نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 21121
تاریخ انتشار: 1396/01/29 - 16:41:32

رئیس شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی:

اتفاق نظر اصلاح طلب و اصولگرا بر تغییر مدیریت شهری

رئیس شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی گفت که ما به دنبال یک لیست فراگیر هستیم و با برنامه‌ای جامع به انتخابات شورای شهر ورود پیدا کردیم.
اتفاق نظر اصلاح طلب و اصولگرا بر تغییر مدیریت شهری  ,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، محمدرضا حیدری با بیان اینکه شورای اصلاح‌طلبان استان متشکل از 34 حزب و 17 شخصیت حقیقی است، اظهار کرد: ما پارلمان 51 نفره‌ای به نام شورای اصلاح‌طلبان را تشکیل داده‌ایم که در اولین جلسه هیات رئیسه خود را انتخاب کرد.

وی افزود: این شورا وظایفی در حوزه فعالیت‌های انتخاباتی دارد، از جمله ایجاد هماهنگی میان جریان‌های اصلاح‌طلب، نظارت بر تشکیل شوراهای اصلاح‌طلبان در شهرستان‌ها و تعیین لیست مرکز انتخاباتی استان که بر عهده این شورا است.

رئیس شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی با اشاره به اینکه گفتمان اصلاح‌طلبی که احزاب اصلاح‌طلب آن را دنبال می‌کنند برگرفته از آموزه‌های دینی است، تصریح کرد: جریان اصلاحات به دنبال اصلاح وضع موجود با سازوکارهای قانونی و براساس قانون اساسی است.

حیدری عنوان کرد: ما کارآمدترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای تغییر وضع موجود و پاسخگویی به مطالبات مردم را صندوق‌های رای می‌دانیم و برای همین انتخابات کلیدی‌ترین حوزه تاثیرگذاری در سیاست است.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی یکی از راهبردهای جریان اصلاحات کمک به حضور حداکثری است چرا که این مساله یکی از متغیرهای مهم در حوزه امنیت ملی قرار می‌گیرد که ما آن را با جدیت دنبال و دراین عرصه حضور مستمری خواهیم داشت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه یکی از شروط اساسی تحقق مشارکت حداکثری برگزاری انتخابات رقابتی است، گفت: انتخابات رقابتی یعنی تمام برندهای سیاسی بتوانند بدون مانع و هزینه در این عرصه حضور داشته باشند و رقابتی پویا در میان جریان‌های سیاسی شکل بگیرد که این رقابت کلیدی‌ترین عامل پیروزی خود را تولید با کیفیت‌ترین برنامه و کم‌هزینه‌ترین برنامه برای اداره کشور یا شهر بداند نه اینکه رقیب را از صحنه حذف کند.

حیدری اضافه کرد: جریان‌های سیاسی باید بتوانند با اطمینان خاطر فعالیت کنند تا برنامه‌ای مطلوب برای کشور یا یک شهر ارایه دهند و دغدغه این را نداشته باشد که آیا در صحنه انتخابات می‌مانند یا خیر، البته ما امیدواریم هیات‌های اجرایی و نظارت شرایطی را ایجاد کنند که انتخابات رقابتی برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه ما معتقدیم همزمانی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها مشارکت بیشتری را رقم می‌زند و نظارت‌های بیشتری نیز اعمال خواهد شد، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که انتخاباتی پرشور و با حضور حداکثری مردم در پیش رو خواهیم داشت و از همه مردم نیز دعوت می‌کنیم تا در انتخابات شرکت کنند چرا که در صورت عدم حضور آنان اقلیتی برای زندگی اجتماعی ما تصمیم‌گیری می‌کنند.

رئیس شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه ما برای اداره شهر مشهد برنامه داریم که در مجلدی آماده شده و با این برنامه جامع وارد عرصه انتخابات خواهیم شد، تصریح کرد: این برنامه را در چند روز آینده در اختیار رسانه‌ها نیز قرار خواهیم داد که محصول مطالعات چندین ماهه ما در ستاد برنامه‌ریزی شورای اصلاح‌طلبان و با کمک از اساتید دانشگاه‌ و مبتنی بر داده‌های واقعی تهیه شده است.

حیدری بیان کرد: ما در زمان ثبت‌نام‌ها با صدور بیانیه‌ای از همه صاحب‌نظران دعوت کرده‌ایم تا در انتخابات شوراها حضور پیدا کنند، در حال حاضر نیز در مرحله ارزیابی کاندیداها از آنان بار دیگر دعوت به حضور کرده‌ایم و براساس شاخص‌ها و ملاک‌هایی به دنبال یک لیست فراگیر هستیم.

وجود سلایق مختلف به کارآمدی شورای شهر کمک می‌کند

وی با اشاره به اینکه معتقدیم وجود جریان‌ها و سلایق مختلف به کارآمدی شورای شهر کمک می‌کند، افزود: ما شورای شهر یک دست و یکپارچه را کارآمد نمی‌دانیم و شورای اول که متکثرتر بود بسیار کارآمدتر از شوراهای بعدی بود، ما در درون لیست جریان اصلاحات به دنبال این هستیم که از همه جریاناتی که در یکسری اصول و چارچوب‌ها  با آنان مشترک هستیم به لیست واحد برسیم و از همه تشکل‌های صنفی و تاثیرگذار دعوت به همکاری کردیم و در حال مذاکره با آنان هستیم.

رئیس شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی همچنین تاکید کرد: هرگونه فعالیت انتخاباتی در استان تحت عنوان اصلاحات و خارج از چارچوب شورای اصلاح‌طلبان مورد تائید ما نیست و این شورا مسئولیت انتخابات با برند اصلاح‌طلبی را بر عهده دارد.

حیدری در پاسخ به این سوال که با توجه به حضور رئیسی در انتخابات آیا شورای اصلاح‌طلبان با اصولگرایان معتدل در انتخابات شورای شهر ائتلاف خواهد کرد یا نه، خاطرنشان کرد:  ما در بحث تهیه لیست انتخاباتی چند محور را مدنظر قرار دادیم، اول اینکه در لیست انتخاباتی خود بر هویت اصلاح‌طلبی تاکید می‌کنیم و این لیست با برند اصلاح‌طلبی تهیه خواهد شد، اما این بدین معنی نیست که از برخی از چهره‌های معتدل و حتی اصولگرایان معتدل به صفت شخصی آنها در صورتی که در شورای اصلاح‌طلبان به این مساله رای دهند استفاده نکنیم.

وی با تاکید بر اینکه تشکل‌های اصلاح‌طلب همه منسجم هستند، عنوان کرد: رایزنی‌های با تشکل‌های صنفی دیگری همچون مجموعه دوست‌داران مشهد، برخی مدیران شهری در دوره سوم و برخی عزیزان که به صفت شخصی جزء شخصیت‌های کارآمد هستند صورت گرفته است.

رئیس شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که آیا ائتلاف بزرگ مشهد در انتخابات شورای شهر پیش‌رو قرار است با محوریت اصلاحات شکل بگیرد، بیان کرد: تمام علاقه‌مندان ودلسوزان  به مسائل شهر مشهد بر این نکته اتفاق نظر دارند و این یک متغیر مهم است که همه را حول یک محور منسجم‌تر کنیم، شعار نجات مشهد را ما ندادیم بلکه از سوی برخی مدیران شهری در گذشته و اصولگرایان معتدل مطرح شد همه به این تغییر می‌اندیشند و تلاش می‌کنند که اتفاق بیافتد.

حیدری همچنین اعلام کرد: ما حداکثر تا 15 اردیبهشت ماه سعی می‌کنیم لیست خود را نهایی و اعلام کنیم.

وی در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه در صورت احتمال رد صلاحیت‌ها شورای اصلاح‌طلبان چه مکانیزمی را برای بسته شدن لیست در نظر دارد، گفت: ما امیدواریم هیات‌های نظارت و انتخابات شورای شهر که منتخب نمایندگان مجلس هستند به گونه‌ای عمل کنند که ما در این حوزه نگرانی نداشته باشیم، طبیعتا افکار عمومی و مطالبات مردم حاکی از این است که انتخابات رقابتی برگزار شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه برخی زمزمه‌ها مبنی بر رد صلاحیت‌ها در میان شخصیت‌های اصلاح‌طلب وجود دارد، افزود: ما لیست خود را بر مبنای افراد شایسته منتشر می‌کنیم و با سازوکاری که قانون پیش‌بینی کرده برای برخی دوستان که با رد صلاحیت مواجه می‌شوند از تمامی ابزارها و ظرفیت‌های قانونی استفاده خواهیم کرد.

حیدری ادامه داد: چنانچه دوستانی حتی اندک از ما مورد رد صلاحیت قرار گیرند آن را از طریق قانونی پیگیری و از ظرفیت آنها در لیست استفاده خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در خصوص برنامه‌ریزی‌های شورای اصلاح‌طلبان در حوزه تبلیغات، خاطرنشان کرد: شرایط ما با رقیب در این حوزه کاملا نابرابر است، آنان همیشه از بابت تائید صلاحیت‌ها خیالشان راحت است ولی ما تا دقیقه 90 در این رابطه دل نگرانی داریم که امیدواریم هیات نظارت کمک کند تا این شرایط نابرابر اتفاق نیفتد، نکته دوم توان مالی و لجستیکی است که ظرفیت‌های ما با رقیب در این خصوص قابل رقابت نیست، ما متکی بر جریان اجتماعی هستیم که براساس اندیشه، تفکر و علاقه‌مندیشان به اصلاحات در آن حضور دارند و تکیه بر گفتمان اصلاح‌طلبی داریم و در این حوزه از ابزارهای مالی قابل رقابت با رقیب برخوردار نیستیم که بتوانیم در عرصه تبلیغات بی‌حساب و کتاب هزینه  کنیم اما در عرصه میدانی تدابیری اندیشیده‌ایم و الان نسبت به انتخابات مجلس یک ماه برنامه‌ریزی‌هایمان جلوتر است.

رئیس شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی  در پاسخ به این سوال که آیا شورای اصلاح‌طلبان به صورت مشخص با جریان‌های سیاسی وارد تعامل شده‌ است یا نه، گفت: ما به دنبال مدلی هستیم تا از جریان‌های اعتدالی و همسو با دولت، همچنین از ظرفیت شخصیت‌های اصولگرای معتدل به صفت شخصی آنها استفاده کنیم.

حیدری با اشاره به اینکه ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری و شورای شهر به صورت کاملا مجزا است ولی نسبت به یکدیگر همپوشانی دارند، افزود: مسئول ستاد انتخاباتی روحانی آقای امینی هستند و البته ما ظرفیت ستادهای شورا را در اختیار ستاد روحانی قرار خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه ما به تغییر در شورای چهارم معتقدیم حتی اگر اصلاح‌طلبان در این تغییر نباشند، انضباط اقتصادی و توجه به نشاط و شادابی اجتماعی را از اولویت‌های شورای پنجم برشمرد.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.