نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 21156
تاریخ انتشار: 1396/01/30 - 17:20:55

آیت‌الله نوری‌همدانی:

هرکس به تصمیم شورای نگهبان اعتراض کند مفسد فی‌الارض است

آیت‌الله نوری‌همدانی در درس خارج فقه گفت: اگر کسی در برابر تصمیم شورای نگهبان اعتراض کند نه تنها گناه کرده بلکه مفسد فی الارض است.

یکی از مراجع تقلید گفت: شورای نگهبان برای تشخیص صلاحیت افراد قانون معین کرده و اگر کسی بخواهد در برابر آن چون و چرا بگوید و اعتراض کند گناه مرتکب شده است.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد با اشاره به مسئله انتخابات اظهار کرد: انتخابات امتحانی برای مردم است مردم وظیفه دارند و مکلف هستند در این جریان حضور داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اگر کسی بگوید انتخابات به من مربوط نیست، نسبت به سرنوشت خود بی‌اعتنایی کرده است، همه مردم لازم است به عنوان ادای وظیفه و تکلیف در انتخابات حضور پیدا کنند و رأی دهند و انتخابات پرشور و اثرگذار در برابر دشمنان برگزار شود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه شرکت در انتخابات یک وظیفه است گفت: باید فرد اصلح انتخاب شود و نسبت به خصوصیات فرد دقت کرد، در مملکتی که انسان‌ها خون خود را فدا کردند تا نظامی برپا شود باید افراد اصلح انتخاب شوند.

وی خاطرنشان کرد: از نظر امور فرهنگی، سیاسی و اقتصادی فرد اصلح انتخاب شود بنابراین لازم است با امر به معروف و نهی از منکر این کار انجام شود.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه شورای نگهبان برای تشخیص صلاحیت افراد قانون معین کرده است، گفت: اگر کسی بخواهد در برابر آن چون و چرا بگوید و اعتراض کند گناه مرتکب شده و امام خمینی(ره) در چند بخش بیان کرده‌اند اگر کسی در برابر تصمیم شورای نگهبان اعتراض کند گناه کرده و نه تنها گناه بلکه مفسد فی الارض است زیرا قانون اساسی مملکت است باید به آن از نظر عظمت نگاه کرد.

وی خاطرنشان کرد:‌ باید به رأی مردم اهمیت داد پیامبر خدا(ص) ابتدا حضرت امیر مؤمنان(ع) را معین کرد؛ ایشان را با ترفندهایی کنار زدند سپس مردم بیعت کردند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه قیام سیدالشهدا(ع) در برابر قانون‌شکنان بود، عنوان کرد: شکستن قانون از سوی کسانی است که بخواهند گردن‌کشی و فساد ایجاد کنند، دنیا در نظر این افراد شیرین جلوه کرده و حب دنیا آنها را فریب داده است.

وی یادآور شد: قیام و جهاد در برابر کسانی صورت می‌گرفت که قانون‌شکنی کردند منشأ قانون‌شکنی دنیا و حب مال و نفس است که انسان را فریب می‌دهد.

 

انتهای پیام/ فارس


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.