نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس علمی فناوری | کد خبر: 21050
تاریخ انتشار: 1396/01/26 - 19:39:32

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران؛

تماس صوتی تلگرام با مجوز وزارت ارتباطات فعال شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به راه‌اندازی تلگرام صوتی در ایران اظهار داشت: اگر مشکلی در فعال‌سازی تلگرام صوتی وجود داشت، اصلاً راه‌اندازی نمی‌شد.
 تماس صوتی تلگرام با مجوز وزارت ارتباطات فعال شد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظهر روز شنبه 26 فروردین در جمع خبرنگاران در بیرجند گفت: سیاست دولت دسترسی آزاد به اطلاعات است. وی همچنین  با تاکید بر اینکه امروز پهنای باند در استان خراسان جنوبی ۱۸ برابر شده است گفت نگاه دولت به شبکه‌های اجتماعی تا جایی که مردم استفاده صحیح می‌کنند، مشکلی ندارد. واعظی در بخشی از سخنانش با اشاره به میزان استفاده از شبکه های مجازی اظهار داشت شبکه های مجازی خارجی دو برابر شبکه های داخلی نیاز به مصرف اینترنت دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: مردم در سراسر کشور اطلاعاتشان را از فضای مجازی دریافت می‌کنند. در صورتی که خوب است  شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی، خودشان شبکه‌های اجتماعی به وجود بیاورند تا مورد استفاده کاربران قرار بگیرد چرا که با این عمل اطلاعات مردم  در خارج از کشور مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با شبکه‌های اجتماعی داخلی، اطلاعات مردم در داخل کشور نگه‌داری می‌شود و تلاش دولت نیز بر حفظ حریم مردم است. برای دستگاه‌های امنیتی و نظارتی بین شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی تفاوتی وجود ندارد و روی همه این شبکه‌ها نظارت می‌شود.

واعظی در واکنش به این موضوع که صداوسیما باید برای استان‌هایی مانند خراسان جنوبی تعرفه کمتری برای تبلیغات دریافت کند گفت:  استان‌های تازه تاسیس هرچه بیشتر معرفی شوند اشتغال و کسب‌وکار بیشتری در این استان‌ها رونق می‌گیرد. وی همچنین خاطرنشان کرد که فضای مجازی می‌تواند فرصت خوبی برای اشتغال‌زایی و معرفی استان باشد.

واعظی با اشاره به اجرای طرح تکاپو تصریح کرد: طرح تکاپو را با همکاری دانشگاه ها و بخش خصوصی دنبال می کنیم. گردشگری یکی از کارهایی است که در طرح تکاپو به آن توجه شده است و به‌ویژه در خراسان جنوبی می‌تواند اقتصاد استان را نجات دهد. واعظی در خاتمه اظهار داشت خراسان‌جنوبی توانایی راه‌اندازی و انجام کسب و کارهای الکترونیکی را دارد.
 
یادآوری می‌شود محمود واعظی به منظور  افتتاح پروژه های ICT  استان خراسان جنوبی، افتتاح ساختمان فنی – اداری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و افتتاح مرکز پایش طیف فرکانس شرق کشور، صبح شنبه وارد بیرجند شد.

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.