نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 21114
تاریخ انتشار: 1396/01/29 - 11:53:28

شمشیربازی ورزشی ناشناخته اما مهیج در خراسان شمالی

شمشیربازی ورزشی ناشناخته اما مهیج در خراسان شمالی,
وارد سالن که می شویم تعدادی از نوجوانان و جوانان مشغول تمرین هستند و در ابتدا و انتهای سالن مستطیل شکل مجموعه می دوند ،تمرینات آماده سازی است و ورزشکارن خود را برای تمرین گرم می کنند؛رئیس هیئت در گوشه ای از زمین ایستاده و تمرینات را گوشزد می کند؛مادری برای تماشای تمرینات پسرش در جایگاه  مخصوصی در گوشه ی سالن نشسته و از دور تمام ورزشکاران به خصوص پسرش را زیر نظر گرفته است.
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، تعداد شمشیربازان انگشت شمار است و برای تمرینات نیاز دارند به حریف و رقیب تمرینی چیزی که برای رقابت یک اصل است اما متاسفانه چندان در این سالن به چشم نمی خورد.
سالن شمشیربازی سال هاست که در مجموعه ورزشی علیدخت بجنورد محلی را برای تمرین شمشیربازان استان فراهم آورده ،محلی که با وجود همه کمبود هایش شمشیربازان خوشحالند از این که چنین مجموعه ای هست و زمینه تمرینشان را مهیا کرده است.
 
شمشیر بازی ورزشی کم هزینه 
بر خلاف تصور برخی ها که ترس از پرهزینه بودن این ورزش سبب شده به سمت این ورزش نروند اما می توانی لباس ها و کلاه هایی را در مجموعه ببینی که برای ورزشکاران آماده شده است؛ابتدای تمرین از سوی هیئت شمشیربازی  تجهیزات مورد نیاز خود را دریافت می کنند اما ورزشکاران بعد از مدتی خود می توانند اقدام به خرید شمشیر کنند که خرید آن نیز هزینه بالایی ندارد .
 
ناشناخته ماندن شمشیر بازی در استان
شاید ناشناخته بودن این ورزش در استان نیز از دیگر عواملی است که سبب شده این ورزش تا حدی در حاشیه باقی بماند و نتواند آن طور که شایسته به جایگاه حقیقی خود برسد.
 
وارد دفتر هیئت شمشیربازی استان می شویم،لباس ، کلاه و شمشیر ها در گوشه ای آویزان هستند و ورزشکاران وسایل مورد نیاز خود را با اجازه از دفتر خارج می کنند ؛
 
رئیس هیئت شمشیربازی خراسان شمالی به ناشناخته بود شمشیربازی در استان اشاره می کند و می گوید:طی چهار سال اخیر در رده سنی پایه کار کردم و بنا داشتم این ورزش در استان جا بیفتد و بتوانیم از بازیکنان موجود مربی سازی کنیم .
 
مجید فرهادی اظهار میک ند:هم اکنون آقایان در اسلحه اپه و فلوره و بانوان در هر سه نوع اسلحه فعالیت دارند.
 
به گفته فرهادی 14 شمشیرباز در بخش آقایان و 8 نفر نیز در بخش بانوان فعالیت مستمر دارند اما در طول سال ریزش بازیکنان نیز زیاد است.
 
وی به نبود تبلیغات در هیئت نیز اشاره و اظهار می کند:بازیکنان نیاز به خرید تجهیزات دارند،تاکنون از سوی هیئت این  تجهیزات تامین می شد اما هم اکنون بازیکنان باید خود اقدام به خرید شمشیر داشته باشند البته هیئت از بازیکنان مقام آور و بازیکنانی که به تازگی وارد این ورزش شده اند حمایت می کند.
 
فرهادی از حضور یکی از بازیکنان نونهال تیم استان به مسابقات قهرمانی کشور خبر داد و می گوید:علی خاکشوری  یکی از نونهالان  استان است که به همراه فرهاد غلامنژاد سرمربی تیم استان به رقابت کشوری رفته است.
 
به گفته وی پارسال عسل حیدرآبادی  عنوان هفتم کشور را به دست آورد،در بخش آقایان نیز در اسلحه فلوره سوم و پنجمی کشور داشتیم  و بازیکنان استان به اردوی تیم ملی نیز دعوت شده اند،سال 94 و 95 دو بار در مسابقات کشوری نوجوانان سومی کشور را به دست آوردیم،در رده سنی نونهالان در سال 94 دوم و سومی کشور  را از آن خود کردیم.
 
گرچه شمشیربازان استان پتانسیل و توانایی لازم برای کسب عنوان در میادین کشوری را دارند اما اندک توجه و حمایت از این ورزش و ورزشکاران زمینه را برای رشد و توسعه شمشیر بازی در استان مهیا خواهد کرد.
انتهای پیام/وحدانی
 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.