نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 21176
تاریخ انتشار: 1396/01/31 - 14:35:00

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی:

فعالیت انتخاباتی احزاب فاقد مجوز، غیرقانونی است

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: فعالیت انتخاباتی و سیاسی احزاب، تشکل‌ها و جبهه‌های سیاسی فاقد مجوز و پروانه بهره برداری غیرقانونی است.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، سید مسعود محولاتی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: همه احزاب، تشکل‌های سیاسی و جبهه‌هایی که مجوز و پروانه فعالیت از کمیسیون ماده 10 احزاب دریافت کرده‌اند می‌توانند وارد فعالیت‌های تبلیغاتی و انتخاباتی شوند.

وی بر ممنوعیت فعالیت سایر احزاب و جبهه‌ها تاکید و بیان کرد: در خراسان رضوی با وجود تشکیل پرونده اولیه برای 107 تشکل و حزب سیاسی به منظور دریافت مجوز، تاکنون فقط 53 حزب توانسته‌اند مجوز فعالیت از کمیسیون ماده 10 احزاب دریافت کنند.

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی ادامه داد: از 107 درخواست تعدادی مربوط به ایجاد نمایندگی تشکل‌های کشوری و برخی هم برای دریافت مجوز مستقل در استان بوده است. به جز بخشی که مجوز دریافت کرده‌اند بقیه متقاضیان یا بعد از مراجعه اولیه دیگر پیگیری نکرده‌اند و یا نقص پرونده داشته‌اند.

وی گفت: پرونده‌های مربوط به این موارد در کمیسیون ماده 10 احزاب کشور و نمایندگی کمیسیون در استان باز است بنابراین قابلیت و امکان ادامه پیگیری و انجام مراحل قانونی کار برای صدور مجوز را دارند.

محولاتی افزود: از مجموع 53 حزب دارای مجوز فعالیت در خراسان رضوی 28 مورد مربوط به جریان اصلاح طلبی، 18 مورد اصولگرا و هفت تشکل دیگر جریان اعتدالی هستند که همه آنها در خانه احزاب عضویت دارند.

وی ادامه داد: در این میان برخی از این تشکلها با وجود آنکه مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند فقط در زمان‌های مشخصی همچون ایام انتخابات ظهور و بروز خارجی می‌یابند و تعدادی حتی هنوز نتوانسته‌اند عقبه خود را تکمیل کنند.

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: در عین حال برخی دیگر از این احزاب در همه زمان‌ها حضور فعال و در ایام انتخابات هم فعالیت گسترده‌ای دارند و مشکلی هم برای این حضور و فعالیت وجود ندارد و از آن استقبال می‌شود.

وی افزود: علاوه بر این طی ایام انتخابات احزاب در قالب جبهه، متمرکز شده و اعلام موجودیت کرده و در این چارچوب فعالیت می‌کنند که بدین منظور هم باید درخواست تشکیل جبهه را به کمیسیون ماده 10 احزاب داده و با دریافت مجوز که کار دشوار و زمانبری هم نیست فعالیت نمایند.

محولاتی سه جبهه دارای مجوز فعالیت را 'شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور، جبهه مردمی‌نیروهای انقلاب اسلامی‌و جبهه پیشرفت رفاه و عدالت' ذکر و بیان کرد: بر این اساس شعبه‌های استانی این جبهه‌ها مشکلی برای فعالیت ندارند.

وی ادامه داد: سایر مواردی که به عنوان جبهه اعلام موجودیت می‌کنند غیرقانونی هستند و اجازه فعالیت ندارند لذا بر اساس قانون با آنها برخورد می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز با 13 حزب منتسب به خود درخواستی در این ارتباط ارائه کرده که با تکمیل پرونده و امضای دبیران کل آن روال کار این جبهه و دریافت مجوز به انجام می‌رسد و نخستین جبهه رسمی‌مجوز دار خراسان رضوی منتسب به جریان اصولگرا در این استان شکل می‌گیرد.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.