نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 22565
تاریخ انتشار: 1396/02/17 - 15:59:56

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

توسعه کشت‌های گلخانه‌ای برای کاهش مصرف آب در کشاورزی

استاندار خراسان رضوی طبق روال جمعه‌های گذشته، از پروژه‌های در حال احداث جهاد کشاورزی در حاشیه شهر بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، در حاشیه این بازدیدها بر استفاده از روش‌های نوین آبیاری، اصلاح بذر، مکانیزه کردن بخش کشاورزی و بهره گیری از تکنولوژی‌های روز در این حوزه، تاکید کرد.

وی افزود: با وجود تمام مشکلاتی که در مسیر راه کشاورزان بود آنها بسیار قوی در میدان ظاهر شده و افتخارات بسیار خوبی را برای کشور عزیزمان به ارمغان آوردند.

استاندار خراسان رضوی موضوع صادرات، حضور موفق در بازارهای هدف صادراتی و ایجاد زنجیره تولید را یک ضرورت برشمرد و گفت: بازرگانی مهمترین قسمت هر فعالیت اقتصادی است و در صورت عدم نگاه به این قسمت از زنجیره تولد را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث افت تولید می‌شود.

رشیدیان از سازمان جهادکشاورزی برای توجه به بهره وری آب قدردانی و تاکید کرد: با توجه به اقلیم استان، این مجموعه باید به سوی فراگیر کردن کشت گلخانه‌ای در استان برود.

شایان ذکر است؛ پروژه‌هایی که روز گذشته مورد بازدید قرار گرفت شامل: یک واحد گلخانه ی فعال، مزرعه کشاورزی و آبیاری تحت فشار، سردخانه محصولات کشاورزی، کارگاه تولید ادوات کشاورزی، یک واحد گلخانه ی در حال ساخت واستخر ذخیره ی آب، بود.

گفتنی است؛ مزروعی رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی و جمعی از مسئولان استان و شهرستان، استاندار را در این بازدید همراهی می‌کردند.

 

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.