نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 22563
تاریخ انتشار: 1396/02/17 - 15:21:37

واکنش امام جمعه مشهد به بهره برداری سیاسی از سخنانش ؛

موضعم در قبال معلمان شفاف است

 موضعم در قبال معلمان شفاف است,

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: چندی قبل در نماز جمعه مطالبی در مورد پدافند و آفند فرهنگی بیان کردم که بعضی افراد برای مطامع سیاسی سخنانم را تقطیع وطوری وانمود کردند که من به قشر فرهنگی جامعه توهین کرده‌ام.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، آیت الله سید احمد علم الهدی روز شنبه در جمع تعدادی از معلمان و فرهنگیان استان افزود: من 55 سال معلم بوده‌ام و موضعم در قبال معلمان روشن و شفاف است .

وی با بیان اینکه ولنگاری فرهنگی باید براندازی و در مقابل آن تقید فرهنگی ایجاد شود توضیح داد: موضوع سخن من به مسائل فرهنگی، اخلاقی، رفتاری، اجتماعی و فرهنگی جامعه مربوط بوده که عده‌ای از مطامع پرستان سیاسی به دنبال آسیب به این قشر بودند که رفتارشان از آدم کشی و قتل عام بدتر بود.
امام جمعه مشهد با بیان اینکه معلمان پاسدار شخصیت معلم هستند، ابراز کرد: معلمان باید با قدرت مداری و فرهیختگی که دارند وارد عرصه شوند و اجازه بهره برداری سیاسی به افراد ناپاکی که خناس وار به این عرصه ورود پیدا کرده‌اند، را ندهند.

وی با یادآوری فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر معلمی‌شغل انبیاء است، خاطر نشان کرد: عمق فرمایش امام (ره) مورد توجه قرار نگرفته و این جمله در حد شعار باقی مانده است در حالی که ارزش گذاری عظمت فعالیت معلمان همکاری آنها با پیامبر(ص) است.

آیت الله علم الهدی محور کار معلم را همانند پیامبران انسان سازی دانست و اظهار کرد: باید متوجه باشید همانطور که رسالت پیامبران محدودیت ندارد و مرز نمی‌شناسد معلمی‌نیز محدودیت بردار نیست و در زمان و مکان منحصر نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه معلمان به عنوان قشر فرهیخته و انسان ساز جامعه نباید دارای مشکلات و معوقات حقوقی باشند،‌ گفت: همان طور که یک قاضی برای یک قضاوت عادلانه باید کاملا تامین باشد برای معلمان نیز چنین امری باید رخ بدهد زیرا هیچ کسی تاثیر گذارتر از این قشر در جامعه نیست.

 

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.