نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 22573
تاریخ انتشار: 1396/02/17 - 17:26:22

شهردارخط قرمز ما نیست

رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری استان خراسان رضوی گفت: امروز در مدیریت شهری یکی از مشکلات اساسی ما حاشیه‌های سیاسی است که شهردار و شورای شهر فعلی یک سمت این دعواها هستند.
شهردارخط قرمز ما نیست,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،دیروز رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری استان خراسان رضوی در نشست خبری که در دفتر این جبهه برگزار شد گفت: 3 نهاد در پیشرفت شهر مشهد تاثیر دارد که شامل شهرداری و شورای شهر به عنوان یک نهاد، آستان قدس و دولت است؛ ما در مشهد باید به شورایی بیاندیشیم که تعامل سازنده با دونهاد دیگر برای آبادانی شهر داشته باشد؛ شورای شهر و شهردار نباید وارد مناقشات و مجادله‌های سیاسی بشود؛ هرچند شورا می‌تواند جهت گیری سیاسی داشته باشد ولی نباید به یک طرف در دعواهای سیاسی تبدیل شود.

فیاضی با تشریح اینکه مهم ترین تصمیم ابتدایی شورا شهر انتخاب شهردار است و این انتخاب نیاز به دقت زیاد بسیار دارد گفت: از ویژگی های شهردار می‌توان به بومی بودن، سابقه موفق مدیریت شهری و توانایی تعامل با تمام نهادها در سطح شهر، استان و کشور اشاره کرد؛ همچنین شهردار نباید در دعواهای سیاسی ورود پیدا کند اما امروز در مدیریت شهری می‌بینیم یکی از مشکلات اساسی ما در حوزه مدیریت شهری حاشیه‌های سیاسی است که شهردار و شورای شهر فعلی یک سمت این دعواها هستند.

رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری استان در خصوص لیست‌های منتسب به آیت الله علم الهدی بیان کرد: این لیست از طرف خود آیت الله علم الهدی در جلسه با ایشان تکذیب شد و امام جمعه مشهد دخالت در انتخابات و تهیه لیست را دون شان جایگاه خود و سپاه پاسداران دانسته و دخالت در انتخابات توسط نهادهای نظامی و ائمه جمعه را لطمه زننده به فضای انتخابات بیان کرده و تنها به توصیه‌ای در خصوص اتحاد در جبهه اصولگرایی و تهییه لیست کارآمد شورای شهر بسنده کرده است.
عضو فعلی شورای شهر مشهد گفت: شهر مشهد به عنوان پیشانی نظام جمهوری اسلامی است که با بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) و بیش از 25 میلیون زائر داخلی و 2 میلیون زائر خارجی در سال مبنای قضاوت افراد در رابطه با پیشرفت و آبادانی کشور است و پیشرفت مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی نشانه از آبادانی و پیشرفت کشور در پیش چشم زائرین خارجی است.

فیاضی بیان کرد: همه شوراهای شهر و شهرداران مشهد منجمله شورای شهر چهارم خدماتی داشته اند؛ در عین اینکه نباید با دید سیاه و سفید از خدمات شورا غافل شد اما باید ضعف‌ها و مشکلات را نیز دید و برای آن‌ها با راه حل وارد کارزار انتخابات شد چرا که مشهد به دلیل پتانسیل‌های بالای مردمی و شهری که این شهر را پایتخت فرهنگی کرده است نیازمند و شایسته شورای شهر و مدیریت کارآمد تری است.

وی گفت: شورای شهر باید دارای یک دید کلان با رویکرد توجه به مسائل اساسی باشد؛ کلان نگری، یک سیستم کاری کلی در عین دیدن مشکلات خرد مردم است؛ همچنین شورا باید برنامه محور باشد و با تعامل با تمام افراد موثر در شهر، مردم و نهادهای تاثیرگزار در حل مشکلات شهری بکوشد.
وی ادامه داد: در شورای شهر آینده در صورت پیروزی نظارت دقیق بر شهردار با تمامی ابزارهای موجود رویکرد اصلی ماست؛ شهردار خط قرمز ما نخواهد بود و از تمامی ظرفیت های قانونی شامل پرسش سوال، تحقیق و تفحص و استیضاح در صورت نیاز استفاده خواهیم کرد؛ خط قرمز ما فقط مردم و منافع شهری خواهد بود.

رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری استان بیان کرد: در نگاه کلی می‌توان شورای شهر و شهردار فعلی مشهد را در رده متوسط ارزیابی کرد که با توجه به پتانسیل‌های مشهد، شهر نیاز به یک شورا و شهردار کارآمد تر دارد.

فیاضی در رابطه با جهت گیری جبهه پیروان خط امام و رهبری در انتخابات ریاست جمهوری گفت: جبهه هنوز به طور کامل وارد قضیه انتخابات ریاست جمهوری نشده است چرا که کاندیداها و جریان‌های تاثیرگزار اصولگرایی هنوز به نتیجه‌ای در رابطه با ماندن و رفتن نامزدها نرسیده‌اند؛ عُرف جبهه پیروان بر این بوده است که با جامعه روحانیت مبارز و جبهه پیروان کل کشور در این خصوص مشورت کند و چون آن‌ها نیز اعلام رسمی نکرده‌اند ما نیز هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌اییم.

وی ادامه داد: بر اساس اینکه شورای شهر باید با دولت به عنوان یک نهاد تاثیرگذار تعامل کند، لیست شورای شهر جبهه پیروان خط امام و رهبری مستقل از اعلام حمایت از کاندیدای ریاست جمهوری است و لیست اعلامی ذیل نام هیچ کاندیدای ریاست جمهوری نخواهد بود و هر نامزدی که بتواند رای اکثریت را به دست آورد و رهبر انقلاب حکم او را تنفیذ کند، شورا موظف به تعامل با اوست.

رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری استان ادامه داد: این جبهه به عنوان با سابقه‌ ترین و بزرگترین جریان اصولگرایی استان متشکل از 17 تشکل قانونی با بیش از 30 سال سابقه تحت عناوین مختلف، در حال فعالیت است که به دلیل مورد اعتماد بودن بین مردم در حوزه انتخابات شورای شهر ورود کرده و با نفی سهم خواهی تشکل ها و جریانات سیاسی سعی بر این بوده است تا لیستی معرفی شود که بتواند حداقل دو نفر را برای هر کمیسیون شورا شهر با تکیه بر مشخصه‌های تعهد انقلابی، تخصص مدیریت شهری، کارآمدی و مقبولیت انتخاب کند.

وی ادامه داد: ائتلاف بزرگ اصولگرایان استان متعلق به جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی است و هیچ ائتلافی بدون حضور هر 17 تشکل عضو این جبهه شکل نخواهد گرفت.

در این جلسه لیست جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی برای انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد اعلام شد.

انتهای پیام/ حسین خندان دل


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.