نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 22632
تاریخ انتشار: 1396/02/19 - 15:43:13

در گفت و گو با دبیر حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی، مطرح شد:

اعتدال همراه با اصلاحات در انتخابات شورای شهر

 اعتدال همراه با اصلاحات در انتخابات شورای شهر,

انتخابات شورای شهر در مشهد به مراحل حساسی رسیده است و تمامی احزاب سیاسی جلسات مداومی برگزار می کنند تا به لیست های مشترکی دست پیدا کنند. در این بین اصلاح طلبان و اعتدال گرایان نیز در حال رایزنی های متعدد برای دستیابی به لیست مشترکی هستند تا تمامی پتانسیل ها را در یک لیست جمع بندی کنند. شنیده هاحاکی از این است که امروز ائتلاف وفاق مشهد با حضور 15 کاندیدای شورای شهر اعلام خواهد شد. 15 نفر از متخصصان و مدیران کارآمد شهر مشهد پیمان همدلی و وفاق می بندند و با رویکردی فراجناحی و فارغ از هرگونه نگاه سیاسی پا به عرصه  رقابت برای اداره شورای شهر مشهد می گذارند. شهر ما؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام در این  سالها آسیب های جدی از بازی های سیاسی درعرصه مدیریت شهری دیده است  و حضور صمیمی و بی طرفانه مردان و زنان تخصص گرا و متعهد را در این میدان می طلبد. در این بین حزب اعتدال و توسعه که چند ماهی با قدرت در عرصه فعالیت شهری وارد شده است و به گفته دبیر این حزب در خراسان رضوی به عنوان یکی از اضلاع مهم و تاثیرگذار جریان حامی دولت وارد گوی انتخابات شده است. با امیرحسین ثاقب تقی پور، دبیر حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی که در خانه احزاب استان به عنوان نماینده این جریان است، گفت و گویی داشتیم تا از او پیرامون فعالیت های حزب متبوعش در مشهد و استان مطلع شویم. او که مدتی در شورای استانی حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی فعالیت می کرد، همواره خود را از مریدان فکری مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی می داند. در ادامه مشروح این گفت و گو می خوانید.


وضعیت حزب اعتدال و توسعه و روند فعالیت های آن در خراسان رضوی به چه صورت است؟
در ابتدا بایدعرض کنم روزنامه اتفاقیه، روزنامه ای مردمی و تاثیرگذاری است و به عنوان یک جریان سوم در مطبوعات استان مطرح شده و مایه خرسندی است چرا که دو روزنامه سنتی مشهد از یک طیف فکری حمایت می کنند. اعتدال که به عنوان جریان سومی در جامعه حضور دارد و با اقبال مردم مواجه شده است به راحتی بدست نیامده است بلکه با صبر و استقامت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی شکل گرفته است که بنده نیز از مریدان ایشان هستم. مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره در فکر توسعه کشور بودند و به نوعی در برابر افراطی گری ایستادگی می کردند و حال که جریان فکری اعتدال به ثمر نشسته ما نیز وظیفه سنگینی برای حفاظت و ترویج این جریان فکری بر عهده داریم. به هر حال برای رسیدن به توسعه، گریزی نداریم جز اینکه از تمامی نیروهای دلسوز و علاقمند به نظام و فارغ از افراط و تفریط استفاده کنیم. در این راستا با جمعی از دوستان به عنوان شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در استان خراسان رضوی، فعالیت را شروع کردیم و از سویی شورای خوب و یکدستی شکل دادیم. بنا به خواست همراهان عزیزمان در تهران و با همکاری همفکرانمان در استان به خوبی توانستیم از جریان فکری اعتدال در استان صیانت کنیم. در حال حاضر دفاتر حزب در 28 شهرستان استان فعال و دبیران آن مشخص شده است. سازمان ها و کانون های مختلفی را شکل دادیم که 4 سازمان خوب جوانان و دانشجویان، اقوام و مذاهب، بانوان و روستاییان داریم و همچنین 10 کانون در عرصه های مختلف از جمله مهندسین، کارگران، ورزشکاران، هنرمندان، صنایع داریم. این سازماندهی برای حزب پتانسیل خوبی ایجاد کرده که با بدنه اجتماعی جامعه ارتباط برقرار کرده ایم و تمام این ظرفیت را در حمایت از جناب آقای دکتر روحانی و جریان اعتدال قرار دادیم. برای تداوم مسیر اعتدال و توسعه و عقلانیت کار می کنیم و امیدواریم مردم با انتخابی درست برای آینده شان تصمیم بگیرند و آینده ای روشنی را همراه با امید برای کشورمان بسازیم.

نحوه همکاری حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی با دیگر احزاب حامی دولت به چه صورت است؟
همکاری خوبی با دوستان جریان اصلاح طلب و اصولگرایان معتدل داریم که به هر حال حساسیت شرایط کنونی را درک کرده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که بایستی تمامی نیروهای معتقد به نظام و حامی دولت در یک صف برای حمایت از آقای روحانی قرار بگیرند. با تمامی این دوستان همفکر رفتاری توام با احترام و تعامل داریم چون تمامی اهدافمان مشنرک است. فروردین ماه سال جاری با توجه به حکمی که آقای علی جنتی به بنده ابلاغ کردند، فعالیت انتخاباتی را شروع کردیم و آقای امینی رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در خراسان رضوی بارها اعلام کردند که ستادهای اعتدال و توسعه، فعالیت ستادی و انتخاباتی را از همه فعالین سیاسی زودتر شروع کردند و خوشبختانه هماهنگی خیلی خوبی با ستاد مرکزی داریم. امیدوارم بار دیگر شاهد باشیم که در 29 اردیبهشت ماه جاری، مردم مشهد اقبال خوبی از آقای روحانی داشته باشند و همچنان ایشان در صدر آرای انتخاباتی شهر مشهد باشند.

پیرامون انتخابات شورای مشهد چه نوع همکاری با اصلاح طلبان و اصولگران حامی دولت دارید؟
در حال حاضر جریان فکری اعتدال بعنوان جریان سوم و حزبی که به دولت دکتر روحانی نزدیک و از سویی با اقبال مردم مواجه شده است ولی از این جهت که ما به دنبال وفاق و تعامل با تمامی نیروهای علاقمند به نظام هستیم و از آغاز هم اعلام کردیم که حاضر به توافق با دوستان اصلاح طلب و اصولگرا هستیم. از جهتی تاکید تشکیلاتی حزب نیز مبنی بر این است که حتی الامکان با دوستان اصلاح طلب هماهنگ باشیم و با یکدیگر به یک لیست مشترک دست پیدا کنیم. از دوستان اصلاحات بارها خواسته ایم که نحوه و ساز و کار همکاری پیرامون لیست مشترک شورای شهر مشهد را شفاف و روشن کنیم و باید کنار یکدیگر قرار بدهیم تا از پتانسیل هم استفاده کنیم. ما باید به تفاهم کامل و جامع برسیم و قرار است لیستی با عنوان وفاق شکل گیرد و بنظرم نقش اعتدال در آن ائتلاف کمرنگ است و باید از پتانسیل اعتدال به نحو احسن استفاده شود. یک بار در انتخابات مجلس سال 94 از این عدم ائتلاف آسیب دیدیم و همه می دانیم که هیچ گاه از افتراق نتیجه ای نگرفتیم و امیدوارم نتیجه انتخابات 94، درس خوبی برای آینده مان باشد. باید از خواسته های حداکثری مان برای منافع شهری و جناحی بگذریم تا شاهد باشیم مشهد همچون تغییر و تحول در مدیریت شهری باشد. این لیست وفاق باید واقعی باشد و تمام جریان فکری حامی دولت در آن به خوبی در نظر گرفته شوند و تمامی این جریانات قلبا این لیست را قبول داشته باشند.

انتهای پیام/ سیّدمهرداد امیرکلالی
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.