نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 22518
تاریخ انتشار: 1396/02/16 - 10:29:02

سرما 1570 میلیارد ریال به باغات خراسان شمالی خسارت زد

رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: سرمازدگی هفته اخیر در خراسان شمالی هزار و 570 میلیارد ریال به باغات این استان خسارت وارد کرد.
سرما 1570 میلیارد ریال به باغات خراسان شمالی خسارت زد,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه به نقل ازایرنا، عبدالحسین نامور با بیان اینکه خسارت وارد شده باغات در شیروان و فاروج بوده است اظهار کرد: از این میزان بیشترین خسارت مربوط به شیروان با هزار و 240 میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین سطح خسارت دیده در قسمت باغات انگور بوده است گفت: سطح انگور خسارت دیده 3 هزار و 616 هکتار بوده و همچنین باغات گردو، سیب، گیلاس، هلو، شلیل، گیلاس و بادام‌های دیم خسارت دیده‌اند.

نامور کل سطح خسارت دیده محصولات این استان را هفت هزار و 763 هکتار عنوان کرد و افزود: خسارت گردو در بسیاری از مناطق 100 درصد بوده که شاخه‌های چند ساله را تحت تأثیر قرار داده است.

رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: همچنین سطح خسارت دیده محصول سیب هزار و 289 هکتار به مبلغ 480 میلیارد ریال بوده که بیشترین خسارت وارد شده این محصول با 1200 هکتار مربوط به شیروان است.

خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح حدود 40 هزار هکتار باغ و مابقی زراعت است.

از مجموع باغات استان نیز 18 هزار هکتار مربوط به تاکستان‌ها است.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.