سرویس گزارش | کد خبر: 21213
تاریخ انتشار: 1396/02/02 - 18:14:08

گزارش اتفاقیه از شایعه‌پردازی رسانه‌ای درباره بزرگترین پروژه‌ درمانی شرق کشور؛

بیماران پذیرفته می شوند حتی شما دوست عزیز

بیماران پذیرفته می شوند حتی شما دوست عزیز,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، بیمارستان امام رضا یکی از قدیمی‌ترین مراکز درمانی مشهد و اتفاقا یکی از شلوغ‌ترین آن‌ها است که در سال 1313 افتتاح شده است و امروزه قسمت بزرگی از آن دارای ارزش تاریخی است. کسانی که به این بیمارستان مراجعه کردند حتما بافت تاریخی و کم‌نظیر آن را از نزدیک دیده‌اند و حس حضور در یک فضای تاریخی را تجربه کرده‌اند. اما دور بودن فضاهای درمانی از یکدیگر، کمبود فضا و قدیمی بودن بنا باعث شد تا بیمارستان جدیدی در کنار بیمارستان قدیم ساخته شده و به بهره‌برداری برسد. این پروژه بزرگترین پروژه ملی شرق کشور در 9طبقه و فضایی بالغ بر 52هزار مترمربع است و دارای بخش‌هایی همچون جراحی عمومی، ارتوپدی، اورولوژی، قلب و آنژیوگرافی، بیماری‌های قلب اطفال، جراحی قلب باز، پوست، زنان، بیماران بین‌الملل، سی تی اسکن، ام.آر.آی، ماموگرافی، رادیولوژی و پزشکی هسته‌ای است. تمرکز اتاق‌های عمل با استانداردهای روز دنیا، سیستم مجهز PTS جهت حمل و نقل دارو و نمونه میان بخش‌ها، وجود بخش‌های پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری و بخش‌های ویژه گردشگری سلامت از ویژگی‌های مهم این پروژه به شمار می‌رود.

همچنین این بیمارستان علاوه بر دارا بودن بخش‌های مراقبت‌های ویژه، دارای 29 اتاق عمل است و به عنوان پیشرفته‌ترین مرکز درمانی شهر مشهد محسوب می‌شود که می‌تواند در درمان بیماران استان و کشور نقش مهمی را ایفا کند.

از ویژگی‌های ممتاز دیگر بیمارستان امام رضا(ع) ایجاد تونل ارتباطی میان اورژانس عدالتیان و بیمارستان 610 تخت‌خوابی امام رضا(ع) به منظور افزایش سرعت خدمات‌رسانی به بیماران و سهولت در انتقال بیمار است.

فکر کردم مرا به هتل آورده‌اند
اما هفته گذشته شایعه‌ای رسانه‌ای مبنی بر عدم پذیرش بیمار در این بیمارستان و افتتاح نمایشی آن توسط دولت در آستانه انتخابات ریاست ‌جمهوری منتشر شد و واکنش‌های مخالف زیادی را در پی داشت که برای بررسی موضوع سری به بیمارستان امام رضا(ع) زدیم.

اولین چیزی که توجه هرکسی را به خود جلب می‌کند فضای مدرن و بسیار شیک با تجهیزات به‌روز است که کمتر فضای درمانی را با این مشخصات می‌توان در کشور پیدا کرد. مثل همه بیمارستان‌ها، پذیرش بیماران در حال انجام بود و از شلوغی بیمارستان می‌شد فهمید که خیلی‌ها برای عیادت از بیمارانشان آمده بودند.

پیرزنی که در بخش پوست بستری بود به خبرنگار اتفاقیه گفت: شش سال است عفونت پوستی دارم و وقتی که بچه‌هایم مرا به اینجا آوردند فکر کردم به هتل آمده‌ام.

برادر بیمار که همراهش بود از تخت مربوط به همراه تشکر می‌کرد و می‌گفت بیمارستان دولتی و این امکانات؟!. خانم میانسالی به سرویس غذا اشاره کرد و گفت از اینکه همه چیز اینجا قابل کنترل است و از وضعیت سلامت و بهداشت مطمئنیم خوشحالم و با خاطر جمعی غذا استفاده می‌کنم.

در بخش های جراحی نیز بیماران از ایستگاه  پرستاری که با دقت به آن‌ها سر می‌زنند و کنترل دارو و تجویز پزشک را دارند تشکر می‌کردند و می‌گفتند حتی کنترل تلویزیون را در اختیار خودمان قرار می‌دهند تا حواسمان از درد و بیماری پرت شود.

بعضی از بخش‌ها نیز هنوز پرده‌های اختصاصی تخت‌ها نصب نبود ولی تجهیزات دیگر آماده بهره برداری است. آزمایشگاه‌های هسته ای هم در طبقات پایین قرار است به بهره‌برداری برسد.

کارکنان بیمارستان هم از اینکه متهم به افتتاح سوری شده‌اند سخت شاکی و دلگیرند و می‌گویند قرار نیست تمام بیماران یکدفعه بیمارستان جدید منتقل شوند و به همین خاطر است که مراجعه نسبت به بیمارستان قدیمی کمتر است.

بیمارستان امام رضا(ع) از همان روز افتتاح آماده پذیرش بیماران است
معاون توسعه، مدیریت و برنامه‌ریزی بیمارستان امام رضا (ع) در گفت‌و‌گو با اتفاقیه گفت: این بیمارستان از همان روز افتتاح قابل استفاده و آماده پذیرش بود و فرایند انتقال بخش‌ها نیز از همان روز آغاز شد اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که فرایند انتقال زمان‌بر و حساس است و نمی‌توان یکباره این کار را انجام داد. ما در طول عید نوروز که اورژانس عدالتیان شلوغ شد قسمتی از بیماران را به ساختمان جدید منتقل کردیم و بعداز پایان تعطیلات نوروز و کمتر شدن مراجعات به اورژانس، روند انتقال بخش‌ها و بیماران به بیمارستان جدید از سر گرفته شد.

دکتر علی خرسندی ادامه داد: امنیت و سلامت بیماران اولویت اصلی ماست و به همین علت در زمان تعطیلات نوروزی بخاطر اینکه بعضی از عوامل اجرایی در مرخصی بسر می‌بردند و ممکن بود برای انتقال به آن‌ها نیاز باشد، این کار را انجام ندادیم.

وی در پاسخ به گزارش یکی از خبرگزاری‌ها مبنی بر غیرفعال بودن بیمارستان بیان کرد: در زمان انتشار آن خبر، بخش پوست کاملا فعال بود و بیماران آن منتقل شده بودند و بخش پشتیبانی اورژانس نیز آماده پذیرش بود. همان روز نیز انتقال بخش جراحی را آغاز کرده بودیم و در حال حاضر این دو بخش فعال هستند.

خرسندی ادامه داد: از امروز هم انتقال سایر بیماران بخش‌ جراحی صورت می‌گیرد و بعداز پایان آن نیز سایر بخش‌ها منتقل خواهد شد. انتقال تدریجی این فرصت را به ما می‌دهد تا نقاط ضعف خود را بررسی و برطرف کنیم.  

وی درباره سرنوشت ساختمان قدیمی گفت: همه بخش‌ها جابجا نمی‌شود و هدف اصلی متمرکز کردن بخش‌های جراحی است که باعث کاهش هزینه‌ها خواهد شد. بعداز جابجایی بخش‌های تعیین شده، 600تخت در ساختمان قدیمی خالی می‌شود که طبق نیاز و اولویت به بخش‌های دیگر اختصاص می‌یابد.

مسئول تجهیز و راه‌اندازی بیمارستان امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: از همان روز اول نیز تاکید شد که این آغاز بهره‌برداری از بیمارستان است و مسئله‌‌ای که درباره نمایشی بودن افتتاح بیمارستان مطرح شد بعلت این بود که برخی‌ها در برداشت از این مفهوم دچار اشتباه شده بودند. حتی انتقال یک منزل مسکونی هم به اندازه خود زمان‌بر است و اینکه انتظار جابجایی یک روزه بیمارستان را داشته باشیم معقول و منطقی نیست.
 

انتهای پیام/ صادق شیخی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.