نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 21144
تاریخ انتشار: 1396/01/30 - 12:38:44

گفتگوی اتفاقیه با قهرمان 6 دوره رقابت های کشوری کوراش؛

جدالی توام با انگیزه حضور در تیم ملی کوراش

جدالی توام با انگیزه حضور در تیم ملی کوراش,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، رقابت های کشوری کوراش به میزبانی اسفراین در حالی برگزار شد که الیاس علی اکبری  کوراش کار اسفراینی موفق به کسب  تنها مدال طلای این رقابت ها برای استان شد و تیم استان عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کند.

حضور کوراش کاران با سابقه سایر استان ها

الیاس علی اکبری در تمام 6 دوره برگزاری این رقابت های کشوری صاحب گردن آویز طلا شده است و معتقد است در این دوره  حضور بازیکنان تیم ملی جودو امکان پذیر نبود و بسیاری از نمایندگان استان امکان رقابت در این مسابقه را نداشتند اما کیفیت مسابقات بالا بود و تمامی استان ها از کوراش کاران با سابقه خود برای حضور در تیم ملی کوراش استفاده کردند.

حضور آماده کوراش کاران برای مسابقات جاکارتای اندونزی

به گفته علی اکبری در این دوره کوراش وارد بازی های آسیایی جاکارتای اندونزی شده و این امر برای نخستین بار سبب شده است استان های شرکت کنند آماده تر در این رقابت انتخابی حضور یابند.

به گفته وی مهمترین رویداد های کوراش امسال  بازی های داخل سالن ترکمنستان ،مسابقات جهانی ترکیه و مسابقه جایزه بزرگ ازبکستان است.

در این دوره  حضور بازیکنان تیم ملی جودو امکان پذیر نبود و بسیاری از نمایندگان استان امکان رقابت در این مسابقه را نداشتند اما کیفیت مسابقات بالا بود و تمامی استان ها از کوراش کاران با سابقه خود برای حضور در انتخابی تیم ملی کوراش استفاده کردند.

علی اکبری با بیان اینکه سال آینده سال مهمی برای فدراسیون جودو است و قطعا فدراسیون برنامه ویژه ای برای ملی پوشان به همراه دارد اظهار داشت:پتانسیل جسمی و بیولوژی بدن من بیشتر به ورزش کوراش نزدیک است و پیش از این عناوین متعددی در این ورزش نظیر  قهرمانی جوانان جهان،قهرمانی بزگسالان،قهرمانی آسیا،قهرمانی بازی های آسیایی داخل سالن و ساحلی  داشتم .

به گفته وی امسال تیم استان جوان گرایی کرد و علاوه بر نمایندگان استان ، مربیان جوان رابرای هدایت تیم بکار گرفت.

علی اکبری مسابقات جایزه بزرگ ازبکستان،مسابقات بازی های آسیایی داخل سالن و مسابقات جهانی ترکیه را جزء برنامه های پیش روی خود عنوان کرد.

الیاس به حضور تیم ملی کوراش در بازی های آسیایی جاکارتای برای نخستین بار، اشاره کرد و اظهار داشت:کسب مدال ما در این رقابت ها در رنکینگ کشور تاثیر گذار است و قطعا برای حضور موفق تر در این رقابت ها نیاز به برنامه ریزی فدراسیون خواهیم بود.

مهمترین رویداد های کوراش امسال  بازی های داخل سالن ترکمنستان ،مسابقات جهانی ترکیه و مسابقه جایزه بزرگ ازبکستان است.

وی به رقبای اصلی ایران در میادین آسیایی اشاره و تصریح کرد:رقیب اصلی کوراش کاران ایران ازبکستان است چون کوراش از سوی ازبک ها به سایر کشور ها معرفی شد و ورزش این منطقه است اما طی سال های اخیر سایر کشور ها نیز در این ورزش سرمایه گذاری کرده اند و چین تایپه،ویتنام،ترکمنستان،کره و ژاپن نیز در این ورزش حرفی برای گفتن دارند.

انتهای پیام/وحدانی

 

  


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.