نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 21170
تاریخ انتشار: 1396/01/31 - 11:03:43

9 تن سم برای مبارزه با آفت سفیدک انگور تدارک دیده شد

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با توجه به خسارت بالای سفیدک انگور سال گذشته به تاکداران استان امسال 9 تن انواع مختلف سم برای مبارزه با این بیماری پیش‌بینی‌شده است.
9 تن سم برای مبارزه با آفت سفیدک انگور تدارک دیده شد,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، عبدالله یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار اتفاقیه اظهار داشت: از این مقدار 6 تن سم وارداتی است که تا دو روز آینده در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و باغداران می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌های مجاز فروش سموم در سطح استان سم موردنیاز را تهیه کنند.

یوسفی بابیان اینکه مبارزه با بیماری سفیدک انگور در 600 هکتار در زمستان انجام‌شده است، افزود: هفته اول اردیبهشت و مرحله قبل از گل‌دهی مهم‌ترین زمان سم‌پاشی و مبارزه با بیماری سفیدک انگور است و با سم‌پاشی در این مرحله سبب کنترل چشمگیراین بیماری در مراحل بعدی می‌شود.

وی بابیان اینکه برای مدیریت سفیدک انگور از اسفندماه در سازمان جهاد کشاورزی ستاد تشکیل‌شده است که به‌صورت منظم مسائل مربوط به این بیماری را در سطح استان بررسی می‌کند، اظهار داشت: کارشناسان و مشاوران سازمان با بازدید از زمین‌های کشاورزی آموزش‌های لازم را به کشاورزان داده‌اند و همچنان برای ارائه آموزش‌های لازم به باغداران آماده هستند.

یوسفی تصریح کرد: درمجموع 18 هزار هکتار باغات انگور در استان وجود دارد که از این مقدار سطح زیر کشت 6 هزار هکتار مربوط به باغات انگور ارقام تازه خوری است که حساسیت بیشتر نسبت به بیماری سفیدک انگور دارد.

معرفی 350 نفر از باغداران خسارت‌دیده به بانک‌ها

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بابیان اینکه برای حمایت از کشاورزان و باغداران خسارت‌دیده در سال گذشته 350 نفر از آنان برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی‌شده‌اند، اظهار داشت: این افراد برای دریافت 3.5 میلیارد تومان تسهیلات به بانک معرفی‌شده‌اند که تاکنون نیز 1.3 میلیارد تومان آن به باغداران خسارت‌دیده پرداخت‌شده است.

انتهای پیام/ الهی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.