نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سلامت | کد خبر: 21043
تاریخ انتشار: 1396/01/26 - 17:47:31

هشدار؛ این دارو کبد و کلیه شما را از کار می‌اندازد

مصرف خودسرانه دارو ممکن است آسیب‌های بزرگی به بدن وارد کند که در اینجا یکی از شایع‌ترین این داروها تشریح شده است.
هشدار؛ این دارو کبد و کلیه شما را از کار می‌اندازد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ بسیاری از دارو‌ها به خصوص در صورت مصرف خودسرانه می‌توانند آسیب‌های بزرگی به سلامتی بدن وارد کنند، یکی از این دارو‌ها استامینوفن است که موجب از بین بردن کبد در بدن می‌شود.

به منظور بررسی نتایج مضرات این مسکن، مطالعه‌ای بر روی ۱۴۰ نفر شامل ۲ گروه انجام شد که به گروه اول «دارونما» و گروه دیگر «استامینوفن» داده شد.

نتایج این مطالعه خطرناک بودن استامینوفن را تایید می کرد و 40 درصد افرادی که تنها چند روز استامینوفن مصرف کرده بودند، کبد و کلیه‌شان آسیب دیده بود و از این رو بسیاری از متخصصان، مضرات این داروی مسکن را بیش از فواید آن دانسته و از تجویز آن تا حد ممکن اجتناب می کنند.

این عوارض فقط به استامینوفن محدود نشده و مصرف خودسرانه و مداوم برخی از قرص‌های مسکن نیز می‌تواند سلامتی کبد شما را تهدید کرده و کلیه ها را از کار بیاندازد.

عوارض داروهای مسکن مانند استامینوفن و هشدار متخصصان به این معنی است که تا حد امکان در هنگام دردهای معمولی از مصرف مسکن ها خودداری کرده و از جایگزین های طبیعی مانند چای‌های گیاهی به عنوان ضد درد و تسکین بخش استفاده و فقط در مواقع اضطراری، مسکن های شیمیایی مصرف کنید،

علاوه بر این بسیاری از مسکن ها اعتیادآور بوده و بدن با مصرف مداوم، پس از مدتی نسبت به این داروها مقاوم شده و این داروها دیگر تاثیری در تسکین درد ندارند.

منبع: FHFN

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.