سرویس اقتصادی | کد خبر: 22552
تاریخ انتشار: 1396/02/17 - 10:49:48

رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی خبر داد؛

تخصیص صد درصدی مصوبات سفر ریاست جمهوری تا پایان دولت یازدهم

رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی گفت: در مجموع ۶۵۹ میلیارد تومان اعتبارات سفر ریاست جمهوری برای استان مصوب شد که تاکنون ۳۷۴ میلیارد تومان معادل ۵۶.۷ درصد از آن تخصیص یافته است و مابقی مقرر شده تا پایان دولت یازدهم تخصیص یابد.
تخصیص صد درصدی مصوبات سفر ریاست جمهوری تا پایان دولت یازدهم,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، مجید پورعیسی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: برای سال جاری یک هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان از محل تملک سرمایه ای به استان اختصاص یابد.

 پور عیسی با اشاره به اینکه کشاورزی، گردشگری و صنایع نیمه سنگین و سنگین از اولویت های اصلی توسعه دراستان هستند، افزود: براساس آمایش سرزمین اولین اولویت توسعه در بخش کشاورزی است و با توجه به اینکه بیش از ۴۰ درصد از اشتغال در استان در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند اما به دلیل سنتی بودن کشاورزی با بهره‌وری پایین مواجه هستیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی تصریح کرد: به دنبال این هستیم که به سمت کشاورزی صنعتی، مکانیزه، نوین و بازار گرا پیش برویم.

وی با بیان اینکه بخش صنعتی و گردشگری از دیگر اولویت های توسعه استان هستند، افزود: باید برای تقویت صنایع کوچک در این زمینه زیرساخت‌ها فراهم شود.

وی در خصوص سرمایه‌گذاری‌های خارجی در استان، اظهارداشت: در حوزه انرژی بادی منتظر هستیم تا ۳۰ تا ۶۰ مگاوات تولید انرژی عملیاتی شود که اکنون بخشی از این امر در حال اجرا است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی برای فراهم‌سازی بستر سرمایه‌گذاری در استان ایجاد می‌شود، تصریح کرد: اعتبارات لازم برای اجرای این طرح در نظر گرفته‌شده است.

پور عیسی با بیان اینکه راه اندازی و اجرای کامل پروژه پالایشگاه کالیمانی تحولی در منطقه خواهد بود، اظهارداشت: درحالی‌که تاکنون سرمایه‌گذار این پروژه را در استان مشاهده نکردیم اما روند اجرای این پروژه و درآمدهای لازم توسط عوامل او در حال انجام است.

انتهای پیام/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.