نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 21146
تاریخ انتشار: 1396/01/30 - 14:53:28

استاندار خراسان رضوی:

تقویت نیروهای مسلح ایران، تهدید برای هیچ کشوری نیست

نیروهای مسلح خراسان رضوی روز سه شنبه همزمان با 29 فروردین ماه و روز ارتش، با شرکت در رژه نظامی، جلوه‌ای از اقتدار و توان دفاعی خود را به نمایش گذاشتند.
 تقویت نیروهای مسلح ایران، تهدید برای هیچ کشوری نیست,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علی رضا رشیدیان در این مراسم گفت: تقویت نیروهای مسلح ایران، تهدیدی برای هیچ کشوری نیست اما این نیرو در مقابل تهدیدات خارجی مقتدرانه ایستاده و جرات نزدیک شدن به متجاوزگران را نخواهد داد.

وی افزود: نیروهای مسلح ما از نظر توان تسلیحاتی و دفاعی در بهترین شرایط خود قرار دارند و در دورانی که کشورهای اطراف ما در جنگ و درگیری به سر می‌برند وجود نیروهای مسلح و ارتش قدرتمند کشور، آرامش بخش زندگی مردم است.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب ارتش را سرمایه و ذخیره ای برای ملت خوانده و حضرت امام(ره) نیز ارتش را پشتوانه ملت و حامی‌استقلال کشور می‌دانستند که این نشان از جایگاه ویژه ارتش در مسیر تداوم نظام جمهوری اسلامی‌دارد.

رشیدیان با بیان اینکه پیام روز ارتش، اتحاد ملت و ارتش در اطاعت از رهبری برای دفاع از نظام و کشور است، تصریح کرد: بزرگترین ویژگی ارتش جمهوری اسلامی‌ایران، اسلامی، مکتبی، ولایی و مردمی‌بودن آن است.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای‌های اسلامی‌شهر وروستا عنوان کرد: این انتخابات در بعد داخلی و خارجی 2 پیام دارد که در بعد داخلی نشان دهنده اتحاد داخلی است و در بعد خارجی برگزاری انتخابات پرشور می‌تواند به گسترش اقتدار و امنیت ما منجر شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود و تاکید بر عمل به قانون و سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در این انتخابات است.

فرمانده ارشد قرارگاه منطقه ای شمال شرق ارتش جمهوری اسلامی‌ایران نیز در این مراسم گفت: بعد از پیروزی انقلاب مخالفان تثبیت نظام شعار انحلال ارتش را می‌دادند که حضرت امام(ره) در راستای حمایت از این نیرو تضعیف ارتش را تضعیف اسلام و عاملان این تضعیف را خائن خواندند.

امیر رضا آذریان با بیان اینکه ارتش در زمین و هوا و آن سوی مرزها بر همه چیز اشراف و کنترل دارد، تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی‌در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، چهار پروژه تحقیقاتی ساخت انواع قطعات تانک نفربر، بالگرد، خودروهای تاکتیکی و خودروهای تانک را در برنامه دارد.
وی ادامه داد: ارتش همانند دوران دفاع مقدس آمادگی رزمی‌خود را در تمام زمینه‌ها حفظ کرده و آماده مقابله با هر گونه تهدید و تجاوز از سوی بدخواهان و دشمنان است.

این مراسم با حضور مسئولان نظامی‌و انتظامی‌و مدیران استان از میدان 15 خرداد مشهد آغاز شد و در خیابان امام رضا(ع) پایان یافت.

در ابتدای این مراسم چتر بازان در محل رژه فرود آمدند و یگان‌های نمونه ارتش جمهوری اسلامی‌استان شامل‌ پیاده نظام ویگان‌های خودرویی و سایر نیروهای مسلح ر‍ژه خود را آغاز کردند.

تیپ‌ها و یگان‌های لشکر 77 پیروز ثامن الائمه(ع)، هوانیروز، پدافند هوایی، یگان‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌و بسیج، نیروی انتظامی‌با نظم و انضباط خاصی در این مراسم حضور داشتند.

امیرعبدالله رشادی فرمانده پدافند شمال شرق کشور، سردار نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع)، سردار امیری مقدم فرمانده انتظامی‌خراسان رضوی و دیگر فرماندهان نظامی‌و انتظامی‌نیز در این مراسم حضور داشتند.

 

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.