نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سلامت | کد خبر: 21122
تاریخ انتشار: 1396/01/29 - 16:48:29

رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای:

درمان سرطان پروستات در مشهد انجام می‌شود

درمان سرطان پروستات در مشهد انجام می‌شود,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در طرحی مشترک با سازمان انرژی اتمی ایران، برای اولین بار در کشور درمان بیماران سرطان پروستات در مشهد انجام می‌شود.

سید رسول زکوی اظهار داشت: یکی از جدیدترین کارهایی که در مرکز پزشکی هسته‌ای این دانشگاه در حال انجام است، درمان بیماران سرطان پروستات با رادیودارو است که برای نخستین بار در ایران انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این دارو برای درمان و مهاجرت سلول‌های سرطانی از یک بافت به بافت‌های دیگر بدن از سرطان‌ها به کار برده می‌شود یادآور شد: این دارو، در طرحی مشترک میان مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان انرژی اتمی ایران تولید شده است.

رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: داروی PSMA تولید شده، در مراحل اولیه و دارای هزینه سنگینی است، به طوری که در هیچ کدام از مناطق ایران نمی‌توان آن را تولید کرد، بنابراین، دارو برای بخش پزشکی هسته‌ای تولید شده که خوشبختانه تاکنون، تعدادی از بیماران نیز به این شکل درمان شده‌اند.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.