نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 21180
تاریخ انتشار: 1396/01/31 - 15:08:07

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

خراسان‌رضوی مرکز سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در کشور

استاندار خراسان رضوی گفت: شهرمشهد و استان امام رضا(ع) به عنوان مرکز و پایلوت سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور معرفی شده است.
 خراسان‌رضوی مرکز سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در کشور,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علیرضا رشیدیان امروز در افتتاحیه دومین کنگره بین‌المللی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی در دانشگاه فردوسی مشهد، عنوان کرد: نخبگان خراسان رضوی در عرصه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی افتخارات بزرگی را به ارمغان آوردند و این استان به عنوان قطب کشوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی شناخته شده است و امیدواریم که در سال ۲۰۱۹که سومین دوره این کنگره بین‌المللی برگزار می‌شود شاهد پیشرفت‌های چشم‌گیری باشیم.

وی افزود: به لطف الهی و تلاش پژوهشگران حرکت‌های موثری را در عرصه علمی، پژوهشی و فناوری داشته‌ایم و شاهد رشد و توسعه علمی کشور و استان در دو حوزه کمی و کیفی بودیم.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: تولید ثروت به معنای افزایش سلامت جامعه بدون نگاه به محصول خارجی است و ستاد استانی سلول‌های بنیادی و بازساختی خراسان رضوی توسط سه مجموعه دانشگاه فردوسی، دانشگاه علوم پزشکی و جهاد دانشگاهی مدیریت می‌شود و دبیری این ستاد به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار شده است و جهاد دانشگاهی مسئولیت کمیته اجرایی و دانشگاه فردوسی مسئولیت کمیته علمی آن را بر عهده دارد.

رشیدیان یادآورشد: ستاد استانی سلول‌های بنیادی و بازساختی خراسان رضوی از طرف مراکز تاثیر گذار علمی به استان خراسان رضوی پیشنهاد شد و این استان نیز در قالب کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری از شکل‌گیری این ستاد حمایت نمود تا به صورت یک فصل فراگیر تمام ظرفیت‌های پژوهشگران و دانشجویان و متخصصان سلول های بنیادی استان را با هدف ارتقای سلامت مردم استان به کار ببندد.

وی اظهار کرد: بی‌شک با تلاش نخبگان و دانشمندان استان و همکاری مسئولان مربوطه به سرمنزل مقصود میرسیم.
رشیدیان افزود: ستاد ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاون علمی فناوری در راستای سیاست های تمرکز زدایی دولت تدبیر و امید از ابتدا از پیگیری این حرکت حمایت کرد و امیدواریم این حمایت تداوم داشته باشد و قطعا با حمایت  استانی همراه خواهد بود. کیفیت و همت بالای پژوهشگران و مدیران مراکز پیشنهاد دهنده شامل دانشگاه فردوسی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و سایر مراکز تحقیقاتی استان از بنیان این فعالیت محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: سیاست‌های اجرایی علمی کشور ما در حال‌حاضر از علمی حمایت می‌کند که کاربردی و حل کننده معضلات مفید در جامعه باشد و در کنار آن به استقرار و خودکفایی کشور در ابعاد مختلف کمک کند و  ظرفیت اقتصادی شدن را نیز داشته باشد  همان چیزی که هسته سیاست اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته می‌شود.

استاندار  خراسان رضوی ادامه داد:  تولید ثروت به معنی افزایش سلامت مردم است بدون نیاز به ظرفیت های خارجی که بزرگترین ثروت پنهان ما است. سلول های بنیادی مصداق بارز این زنجیره یعنی علم، فناوری و کاربست آن در سلامت عمومی مردم است که این حلقه‌های به هم پیوسته در طراحی ستاد در نظر گرفته شده است.

رشیدیان تاکیدکرد: دبیری این ستاد به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار شده و مسئولیت سه کمیسیون این ستاد به دانشگاه فردوسی، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی داده می شود و در آیین تدوین شده که تا سازو کار همه دانشگاه‌ها، بخش خصوصی در قالب شرکت‌های دانش بنیان و موسسات خیریه به دقت در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: این حرکت علمی که اولین بار با هدایت مقام معظم رهبری در پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی توسط جهادگر فقیه دکتر کاظمی آشتیانی و همکاران وی آغاز شد و هم اکنون توسعه کمی و کیفی خوبی داشته و در مراکز علمی مختلف کشور به آن پرداخته می شود.

استاندار خراسان رضوی یادآور شد: امیدواریم طی دو سال آینده برگزاری این همایش بین‌المللی شاهد تاثیر گذاری بیشتری از فناوری‌های سلول‌های بنیادی و سلامت مردم استان و کشور و حتی جهان باشیم.

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.