از ثبت نام، بررسی صلاحیت‌ها و صیانت از آرا مردم رعایت شود، گفت: هیات‌های اجرایی و نظارت در تایید صلاحیت‌ها، تحت تاثیر جو سازی‌ها و فشار قرار نگیرند.
تحت تاثیر جو سازی‌ها و فشار قرار نگیرید,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علی رضا رشیدیان  در سیزدهمین جلسه ستاد انتخابات استان و در حضور اعضای ستاد انتخابات و نمایندگان هیات‌های نظارت و اجرایی پنجمین دوره شوراهای اسلامی‌شهر و روستا، با اشاره به اهمیت موضوع انتخابات، بر لزوم برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم، پرنشاط و حضور حداکثری تاکید کرد و افزود: باید زمینه را برای حضور افرادی توانمند فراهم کرد.رشد هفت درصد ثبت نام داوطلبان برای حضور در شوراهای اسلامی‌شهر و روستا در استان علی رغم تقارن زمانی ثبت نام با ایام تعطیلات نوروز، نشان از مشارکت مطلوب در مقایسه با ادوار گذشته را دارد.

رشیدیان خطاب به اعضای ستاد انتخابات استان تاکید کرد: عمل به مُر قانون و منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات، باید نصب العین دست‌اندرکاران این حوزه باشد.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: رویکرد اصلی ما به عنوان مجریان انتخابات، عمل به قانون، رعایت اصل بی‌طرفی و زمینه سازی برای مشارکت حداکثری است.

انتخابات الکترونیکی شوراها در 7شهر استان
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی نیز در این جلسه از برگزاری انتخابات تمام الکترونیک شوراها در هشت شهرستان سبزوار، نیشابور، تربت حیدریه، کاشمر، تربت جام، تایباد، قوچان و چناران خبر داد.

وی افزود: با تشکیل ستاد انتخابات استان و بکارگیری و آموزش 75 هزار نیروی اجرایی، امنیتی، بازرسی و نظارتی عملا فعالیت خود را از ابتدای بهمن ماه آغاز کردیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: چهار هزار و 700 شعبه اخذ رای در قالب 9 هزار و 700 صندوق پیش بینی و بیش از 9 میلیون برگه تعرفه اخذ رای و سایر ملزومات به استان وارد شد.

حسینی تصریح کرد: نخستین کاری که باید انجام‌ می‌شد؛ تشکیل هیئت اجرایی بود که از بین دو هزار و 915 نفر معتمد، با هزار و ۷۸ نفر معتمد، این هیئت‌ها تشکیل شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: از این تعداد، به لحاظ سیاسی 49.6 درصد اصلاح طلب،  39درصد مستقل و اعتدالی و 11.4 درصد اصولگرا هستند.

وی با بیان این که ۹۸ هیئت اجرایی در استان شکل گرفت، خاطر نشان کرد: از این تعداد، ۲۸ هیئت در شهرستان‌ها و 70 هیئت دیگر در بخش‌ها می‌باشد که ۴۶۴ نفر قبلا سابقه حضور در هیات‌های اجرایی را داشته‌اند.

وی تصریح کرد:100درصد اعضای هیات‌های اجرایی در سرخس و بحستان، سابقه حضور داشته‌اند و بردسکن تنها شهرستانی است که تمامی‌اعضای آن جدید می‌باشند.


رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: در کنار هیات‌های اجرایی، هیات‌های نظارت شکل گرفت که از مجموع ۳۴۹ نفر استان ۴۶ درصد اصولگرا، ۲۶.۶ درصد اصلاح طلب و ۲۷.4 مستقل یا اعتدالی می‌باشند.

تایید صلاحیت 97درصدی داوطلبان شورای شهر
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی رضوی از تایید صلاحیت 97 درصد دواطلبان شوراهای اسلامی‌در هیات‌های اجرایی استان خبر داد وگفت: این مهم با تشکیل هیات‌های اجرایی دانا، مستقل و سالم محقق شده است.

حسینی افزود: از مجموع 19 هزار و 658 نفر ثبت نام شده 18 هزار و 551 نفر تایید، 599 نفر با ادله قطعیه رد صلاحیت شدند و الباقی انصراف دادند.

مراجع چهارگانه حق اظهار نظر درباره صلاحیت‌ها را ندارند
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر این که در بررسی صلاحیت‌ها مراجع چهارگانه صرفا با هیات‌های اجرایی همکاری می‌کنند؛ تصریح کرد: هیچ کدام حق اظهار نظر در تایید و یا رد صلاحیت داوطلبان را ندارند و تنها در حوزه کاری خود می‌توانند اقدام کنند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: بیشترین آمار رد صلاحیت‌ها مربوط به شهرستان‌های مشهد، تربت جام، نیشابور و فریمان می‌باشد.

حسینی از قوچان، مشهد، تربت جام، نیشابور، تربت حیدریه و جغتای به عنوان شهرستان‌هایی یاد کرد که بیشترین آمار رد صلاحیت در حوزه روستایی را داشته‌اند.

 وی از تشکیلکمیته تحلیل داده‌های انتخاباتی با هدف جمع آوری، تحلیل و استخراج خطوط مدیریتی از داده‌ها و در راستای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه در استان خبر داد و افزود: یکی از خلاء‌هایی که وجود دارد، جمع آوری داده‌هایی است که بدون هیچ هزینه‌ای می‌تواند صورت گیرد، اما در طبقه بندی از یک سو و تحلیل این اطلاعات از سوی دیگر نیز در سیستم اداری خلاء‌هایی دیده می‌شود.

رصد تخلفات در فضای مجازی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی همچنین با بیان این که کارگروه تحلیل محتوای فضای مجازی و ساماندهی آن نیز راه‌اندازی شده؛ گفت: فعالیت‌ها در این حوزه رصد و با تخلفات برخورد می‌شود.

حسینی گفت: بر اساس تقویم زمانی انتخابات، از روز گذشته و امروز لیست کامل تایید و رد صلاحیت شدگان را به تفکیک به هیات‌های نظارت شهرستان‌ها ارسال کردیم تا از تاریخ 25 فروردین ماه به مدت هفت روز یعنی 31 این ماه نسبت به صلاحیت افرادی که از سوی هیات‌های اجرایی تایید شده‌اند؛ اظهار نظر کنند.

وی ادامه داد: پس از آن از تاریخ سوم تا ششم اردیبهشت ماه به مدت چهار روز افراد رد صلاحیت شده از سوی هیات‌های نظارت، می‌بایست شکایت خود را به هیات‌های استانی اعلام کنند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی خاطر نشان کرد: از هفتم تا شانزدهم اردیبهشت نیز بررسی به شکایات انجام خواهد شد و در 17 اردیبهشت لیست نهایی تایید صلاحیت شدگان اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.