نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 21165
تاریخ انتشار: 1396/01/31 - 10:24:53

استاندارخراسان شمالی:

اعتبارهای عمرانی استان 100 درصد اختصاص یافت

استاندارخراسان شمالی گفت: اعتبارهای عمرانی خراسان شمالی 100 درصد اختصاص‌یافته است و طی روزهای آینده ابلاغ می‌شود.
اعتبارهای عمرانی استان 100 درصد اختصاص یافت,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمدرضا صالحی در شورای اداری شهرستان بجنورد اظهار داشت: تمام اعتباراتی که برای پروژه‌های عمرانی مصوب شده جذب شد و هیچ برگشتی نداشتیم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه خراسان شمالی 1.15 درصد جمعیت کشور را دارد توانستیم 2.5 درصد اعتبارات کشور را بگیریم که رتبه اول رشد اعتبارات هزینه‌ای در سال 96 و رتبه دوم رشد تملک و دارایی را کسب کردیم.

صالحی گفت: سال گذشته توانستیم 30 درصد از مجوزهای سرمایه‌گذاری خارجی را جذب کنیم که اگر بتوانیم 10 درصد از آن را عملیاتی کنیم جزء ده استان برتر کشور باقی می‌مانیم.

استاندار بابیان اینکه امسال باید تمام دستگاه‌های اجرایی برنامه‌ریزی برای ایجاد حداقل 10 هزار شغل در استان داشته باشند، افزود: برای عملیاتی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در ایجاد اشتغال و تولید باید بستر برای سرمایه‌گذاری در استان فراهم شود.

صالحی بابیان اینکه ما در کشور به‌طور متوسط بالای 6 ساعت نور خورشید داریم و باید از این ظرفیت استفاده کنیم، اظهار داشت: ازجمله برنامه‌هایی که برای امسال تلاش می‌کنیم تا عملیاتی شود احداث کارخانه پنل خورشیدی در استان است ونیزایجاد تونل سبز و درخت‌کاری ورودی و خروجی شهرها، احداث پارک بانوان از دیگر برنامه‌ها برای امسال است.

وی با اشاره به برنامه‌هایی که طی سال 95 در استان انجام‌گرفته است، تصریح کرد: تنها استانی هستیم در سطح کشور که برای اولین بار توانسته 32 میلیارد تومان اعتبار را برای پرداخت دستگاه‌های دولتی به شهرداری دریافت کنیم.

استاندارخراسان شمالی افزود: همچنین طی سال گذشته تکمیل بیمارستان‌ها، ورزشگاه 15 هزارنفری بجنورد، تکمیل فرودگاه، تکمیل سایت امداد و نجات و اختصاص هلی‌کوپتر امداد و تکمیل بخشی ازمحورجنگل گلستان ازجمله دیگر اقدامات انجام‌گرفته است.

۳۴۷ شعبه اخذ رأی در بجنورد پیش‌بینی شد

فرماندار بجنورد نیز گفت: ۳۴۷ شعبه اخذ رأی در این شهرستان پیش‌بینی‌شده که از این تعداد ۱۸۶ شعبه شهری و ۱۶۱ شعبه روستایی و نیز ۲۰ صندوق سیار است.

محمود ثمینی اظهار داشت: تمام دستگاه‌ها در برگزاری انتخابات سالم مسئولیت دارند و باید تمام امکانات و تجهیزات و نیروهای مجرب موردنیاز برای برگزاری انتخابات را مهیا کنند.

فرماندار بجنورد تصریح کرد: 347 شعبه اخذ رأی در شهرستان بجنورد پیش‌بینی‌شده که از این تعداد 186 شعبه شهری و 161 شعبه روستایی ونیز 20 صندوق سیار است.

وی اظهار کرد: 216 هزار نفر واجد شرایط شرکت در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری هستند.

وی بابیان اینکه تمام زمینه‌ها برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در مرکز استان فراهم‌شده است، افزود: 222 کاندیدا برای عضویت در شورای اسلامی شهر بجنورد ثبت‌نام کردند که از این تعداد 211 نفر تائید صلاحیت شدند.

ثمینی تصریح کرد: مجموع کل اعتبارات مصوب سال 95، 181 میلیارد و 299 میلیون تومان بود که از این رقم 100 میلیارد و 814 میلیون و 300 هزار تومان معادل 52 درصد تخصیص‌یافته است.

فرماندار بجنورد بابیان اینکه تمام دستگاه‌ها اجرایی موظف هستند پروژه‌های با پیشرفت بالای 60 درصد معرفی کنند، افزود: طبق قوانین در سال جاری می‌توانیم 10 درصد پروژه‌های جدید تعریف کنیم.

انتهای پیام/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.