نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 21177
تاریخ انتشار: 1396/01/31 - 14:42:01

امدادگران بی مدعا و کمبود امکانات

هلال باریک سرخ

استاندار خراسان رضوی: 65درصد استان در معرض زلزله است
 هلال باریک سرخ,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، زلزله‌های متعددی که خراسان رضوی و در راس آن سفید سنگ، را متحمل خسارات کرد هشداری بود برای توجه بیشتر به تقویت و تجهیز دستگاه‌های امدادرسانی. البته باز هم مثل گذشته، جور بسیاری از کمبودها را از خودگذشتگی نیروهای خدومی مثل هلال احمر جبران کردند. اقدامات و دستورات به موقع استاندار و سایر دستگاه‌های اجرایی در رسیدگی به این مناطق خسارات وارده را به حداقل رساند. روز گذشته استاندار خراسان رضوی یکی از اولین کسانی که برای پیگیری در منطقه زلزله زده حاضر شد، از امدادگران و نجات‌گران هلال احمر خراسان رضوی تقدیر کرد.

علیرضا رشیدیان در این مراسم گفت: امدادگران، فرشتگان و یاوران بی مدعای کمک رسانی به هم نوعان خود هستند
استاندار خراسان رضوی ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در حوزه امداد و نجات به زلزله زدگان، اظهار داشت: اسلام عزیز دین محبت، مودت، دوستی و کمک به هم نوعان است. خداوند را شاکریم که در کشور ایران اسلامی، نظام مردم سالار دینی و دولتی مشغول به فعالیت هستیم که بزرگترین افتخارش، خدمت به مردم است.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که وقوع حوادث طبیعی، امری اجتناب ناپذیر است؛ گفت: امدادگران، فرشتگان و یاوران بی‌مدعای کمک رسانی به هم‌نوعان خود هستند که در رخدادهای گوناگون کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته اند.

رشیدیان، روند امداد رسانی، آوار برداری و آغاز یازسازی در سیل و زلزله اخیر را مطلوب ارزیابی و بر لزوم استمرار این روند تاکید کرد.

وی با تشریح موقعیت جغرافیایی استان، گفت: 65 درصد از اراضی خراسان رضوی بر روی گسل زلزله و 35 درصد از آن در معرض سیل قرار دارد که این وضعیت، می‌طلبد مقاوم‌سازی منازل به ویژه در روستاها را با جدیت بیشتری دنبال کنیم.

استاندار خراسان رضوی، آموزش، اطلاع رسانی به موقع و آمادگی دستگاه‌های بحران مدار را از جمله مواردی دانست که در راستای کاهش خسارات، همواره باید مد نظر قرار داشته باشد.

آمادگی دستگاه‌های بحران‌مدار یکی از مواردی است که با توجه به زلزله‌خیز بودن کشور باید بیشتر از قبل مد نظر قرار بگیرد. نظرات نماینده سبزوار و جوین در مجلس شورای اسلامی درباره میزان آمادگی این دستگاه‌ها را در ادامه می‌خوانید.

حسین مقصودی با بیان اینکه تجهیزات هلال احمر نسبت به حادثه خیز بودن کشور به روز نیست، گفت: توجه به حادثه خیز بودن کشور باید بازخوانی و بررسی دقیقی در مورد امکانات و تجهیزات هلال احمر شکل گیرد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس  با تاکید بر ضرورت ارتقای امکانات و تجهیزات هلال احمر در کشور، افزود: واقعیت آن است که هلال احمر هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است در حالی که ضرورت افزایش مجموعه هلال احمر بیش از گذشته احساس می‌شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کشور ما دارای احتمال بروز حوادث مختلفی است و  ممکن است بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله بسیاری رخ دهد که در این شرایط تقویت هلال احمر می‌تواند به کنترل اوضاع کمک شایانی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: با توجه به حادثه خیز بودن کشور باید بازخوانی و بررسی دقیقی در مورد امکانات و تجهیزات هلال احمر شکل گیرد تا میزان کمبودهای این نهاد مشخص شود چراکه هلال احمر ایران در برخی کشورها به ویژه کشورهای اسلامی مطرح است و به عنوان پرچم دار این کشورها حضور فعالی دارد.

وی افزود: بدون شک جایگاه هلال احمر مردمی است و به عنوان نهاد خیریه هم تلقی می‌شود لذا می‌طلبد بیش از گذشته به این مجموعه توجه نشان داده شود.

مقصودی تاکید کرد: دولت و مجلس باید وارد عمل شده و در راستای بهبود کیفیت و خدمت رسانی هلال احمر تلاش کنند تا با تقویت این نهاد بتوان آنها را در ارایه بهتر خدمات خود کمک کرد که در این زمینه مجلس می‌تواند در بررسی دقیق لایحه حوادث مترقبه حمایت‌های زیادی از هلال احمر داشته باشد.
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: اکنون وضعیت تجهیزات و امکانات هلال احمر به گونه‌اینیست که بتواند به این مجموعه کمک زیادی کند و لازم است دولت حمایت‌های اثربخشی از این مجموعه داشته باشد.

انتهای پیام/ اتفاقیه
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.