نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سلامت | کد خبر: 22584
تاریخ انتشار: 1396/02/18 - 09:32:04

معاون دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

40بیمار مبتلا به ایدز در خراسان شمالی شناسایی شدند/کم تحرکی89درصد جوانان

40بیمار مبتلا به ایدز در خراسان شمالی شناسایی شدند/کم تحرکی89درصد جوانان,

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی با اشاره به شیوع رفتارهای پرخطر در بین جوانان که منجر به بروز بیماری‌های ازجمله HIV می‌شود، گفت: در حال حاضر در خراسان شمالی ۴۰ بیمار زنده مبتلابه ایدز وجود دارد که اکثر این افراد از قشر جوان هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، احمد هاشمی به مناسبت روز جوان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروزه استفاده نادرست از فضای مجازی و اینترنت به یک معضل تبدیل‌شده و باید مردم درست استفاده کردن از این امکانات را یاد بگیرند.

وی گفت: بر اساس پایشی که سال گذشته در پایگاه‌های بهداشتی و مراکز جامع سلامت تحت پوشش انجام شد، ۸۹ درصد از جوانان استان فعالیت بدنی کمی دارند و یکی از عوامل کم‌تحرکی استفاده بیش‌ازاندازه از اینترنت و فضای مجازی است.

هاشمی افزود: با توجه به اینکه مسئله سلامت جوانان یک مسئله فرابخشی و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است از ۱۶ اردیبهشت لغایت ۲۲ اردیبهشت‌ماه هفته سلامت جوانان نام‌گذاری شده است.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون ۷۴۸ هزار نفر جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی هستند که از این تعداد، ۱۶۳ هزار و ۱۲۶ نفر را جوانان تشکیل می‌دهند، افزود: هفته سلامت جوانان با شعار جوانی، نشاط، ازدواج سالم است که به‌منظور تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت جوانان در تمام ابعاد برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی تصریح کرد: حساس سازی اجتماعی و معطوف کردن جوانان بر امر سلامت خود، آگاه‌سازی خانواده‌ها، ارائه خدمات مختلف در مراکز زیرمجموعه وزارت بهداشت ازجمله اهداف برگزاری این هفته است.

هاشمی بر ضرورت تغییر عادات نادرست غذایی در سنین جوانی تأکید کرد و افزود: در حال حاضر بی‌تحرکی و تغذیه ناسالم به دو چالش در حوزه سلامت تبدیل‌شده است که باید با آگاه‌سازی اصلاح شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه بر اساس پایشی که سال گذشته در پایگاه‌های زیرمجموعه بهداشت اجرا شد، ۸۹ درصد از جوانان کم‌تحرک، ۹۸ درصد استفاده بیش‌ازاندازه از نمک و ۲۵ درصد جوانان نیز مصرف هفتگی فست فود را در برنامه غذایی خود داشتند.

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اینکه مردم باید نسبت به تبلیغات غیرواقع در فضایی مجازی توسط افراد سودجو منتشر می‌شود هوشیار باشند، تصریح کرد: این تبلیغات غیرقابل‌اعتماد است و مردم را دچار سردرگمی کرده است و گاهی تبلیغ برای استفاده مردم از برخی از محصولات بدون خاصیت ازجمله استفاده از نمک دریا، داروهایی برای ترک اعتیاد و غیره منتشر می‌شود که باید مردم به این شایعات توجه نکنند.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۴ روانشناس بالینی در قالب روان‌شناس و مشاور، در مراکز تحت پوشش دانشگاه خدمات مشاوره‌ای و آموزش مهارت‌های زندگی درزمینهٔ‌های انتخاب همسر، فرزند پروری، بهبود روابط زناشویی و غیره ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/ الهی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.