نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 21149
تاریخ انتشار: 1396/01/30 - 15:32:42

برای اولین بار و در دولت تدبیر و امید رخ داد؛

نتایج "پژوهش سرمایه اجتماعی ۲" در مشهد رونمایی شد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی از رونمایی از نتایج پژوهش سرمایه اجتماعی ۲ برای نخستین بار در مشهد، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، سید کمال الدین حسینی در جلسه هماهنگی برگزاری همایش و دوره آموزشی معاونان دفاتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری‌های سراسر کشور، افزود: دولت تدبیر و امید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و همچنین شناخت وضعیت فرهنگی واجتماعی حال حاضر کشور، در مرحله اول و در سال 93 مطالعاتی در سطح ملی به تفکیک استان‌ها انجام داد که پس از جمع آوری، احصا و پالایش داده‌های آن، در سال 94 نتایج در اختیار مدیران و تصمیم‌گیران فرهنگی و اجتماعی اطلاع قرار گرفت تا با تکیه بر اطلاعات علمی‌و مبتنی برواقعیت برای سیاست‌های کلان کشور بتوان از آن استفاده نمود.

وی افزود: سنجش سرمایه اجتماعی برای نخستین بار در کشور با هدف شناخت و دستیابی علمی‌و تخصصی به شرایط کشور انجام و با توجه به یافته‌های موجود؛ موثر بودن این پژوهش بزرگ اثبات، شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در مرحله بعدی این سنجش در سال 95 در گستره وسیع‌تر و در لایه پایین‌تری از جامعه یعنی در سطح شهرستانی انجام شد که اطلاعات بدست آمده برای نخستین بار در مشهد و در خلال همایش معاونین دفاتر امور اجتماعی و فرهنگی کشور ارائه می‌شود.

حسینی گفت: با توجه به بررسی میدانی و با رویکرد کاملا تخصصی و علمی‌که در جمع آوری داده‌ها لحاظ شده، این پژوهش برای سیاست‌گذاری‌ها و تصمیمات فرمانداران در سطح شهرستان‌های متبوع کاربرد خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: آنچه که اهمیت این پژوهش را دو چندان می‌کند این است که این اقدام تاکنون در هیچ یک از دوره‌های گذشته انجام نشده و دیگر آنکه اطلاعات حاصله کاملا علمی‌و بر اساس اصول تحقیقی انجام شده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: داده‌های بدست آمده قدرت شناخت از وضعیت موجود جامعه و توانایی اقدام صحیح در برابر مسائل و معضلات اجتماعی و فرهنگی را می‌دهد.

حسینی افزود: تلاش دفتر امور اجتماعی و فرهنگی خراسان رضوی در مرحله اول پایش سرمایه اجتماعی تبیین صحیح داده‌ها موضوعی و بخشی برای مدیران استانی بوده و در مرحله بعد تبیین موضوع برای مدیران شهرستانی است که در این راستا از معاونان فرماندارن سراسر استان برای شرکت در این همایش دعوت به عمل آمده است .

 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.