نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 22629
تاریخ انتشار: 1396/02/19 - 15:24:24

72نیروگاه خورشیدی 5کیلوواتی در جیم‌آباد بهره‌برداری شد؛

ایجاد در آمد پایداروکرامت برای مددجویان

ایجاد در آمد پایداروکرامت برای مددجویان,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، با حضور استاندار خراسان رضوی بهره برداری همزمان از 72 نیروگاه خورشیدی 5کیلوواتی در نقاط کم برخوردار استان در محل روستای جیم آباد از توابع بخش رضویه آغاز شد.

در این طرح که در دوفاز هزار واحدی انجام می‌شود، ضمن ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد ، برای آنان درآمد ایجاد خواهد کرد.

 استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت: این اقدام مشترک شرکت برق منطقه ای خراسان و کمیته امداد را موجب حفظ کرامت و عزت مددجویان است و در نظام اسلامی ارزش‌ها بر مبنای کرامت انسانها بنا شده است و اینگونه اقدامات شجره پاکی را در حفظ کرامت افراد محروم ایجاد می‌کند.

علی رضا رشیدیان تولید انرژی از نیروگاههای خورشیدی را مهم ارزیابی کرد و افزود: تولید برق با استفاده از انرژی پاک و تمیز خورشید با توجه به عدم تمرکز نیروگاه‌ها و پدافند غیر عامل ، اقدام بسیارمهمی است که باید استمرار یابد. وی  با قدردانی از شرکت برق منطقه ای خراسان در اجرای این طرح افزود: امیدواریم روزی فرا برسد که با تکمیل شدن این طرح، مددجویان به جای دریافت کمک‌های حمایتی ، ضمن کسب در آمد مناسب به یک کار آفرین تبدیل شوند.

رشیدیان در پایان ضمن قدردانی از اقدامات شرکت برق منطقه ای خراسان ، کمیته امداد امام خمینی (ره) و همچنین بانک ملی در اجرای این طرح مهم ، ابراز امیدواری کرد: با مشارکت دولت و بخش خصوصی و با حمایت از اینگونه طرح‌ها می‌توان به مرحله ای برسیم که مددجویان دیگر حقوق بگیر سازمانهای حمایتی نباشند و برخوردار از درآمد مستقلی باشند.

در ادامه مراسم مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان گفت: در اجرای این پروژه مهم در نقاط محروم استان، اکنون شاهد یک همکاری خوب بین کمیته امداد امام خمینی (ره)، بانک ملی ، شرکت توزیع نیروی برق و شرکت برق منطقه ای خراسان هستیم که بی شک این اقدام بدون پشتوانه استانداری خراسان رضوی امکان پذیر نبوده است.

متولی زاده همچنین افزود: در بخش خصوصی با تشکیل کنسرسیوم برکت آفتاب نسبت به احداث نیروگاههای کوچک خورشیدی با هزینه کمتر از نوع مشابه و با کیفیت بهتر انجام شده است
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.